BugünMakaleler

FITRATINDA ZAFER BAYRAMI KUTLAMASI YOK

sait-balci- ortam dosyası

UĞUR MUMCU’YU VE DEVRİM ŞEHİTLERİNİ UNUTMA!
DENİZ FENERİNİ UNUTTURMA!
SOMA VE ERMENEK MADEN KAZALARINI UNUTMA!
GEZİ PARKI EYLEMLERİNDE KAYBETTİĞİMİZ 6 ŞEHİDİMİZİ UNUTTURMA!
17– 25 ARALIK YOLSUZLUK VE RÜŞVET ÇARKINI UNUTMA!
KAÇAK SARAYI VE MALİYETİNİ UNUTTURMA!
PKK İLE MÜZAKERE MASASINA OTURANLARI UNUTMA!
VE GÜNDEM DEĞİŞTİRMELERİNE ASLA KANMA!

Değerli okurlar, dün Çanakkale Zaferinin 100. yılı ülke çapında yapılan törenlerle kutlandı. Çanakkale’deki törenler de 18 Mart Stadyumunda gerçekleştirildi. Gözler Cumhur Başbakan Erdoğan’ı aradı ama ne yazık ki Erdoğan burada yapılan törenlere katılamadı. Peki, Erdoğan hangi törene katıldı biliyor musunuz? Ben söyleyeyim. Erdoğan, Ankara’da özel bir hastanenin açılış törenine katılmak zorunda kaldı. Hani bu hastane dün açılmamış olsaydı Erdoğan Çanakkale Zaferi törenlerine katılmış olacaktı. Ama ne yazık ki bu hastanenin açılışı Erdoğan’ı Çanakkale Zaferinin 100.yıl törenlerine katılmaktan alıkoydu. Tesadüf işte. Allah muhafaza Erdoğan Ankara’da açılan hastanenin açılış törenine katılamamış olsaydı ne yapacaktık? Çok şükür Erdoğan bu açılış törenini kaçırmadı ya, gerisi önemli değil. Çanakkale Zaferi bu sene kutlanmaz ise gelecek sefer kurtlanıverir canım. Ne olacak ki? Bu işin sonunda ölüm yok ya. Ama hastanenin açılışı ertelenmiş olsaydı bir çuval incir heba olurdu. Çok şükür korktuğumuz başımıza gelmedi. Ne diyeyim? Verilmiş sadakamız varmış.

Bu kadar gevezelikten sonra sadede geleyim. Benim bildiğim devlet adamlarının katılmakla zorunlu olduğu kutlama ve anma günleri vardır. Bu tür törenlere de ilk başta Başbakan ve Cumhurbaşkanı katılır. Çünkü onlar devleti temsil ederler. Milli iradeyi temsil ederler. Bu durum diğer devletlerde de böyledir. Ülkesinin geçmişini kabul etmeyen insan devlet adamı olamaz. Ülkesinin düşman işgalinden kurtuluş günü törenlerine katılmayan insan milli iradeyi de temsil edemez. Lafa gelince milli irade sözünü dillerinden düşürmezler ama icraata gelince ortada gözükmezler. Maalesef ülkeyi 13 yıldan bu yana idare eden Erdoğan bugüne kadar ne doğru dürüst Atatürk’ü anma törenlerine katıldı, ne de Cumhuriyet Bayramı törenlerine. Nedense böyle günlerde ya hasta oldu yada yurtdışına gitti. Erdoğan dün de 18 Mart Çanakkale Zaferi törenlerine katılacağı yerde Ankara’da bir hastanenin açılış törenine katıldı. Milletinden 400 vekil istemesini biliyor ama Çanakkale Zaferine katılmasını bilemiyor. Milletinden Başkanlık istemesini biliyor ama o milleti var eden Çanakkale Zaferinin 100. yıldönümüne katılmasını bilmiyor. Dün Çanakkale savaşı kazanılmamış olsaydı bugün o koltuğu bile göremeyecekti ama kime ne anlatacaksınız?

Peki, Cumhur Başbakan hemen hemen her gün bir ilde miting düzenlerken dün Çanakkale’ye neden gidemedi? Ben söyleyeyim. Birincisi Çanakkale’ye TGB ve TLB gitmişti. Onların olduğu yerde olamazdı çünkü muhakkak protesto edilirdi. O yüzden Çanakkale’ye gidemezdi ve gitmedi. Ülkesinin gençlerinden bu kadar korkan bir Cumhur Başbakan olabilir mi? Olabilir. Bizim ülkemizde olabilir. Çünkü onlara bakacak yüzü yok. Onlara verebilecek cevabı yok. Onların karşısına çıkacak en ufak bir cesareti yok. Bu yüzden onlardan kaçıyor. Hani bu gençler ülke çapında aynı anda protesto etmeye kalkmış olsalar belki ülkeyi terk edecek. Gençlerden bu kadar korkuyor yani.

Erdoğan’ın Çanakkale’ye gidemeyişinin ikinci sebebi ise Çanakkale şehitleri karşısında eziklik duymasıdır. Şehitlerin memleketin ahde vefası için verdiği mücadelenin binde birini bile verememiş olmasıdır. Atatürk’ü anma törenlerinden kaçan insan Çanakkale Zaferi kutlama törenine katılabilir mi? 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Törenlerini yasaklayan insan Çanakkale’ye gidebilir mi? Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını yasaklayan insan Çanakkale’ye gidebilir mi? Elbette gidemez. Gidemedi de. Çünkü fıtratında zafer bayramı kutlaması diye bir şey yok.

Yarın tekrar görüşmek üzere hoşça kalın.19.03.2015

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title