Makaleler

DİK DURAN ADAM

sait-balci
‘’Duran Adam’’ eylemleri Gezi Parkı protestoları sırasında yapıldı. İstanbul’da ve diğer illerde onlarca kişi, iktidar partisinin Gezi Parkını AVM’ye çevirme girişimini diğer protestolar ile birlikte ve bu eylem ile protesto ettiler. Başarıya da ulaştılar. Hiç kimse Gezi Parkı eylemlerinin bu derece etkili olacağını sanırım baştan tahmin etmemişti. Başlangıçta bir avuç insanın Gezi Parkında bulunan ağaçların sökülmemesine verdiği tepki çığ gibi büyüdü. Ülkenin gündemine yerleşti. Uzun bir süre gerek ulusal gerekse uluslararası basının gündemini bu eylemler oluşturdu. Polis eylemcileri dağıtmak için günlerce su ve gaz sıktı. Ancak başarılı olamadı. İşte ‘’Duran Adam’’ eylemleri de bu prestoların bir değişik bir uygulamasıydı.

Günümüzde ise ‘’Duran Adam’dan farklı bir de ‘’Dik Duran Adam’’ var. Onu sizler de tanıyorsunuz. Hani bugüne kadar memlekete böylesine ‘’Dik Duran Adam’ ’gelmemiştir doğrusu. Çünkü o, asla sağa sola yalpalamayan, sözünden asla dönmeyen, adam gibi bir adamdır. Onu tanımamak asla mümkün değil. Onunla yollarda beraber yürümek, yağan yağmurlarda beraber ıslanmak bir şereftir. Ancak o şerefe de her Türk vatandaşı nail olamıyor neylersiniz. Kimden mi bahsediyorum? Halen daha tahmin edememişseniz yuh olsun size! Gelmiş geçmiş iktidarlar içinde sözüne en güvenilir hangi devlet adamı vardır? İsrail Cumhurbaşkanı’na bile ondan başka ‘’One Minute’’ diyebilen bir Başbakan var mıdır? Filistin’e yapacağı ziyareti ABD’ye mi soracağım diyebilen kaç Başbakan vardır? Suriye’de Beşar Esad’ı en kısa sürede devireceğim diyebilen kaç Başbakan tanıyorsunuz?12 Eylül Anayasa Halk Oylaması ile Yargı ve Emniyet Teşkilatını devrettiği Gülen Grubuna ‘’Paralel Yapı ‘’diyen kaç Başbakan tanıyorsunuz? Bakan çocuklarının adlarının da karıştığı rüşvet ve yolsuzluk operasyonuna ‘’Darbe yapıyorlar’ ’diye yorumlayan başka Başbakan tanıyor musunuz? Suriye’de Devlet Başkanı Beşar Esad’a karşı savaşmakta olan eli kanlı El Kaide Terör Örgütü militanlarına devletten saklı olarak tırlar dolusu mühimmat gönderen kaç Başbakan tanıyorsunuz? PKK’nın talimatları ile yasa çıkaran kaç Başbakan tanıyorsunuz? Daha devam edeyim mi? Sanıyorum bu kadar örnek yeterli. Peki, siz hiç Başbakan’ın attığı bu adımlardan geri adım attığını gördünüz mü? Göremezsiniz. Çünkü o ‘’Dik Duran Bir Başbakan’dır da o yüzden. Böylesine sözünün eri Başbakanımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Allah onu başımızdan eksik etmesin.

Dik Duran Başbakanımız başka neler söylemiş bir göz atalım isterseniz. Gezi Parkı eylemleri sırasında ‘’Geziciler camide içki içti, kızlar ile erkekler birlikte âlem yaptı’’, demiş. Ancak öyle olmadığı daha sonra anlaşıldı ama bu o kadar önemli değil ki. Caminin imamı bile ‘’Ben içki içeni görmedim’’ dedi. Ama Başbakan dik durdu ve geri adım atmadı. Bu gençler Camide içki içmemişlerse belki başka yerlerde içmişlerdir. Ha orada ha burada ne fark eder? Bu gençlerin Camide içki içmediklerini kanıtlayabilirsiniz ama başka yerlerde içmediklerini kanıtlayabilir misiniz? Başka yerlerde âlem yapmadıklarını kanıtlayabilir misiniz? Ee o zaman kim haklı çıktı?

