BugünMakaleler

MESELE MİLLİYETÇİ OYLAR

sait-balci- ortam dosyası

UĞUR MUMCU’YU VE DEVRİM ŞEHİTLERİNİ UNUTMA!
DENİZ FENERİNİ UNUTTURMA!
SOMA VE ERMENEK MADEN KAZALARINI UNUTMA!
GEZİ PARKI EYLEMLERİNDE KAYBETTİĞİMİZ 6 ŞEHİDİMİZİ UNUTTURMA!
17– 25 ARALIK YOLSUZLUK VE RÜŞVET ÇARKINI UNUTMA!
KAÇAK SARAYI VE MALİYETİNİ UNUTTURMA!
PKK İLE MÜZAKERE MASASINA OTURANLARI UNUTMA!
VE GÜNDEM DEĞİŞTİRMELERİNE ASLA KANMA!

Değerli okurlar, vaziyeti görüyorsunuz değil mi? Gündemi ne Davutoğlu, ne Kılıçdaroğlu ne de Bahçeli belirliyor. Gündemi tek başına Cumhur Başbakan Erdoğan belirliyor. O ne söylerse herkes onu takip ediyor. Boyalısı da yağlısı da onu takip ediyor. O ortaya bir laf atıyor, Kılıçdaroğlu dâhil Bahçeli de onun peşinden takılıp gidiyorlar. Kendi başlarına bir gündem dahi yaratamıyorlar. Ona laf yetiştirelim derken ülkenin geldiği durumu bile görmüyorlar. Adam haftalardır Merkez Bankası Başkanı’nı fırçalıyor. Bir kişi çıkıp ta sen ne yapıyorsun demiyor ya. Merkez Bankasından Başbakan sorumludur demiyor ya. Sen kendi işine bak diyemiyorlar ya. Otur oturduğun yerde diyemiyorlar ya. Yani memleket bu kadar mı sahipsiz ya? Merkez Bankası Başkanı’nı Davutoğlu dâhil Erdoğan’ın hakaretlerine maruz bırakıyorlar. Adam koskoca ülkeyi esir almış karşısında bir tane adam gibi adam yok ya. Bir tane adam çıkıp ta sen ne diyorsun diyemiyorlar ya. Bu kadar korkmuşlar yani. Daha ne diyeyim?

Adam Başbakan gibi miting yapıyor Yüksek Seçim Kurulu uyuyor. Adam 400 Milletvekili çıkarmaktan bahsediyor. Yüksek Seçim Kurulu yine uyuyor. Gittiği geldiği yerlerde devletin bütün olanaklarını kullanıyor yine bişey diyen yok. Çankaya yetmemiş gibi bir de koskoca Kaçak Saray yaptı, halkta da tık yok. Var olan neyine yetmedi diyemiyorlar? koskoca Cumhurbaşkanına bir tane Saray’ı mı çok görüyorsunuz diyorlar. Geldiğimiz nokta maalesef bu işte. Bir halk ancak bu kadar aptal yerine konulabilir. İşin ilgici ülkeyi bu denli ele geçiren insan ne bir profesör, ne de bir bilim adamı. Korktukları insan şu an Başbakan bile değil. Yani şimdiki konumundan dolayı yasal olarak ülkeyi yönetme yetkisi bile yok. Evet, konumu gereği Başkomutan ama yürütmenin başında değil. Ancak ne hikmetse Cumhur Başbakan seçilmiş bu insana hak ettiği cevabı bir türlü veremiyorlar. Adam Balıkesir’e gidiyor. Gitmeden evvel protesto edecekler diye Türk Gençlik Birliği’nin üyelerini gözaltına alıyorlar. Bu mudur yani? İleri demokrasi dedikleri bu mudur yani? Ülkenin geleceği olan gençlerin protesto hakları yok mudur? Yoksa ileri demokrasilerde protesto hakkı diye bir şey mi yok?

PKK, Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu Bölgelerinde şehirlere inmiş. Onlarla mücadele edemeyen Cumhur Başbakan TGB’li gençlerle mücadele ediyor. Yazık. Hem de çok yazık. Bunca yıldır ülkesine kan kusturan PKK’ya gücü yetmeyen Erdoğan’ın ancak kendisini protesto eden Türk Gençlik Birliği’nin üyelerine gücü yetiyor. İnsan her şeyden önce bir utanır. Elinde silah yerine döviz pankartları olan gençleri gözaltına aldırmaya utanır. Halen daha silah bırakmayacaklarını açıklayan PKK’ya karşı ciddi anlamda mücadele eder. Muhterem şimdi çıkmış Sırf 400 Milletvekili çıkarmak için ‘’Kürt sorunu diye bir şey yok’’ diyor. Peki, Cumhur Başbakan neden böyle konuşuyor? Gerçekten de Kürt sorunu diye bir şey olmadığına inandığı için mi, yoksa milliyetçi oylara yönelmek için mi böyle konuşuyor? Sizce hangisi? Bence de Milliyetçi oylara göz diktiği için tabi ki. Yoksa Cumhur Başbakan gerçekten de Kürt sorununun olmadığını düşünmüş olsaydı, Açılım Politikasını sürdürmezdi. İkide bir İmralı’ya vapur seferleri düzenlemezdi. Kandil’e postacı göndermezdi. Her şeyden önce bir defa Milli İstihbarat Teşkilatı’nı bu işler için kullanmazdı. Demek ki Erdoğan’a şimdi milliyetçi oylar lazım oldu. Sırf kendi oyları ile Kürt seçmeninin oyları 400 Milletvekili çıkarmaya yetmedi. Bu yüzden de şimdi Milliyetçi seçmenlere yöneliyor. Peki, bu aldatmaca söylemi Milliyetçi seçmenler yutar mı? Orasını bilemem. Ancak nedense böyle günlerde aklıma hep Aziz Nesin geliyor.

Ulusumun 18 Mart Çanakkale Zaferini tüm içtenliğim ile kutluyorum. Yarın tekrar görüşmek üzere hoşça kalın.18.03.2015

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title