Makaleler

TWİTTER YETMEZ, FACEBOOK VE YOU TUBE’DE KAPATILMALI

sait-balci
Başbakan Bursa’da partililerine yapmış olduğu konuşmada, ’’Memleketin her meselesine burnunu sokandan âlim olmaz. Şimdi mahkeme kararı çıktı. Twitter, mwitter hepsinin kökünü kazıyacağız. Uluslararası camia şöyle der, böyle der hiç umurumda değil. Herkes Türkiye Cumhuriyeti’nin gücünü görecek. ‘’diyor. Belli ki Başbakan 17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet operasyonundan bu yana sinirleri daha da gerilmiş. Artık önünü arkasını görecek hali kalmamış. Gözüne kimi kestirdiyse ona fırçayı basıyor. Yok, muhalefet partilisiymiş yok sivil toplum örgütleriymiş hiç önemi yok. Aydın kesim her daim Başbakan’ın fırçasından nasibini alıyor. Sosyal paylaşım siteleri de bu yüzden Başbakan’dan nasibini alıyor. Hani bu aralar karşısına Obama bile çıksa onu da anasından doğduğuna bin pişman edecek. Böylesine kudretli bir Başbakan’a sahibiz çünkü. Ne de olsa soyu Osmanlılardan geliyor. Soner Yalçın’ın araştırdığına göre dedesi de Bakatalı Tayyip imiş.

Peki, Başbakan’ın bu sosyal paylaşım sitelerinden alıp veremediği nedir? Her gün onlarla yatıp onlarla kalkmasının nedeni nedir? Ülkenin çoksesliliğine itirazı nedir? Konuşan toplumdan alıp veremediği nedir? Ben söyleyeyim. Partisi yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda suçüstü yakalanmış ya işte bütün mesele bu. Hemen hemen her gün ‘’You Tube’de yolsuzluk ve rüşvet kasetleri yayınlanıyor. Baktı gördü ki millet bu kasetlerden etkilenmeye başladı, derhal harekete geçti. İşe Twitter’ın kökünü kazımakla başladı. Aslında Twitter de yetmez Facebook ve You Tube’yi de kapatmalı. Tüm mail adresleri de kapatmalı. Aslında bunlar da yetmez. O halde Türk Telekom, Türkcell, Vodafone, Avea’yı da kapatmalı. Hatta postane ve kargo şirketleri de kapatmalı. Bunlarla da yetinmemeli televizyon ve radyoları da kapatmalı. Gazete ve dergiler de kapatmalı. Bu millet konuşmadan haberleşmeden duramaz çünkü. Bir araya geldikleri anda başlarlar konuşmaya. O halde kahvehaneler, pastaneler, kafeler ve barları da kapatmalı. Yoksa bu millet ne yapıp edip bir yolunu bulur oralarda da konuşurlar. Yolsuzluk ve rüşvetleri konuşurlar. Bilal oğlan ile dinlemeye takılan tepeleri konuşurlar. Her yer tez elden kapatılmalı. Sinemalar, tiyatrolar da kapatılmalı. Hatta ve hatta ne olur ne olmaz diye stadyumlar da kapatılmalı. İşi sağlama almak lazım. Şunun şurasında seçime ne kaldı ki. Seçime kadar kimse konuşmasın yeter. Başbakan, hele bir seçimler sağ selamet atlatılsın siz o zaman göreceksiniz. Bu Başbakan benim bildiğim Başbakan ise bunların hesabını tek tek sorar. Ergenekon ve Balyoz Davalarının yerine yeni davalar açar. Bu davaların da savcısı olur. Memleket de ne kadar konuşan insan varsa hepsini bu davanın içine atar.

Değerli okurlar, hükümeti eleştirmenin ileri demokrasilerde yeri var mıdır? Hele hele Başbakan’a yolsuzluk ve rüşvet suçlaması ile yüklenilebilir mi? Eğer hükümet yolsuzluk yapmışsa rüşvet almışsa belki bir bildiği vardır. Belki de bu yolsuzluklar millet için yapılmıştır. Nerden bileceksiniz? Koskoca Başbakan şimdi işi gücü bırakıp ta bunları alenen açıklayacak hali yok ya. Hem tek başına iktidara gelmiş bir Başbakan’a böylesine bir suç yöneltmek düpe düz hükümete darbe yapmak anlamına gelmez mi? Başbakan zaten olmayan darbeler yüzünden sürekli mağdur oluyor. Bir de şimdi yolsuzluk ve rüşvet suçlaması olunca tam mağdur olacak. Sonra da ayıklayın pirincin taşını.

Değerli okurlar Başbakan bu oyunlara gelmez. Eğer bu Başbakan benim bildiğimiz Başbakan ise bu iftiralara asla pabuç bırakmaz. Başbakan bu memleketi haşhaşilere bırakmak için iktidara gelmedi. Hele yerel seçimler bir bitsin. Siz o zaman göreceksiniz Başbakan’ı. Demokrasi nasıl olurmuş o zaman göreceksiniz. Sakın ola ki umutsuzluğa kapılmayın. Seçimler sonrasında kapatılmayan ne kaldıysa onların da kapatılacağından hiç şüpheniz olmasın. Başbakan bu hızla toplu ulaşım araçlarını bile kapatır. Yani açıkta ne kalmışsa kapatır ki bir daha ortaya çıkmasınlar. Eğer bu seçimlerde Millet Başbakan’ı kapatmazsa emin olun Başbakan Türk Milletini kapatacak. Ne de olsa bu Başbakan, ‘’üçe kapatın’’ diyen bir Başbakan.25.03.2014

SAİT BALCI

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title