Yine Başbakanımız Gezi Parkı eylemleri sırasında ‘’Faiz lobisi, vaiz lobisi, porno lobisi ve dış mihraklar ülkeyi karıştırıyor’ ’dedi. Yalan mı? Gerçi ‘’Dış Mihrak ‘’konusunda ABD Büyükelçiliği kendilerinin kastedilmesinden rahatsız olup özür diletti ama olsun. Post bir defa delinse de bir şey olmaz. Önemli olan o sıralarda eylemcilere karşı meydan okumaktır. Üzerlerine gaz ve su sıkmaktır. Gazdan etkilenmemek için sığınmış oldukları otele ceza vermektir. Otoriteyi zayıflatmak isteyen eylemcilere korku salmaktır. Günlerce tutuklu bulundukları zindanlarda işkence yapmaktır ki bir daha yapmasınlar. Anne ve babalarının öğretmediği terbiyeyi onlara vermektir. Gençlere bundan daha iyi terbiye verilebilir mi?

Yine Başbakanımız, ‘’Ülkemizde demokrasi var. Basınımız özgür, siyasiler herhangi bir baskı yapmıyor’ ’dedi ve yine haklı çıktı. Ne kadar haklı çıktığı ‘’Alo Fatih’ ’telefonlarından da ispatlandı. Hatta Haber Türk’ten sorumlu Fatih Saraç’a Başbakanımız haricinde diğer Bakanların da sahip çıktığı anlaşıldı. Başbakan bu telefon kayıtlarının sızdırılmasından sonra herhangi bir geri adım attı mı? Hayır. Başbakanımız her zaman ki gibi yine dik durdu. Ortaya atılan iftiralara asla itibar etmedi Bu iradeyi gelmiş geçmiş hangi Başbakan göstermiştir söyler misiniz?

Başbakanımız yine verdiği bir demeçte ‘’Öcalan’la İmralı’da pazarlık yapılmadı, Devlet PKK’yla asla masaya oturmadı’’ dedi mi demedi mi? Allah var, tabi ki dedi. Niye böyle dedi diye hiç sordunuz mu? Bakın ben açıklayayım. Öcalan ile ne İmralı’da ne de Oslo’da, ne Başbakanımız ne de Bakanlarımız görüşmüştür. Bunun aksini söyleyen iddiasını ispat etmekle yükümlüdür. Ha Milli İstihbarat Teşkilatı görüşmüş olabilir. Ama Milli İstihbarat Teşkilatının görüşmesi Başbakanımızı bağlamaz ki. Öcalan ile Milli İstihbarat Teşkilatının geçmişe dayalı belki bir ahbaplığı vardır? Kim bilebilir? Şimdi buradan kalkıp ta bu görüşmeleri Başbakanımıza mal etmek doğru olur mu? Hem Başbakan Milli İstihbarat Teşkilatının Başkanı değil ki onu suçlayasınız.

Şimdi de kalkmışlar koskoca Başbakanımız sanki insanları kandırıyormuş gibi Gezi Parkı eylemleri sırasında Zehra Develioğlu kardeşimizin saldırıya uğradığı söylemini boşa çıkarmışlar. Neymiş efendim? O yerde bulunan kameralarda Zehra Develioğlu’na eylemcilerin saldırısı görünmüyormuş. Bakın, bakın nasıl da kandırıyorlar insanları. Yoksa Zehra Develioğlu kardeşimiz yalan mı söylüyor? Saldırı görüntülerinin kameralara yansımamış olması saldırının olmadığı anlamına mı gelir? Hem belki de eylemciler saldırıyı, kameranın görmediği kör noktada gerçekleştirmiş olabilirler. Ne malum. Veya namussuz kamera o sırada tutukluk yapmış olamaz mı? Veya o kameralar Ergenekon Terör Örgütü tarafından sökülüp saldırı kayıtları silinip tekrar geriye takılmış olamaz mı? Tabi ki olabilir. Sonuçta Zehra Develioğlu kardeşimiz saldırı oldu dediyse olmuştur. Başbakanımız da saldırıyı onaylamışsa demek ki bildiği bir şey vardır. Hem saldırıya uğrayan Zehra Develioğlu kardeşimiz uğradığı saldırıyı ispatlamak zorunda değil ki. Sıkıysa saldırıyı düzenleyenler saldırmadıklarını ispatlasınlar da görelim.

İşte görüyorsunuz değil mi sevgili okurlarım. Başbakanımıza nasıl iftiralar atılıyor farkındasınız değil mi? Başbakanımız sadece gerçekleri konuşuyor. Söylemlerinin doğruluğundan da asla geri adım atmıyor. Yani dik duruyor. İşte böylesine kararlı ve dik duran bir Başbakan’a sahibiz de değerini bilmiyoruz.24.02.2014

SAİT BALCI

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title