BugünMakaleler

ÜLKEYİ A.Ş. GİBİ YÖNETECEKMİŞ

sait-balci- ortam dosyası

UĞUR MUMCU’YU VE DEVRİM ŞEHİTLERİNİ UNUTMA!
DENİZ FENERİNİ UNUTTURMA!
SOMA VE ERMENEK MADEN KAZALARINI UNUTMA!
GEZİ PARKI EYLEMLERİNDE KAYBETTİĞİMİZ 6 ŞEHİDİMİZİ UNUTTURMA!
17– 25 ARALIK YOLSUZLUK VE RÜŞVET ÇARKINI UNUTMA!
KAÇAK SARAYI VE MALİYETİNİ UNUTTURMA!
PKK İLE MÜZAKERE MASASINA OTURANLARI UNUTMA!
VE GÜNDEM DEĞİŞTİRMELERİNE ASLA KANMA!

Siyasi partiler 7 Haziran Milletvekili Genel Seçimleri için daha henüz sahaya çıkmadılar ama Cumhur Başbakan Erdoğan şu an resmen sahada. Görünen o ki bundan böyle de oturmayacak. Ülkenin tamamını gezecek. Gittiği her yerde Başkanlık sistemini anlatacak. Başkanlık sistemi için tarafsız olarak AKP için 400 Milletvekili isteyecek. Hani iş garanti olsun diye. Yoksa durduk yerde milletinden ne diye oy istesin adam? Erdoğan’ın İktidar partisi için oy istemesi Anayasa’ya aykırı filan da demeyin. Sakın suç işliyor demeyin. Yoksa Cumhur Başbakan’ı yine mağdur etmiş olursunuz. Bu yüzden değil 400, 550 Milletvekilinin tamamını çıkardığını görürsünüz. O yüzden hiç ses çıkarmayın. O ne derse he deyin. Yaşa Başkanın, sen çok yaşa deyin. Böyle deyin ki, daha fazla mağdur olmasın. Yoksa hapı yutarsınız.

Cumhur Başbakanımız Erdoğan seçim gezisi için gittiği Balıkesir’de bakın neler söylemiş. Yeni Anayasa ve Başkanlık sistemini geçmişten bu yana söyledim yine söylüyorum. Bu sistemde ısrar etmek milletimize haksızlıktır. Yeni Türkiye sizlerin Sivil toplum örgütlerinin işadamlarımızın ellerinde yükselecek. Sizden istirhamım Yeni Türkiye, Başkanlık Sistemi ve yeni anayasayı her fırsatta millete anlatın. Bir anonim şirket nasıl yönetiliyorsa Türkiye de öyle yönetilmelidir. Yoksa bileklerine bağlıyorlar prangayı yürü yürüyebilirsen. 400 milletvekili verdiğiniz zaman, yeni anayasa yapılacak ve başkanlık sistemi gelecek.” Atalarımız ‘’Adam olacak çocuk bokundan bellidir’’ demişler. Ben de diyorum ki ‘’Başkan olacak adam konuşmasından bellidir’’. Sizce de öyle değil mi? Adam ülkeyi A.Ş. gibi yönetmekten bahsediyor. Bugüne kadar siz böylesine dâhiyane fikir üreten devlet adamı gördünüz mü? Açıkça söyleyeyim ben görmedim. Konuya yine bir Atasözü ile açıklık getireyim. Atalarımız ‘’Yiğidi öldür ama hakkını ver’’ diye boşuna söylememişler. O yüzden ben Cumhur Başbakan’ımız Erdoğan’ın konuşmalarına büyük önem veriyorum. Ayrıca kendisini Nobel Barış Ödülüne aday gösteriyorum.

Ben ileriki günlerde Cumhur Başbakan’ımız Erdoğan’dan ülkeyi A.Ş. gibi yönetmenin açılımını da bekliyorum. Çünkü bu lafı duyan yerli yersiz birçok kişi A.Ş. filan kurmaya kalkar. Var olan düzenlerini de bozmaya kalkarlar. Olur mu, olur. Koskoca Cumhur Başbakan böyle söylerde vatandaşlarımız duyarsız kalır mı? Bu A.Ş. işinde bir hayır olmasa Cumhur Başbakan devleti A.Ş. gibi yönetmeye kalkar mı? Demek ki bu işte bir hayır var. O yüzden ben tez zamanda Cumhur Başbakan’ımız dan bu A.Ş.nin açılımını bekliyorum. Hani bu A.Ş. açılımı şu an PKK ile sürdürülmekte olan açılım süreci gibi bir şey mi? Yoksa bizim bildiğimiz bir şirket türü mü? Eğer öyle ise bu şirketin kurucuları kimler olacak? Yönetim Kurulu kimlerden oluşacak? Yönetim Kurulu Başkanı kim olacak? Kurulacak olan şirketin hissedarları kimler olacak? Kurulacak olan şirketin hisseleri Borsa da satışa sunulacak mı? Yoksa bu şirket bir aile şirketi mi olacak? Bu konuların mutlaka aydınlığa kavuşturulması gerekir. Öyle sanıyorum ki Cumhur Başbakan Erdoğan bu konuda bizi daha fazla meraklandırmaz. Umarım bundan sonra yapacağı ilk seçim konuşmasında bu konuya da bir açıklık getirir.

Yarın tekrar görüşmek üzere esen kalın. 17.03.2015

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title