Makaleler

SUKO’DAN KİMYASAL TEHDİT

Sait Balcı
Ahmet Davutoğlu’nun komutasındaki Özgür Suriye Ordusu, Devlet Başkanı Beşşar Esat rejimini deviremeyince Amerika Birleşik Devletleri’nin eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, Özgür Suriye Ordusunu fesh etmiş ve yerine de kısa adı  ( SUKO) olan Suriye Ulusal Konseyini kurmuştu. İşte şimdi bu SUKO Beşşar Esat’ı kimyasal silahla tehdit ediyor. Yani uluslararası çevrelerin Beşşar Esat’ı, muhalif dediğimiz teröristlere karşı kimyasal silah kullanmaması için uyarırken şimdi kendi oluşturdukları SUKO kimyasal silah kullanabileceğini açık ve seçik beyan ediyor. Bu açıklamada tüm uluslararası kamuoyunun gözü önünde yapılıyor. Bu sözleri Beşşar Esat söyleseydi eminim Büyük Ortadoğu Projesinin Eş başkanı şimdiye kadar mangalda kül bırakmamıştı. Aynı şekilde Özgür Suriye Ordusu elinden alınan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ’da soluğu Amerika Birleşik Devletlerinde alırdı. Ancak şimdiye kadar bizimkilerden herhangi bir açıklama gelmedi. Yani bu durum olağan bir durum sayıldı. Yani Suriye’nin teröristlerinin yaptığı insanlık dışı katliamalar normal fakat meşru Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esat’ın isyanları bastırmak için verdiği mücadele olağan dışı sayılıyor. Allah aşkına bu ikiyüzlü politikanın tutarlılığı var mıdır?

Daha dün Özgür Suriye Teröristlerine yakalanan Suriye Ordusuna ait askerlerin nasıl linç edildiklerini televizyonlardan izlemedik mi? Özgür Suriye Teröristlerine yakalanan askerleri daha okul çağında bulunan çocuklara kafalarını pala ile kestirdiklerini ne çabuk unuttuk? Yarından sonra işte bu kana susamış teröristler Suriye’yi yönetmeye hazırlanıyor. Bizde onlara memleketin topraklarını çanak olarak tutuyoruz. Memleketin toprakları Suriyeli teröristlere az geldi şimdi de NATO’ya da çanak tutmaya hazırlanıyoruz. Yani oldum olası memleketin topraklarını Emperyalist İşgalci Güçlere kullandırıyoruz. Karşılığında da bugüne kadar birliğini koruduğumuz vatanı böldürüyoruz. Yani uğruna şehitler verdiğimiz ve Lozan ile tescillendirdiğimiz vatanı Sevr’i horlatarak parçalanmaya çanak tutuyoruz. Yani neresinden bakarsanız bakın tam bir felakete doğru sürükleniyoruz.

Bizde muhalif deyince akla muhalefet akla geliyor. Yani iktidar partisine alternatif partiler akla geliyor. Suriye’de ise muhalefet demek eli kanlı silahlı teröristler akla geliyor. Demek ki muhalif kelimesi ülkeden ülkeye farklılık gösteriyor. Bu kadar ikiyüzlü politikaya da pes diyorum. Hani neredeyse Büyük Ortadoğu Projesinin eş Başkanları, muhalif dediğimiz bu eli kanlı teröristleri sanki silahsız ve savunmasız durumda olduklarını bütün kamuoyuna yutturacaklar. Sanki Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esat tarafından memleketlerinden kovulmuşlar. Mübarekler sanki ak sütten çıkma ak kaşıklar. Şimdi de kalkmışlar bütün kamuoyunun gözü önünde utanmadan sıkılmadan kimyasal silah ürettiklerini söylüyorlar. Söz konusu durumu Birleşmiş Milletler dâhil tüm uluslararası kamuoyu da olup bitenleri tribünden seyrediyor. Vallahi aymazlığın bu kadarına da pes diyorum. Büyük Ortadoğunun eş Başkanlarına Allah akıl fikir versin diyorum. ’Besle kargayı oysun gözünü’’ diye bir atasözü vardır bilirsiniz. İşte Suriye’de yaşananlar tam bu atasözüne uyan bir durum yaşanıyor.

Özgür Suriye teröristleri tarafından yaşatılan insanlık trajedileri yetmiyormuş gibi şimdi de ülkemizde bu teröristlere iş imkânı aramaya başladık. Yani Ülkemizdeki işsizliğe çare bulmuşuz gibi şimdi de teröristlere iş imkânları araştırıyoruz. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin çoktan kolları sıvadı. Yani işsiz kalan bu teröristleri kucaklamaya hazırlanıyoruz. Suriye’nin teröristlerine de iş bulmak bize düştü ya vallahi helal olsun iktidar partisine. Bugüne kadar hiçbir iktidara nasip olmayan teröristlere hizmet aşkı AKP iktidarına nasip oldu. Memleket de aç susuz, sosyal güvencesiz yurttaş var mı yok mu onları ilgilendirmiyor. Bizim iktidarı, Suriye’de terör estiren bu eli kanlı canilere iş bulmak ilgilendiriyor ya vallahi bin kere helal olsun. Memleketimin seçmenlerini de tüm bu olup bitenler karşısında ileri demokrasi adına uyutuyorlar ya vallahi bir daha helal olsun diyorum.07.01.2013

SAİT BALCI

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title