BugünMakaleler

SİZ NEREDEN BULUYORSUNUZ MUHTEREM?

sait-balci- ortam dosyası

DENİZ FENERİ YOLSUZLUĞUNU UNUTMA!
SOMA VE ERMENEK MADEN KAZALARINI UNUTTURMA!
GEZİ DİRENİŞİNDE KAYBETTİĞİMİZ 6 ŞEHİDİMİZİ UNUTMA!
17– 25 ARALIK YOLSUZLUK VE RÜŞVET ÇARKINI UNUTTURMA!
KAÇAK SARAYI VE MALİYETİNİ UNUTMA!
PKK İLE MÜZAKERE MASASINA OTURANLARI UNUTTURMA!
GÜNDEM DEĞİŞTİRMELERİNE KANMA!
VE SANDIKLARI ASLA SAHİPSİZ BIRAKMA!

Değerli okurlar, yaklaşık olarak 2 ay sonra memleketin kaderini belirleyecek olan Milletvekili Genel Seçimleri yapılacak. Tüm siyasi partiler de şu an itibariyle bu seçimlere odaklanmış durumdalar. Cumhuriyet Halk Partisi geçen hafta Muğla dâhil olmak üzere birçok ilde Milletvekili Adaylarını belirlemek için ön seçime gitti. Dün de İstanbul, Ankara ve İzmir’in de aralarında bulunduğu illerde önseçim yapıldı. Böylelikle Cumhuriyet Halk Partisi 7 Haziran Milletvekili Genel Seçimleri için adaylarını kontenjan ve ön seçim yoluyla belirlemiş olacak. İktidar Partisi ile Milliyetçi Hareket partisi ise adaylarını Genel Merkezlerinin iradesine göre belirleyecek. Milletvekili adaylarının Yüksek Seçim Kuruluna bildirilmesinden sonra ise İktidar partisinde deyim yerindeyse büyük bir fırtına kopması bekleniyor. Zira 3 dönem engeline takılacak Milletvekilleri ile Cemaatçi Milletvekilleri şu an itibarıyla fitili çekilmiş bomba gibiler. Her an patlayabilirler. Arınç ile Gökçek kavgası da bu patlamanın öncü atakları.

AKP bağırsaklarından Cemaat yapılanmasını temizlerken geçen hafta Gökçek ile Arınç birbirlerine girmişlerdi. Her ikisi de birbirlerini Cemaatçi olmakla suçlamışlardı. Başbakan Davutoğlu ise partiyi kendisi yönetmediği için sorunu çözemiyor. Çünkü Arınç’tan yana tavır alsa, Erdoğan’dan tepki görecek. Gökçek’ten yana tavır alsa, Cumhur Başbakan’a karşı güç kaybedecek. Anlayacağınız Davutoğlu bu aralar en zor günlerini yaşıyor. Zira Milletvekili adaylarını bile kendisi belirleyemiyor. Bütün sorun da zaten burada. Milletvekili adayları da Davutoğlu yerine Erdoğan’ı muhatap alıyorlar. Ona biat ediyorlar. Çünkü fıtratlarında bu var. Davutoğlu’nu takan bile yok. Hal böyle olunca pek tabi ki Milletvekili Adaylarını Erdoğan hazırlıyor. Dolayısıyla seçimlere Davutoğlu yerine Erdoğan girmiş oluyor. Son dakika gelişmesiyle İç Güvenlik Paketine Cumhur Başbakan Ödeneğinin konması da zaten bu yüzden. Erdoğan artık bundan böyle bugüne kadar devletin parasını çar çur ettiği yetmemiş gibi bundan sonra da örtülü ödenek adı altında sınırsız bir şekilde harcama yapabilecek. Seçim meydanlarında devletin bütün imkânlarını kullanabilecek.

İç Güvenlik Paketine bir son dakika gelişmesiyle Erdoğan’a örtülü ödenek maddesini ekleyen Davutoğlu, geçenlerde Kılıçdaroğlu’nun emeklilere dini bayramlarda çift maaş ödeme vaadi ile ilgili “Sahip olmadığı bir mirası, oluşmasında hiçbir katkısı olmadığı bir mirası, şimdiden yeme hesabı içerisinde ama milletimiz buna bu imkânı vermez” sözleriyle eleştirmişti. Şimdi ben de buradan Davutoğlu’na ‘’Erdoğan’a vereceğiniz örtülü ödeneğin kaynağını nereden bulacaksınız’’ diye sormak isterim. Öyle ya, Kılıçdaroğlu vaat edince ‘’kaynağı nereden bulacaksın’’ diyeceksin, fakat Erdoğan’a gelince hiç oralı olmayacaksın, öyle mi? Demek ki devletin olanakları Erdoğan için yaratılabiliyor fakat emekliler için yaratılamıyor. Demek ki bunların sosyal devlet anlayışında emekliler yer almıyor. Şimdi bütün bu olup bitenlerden sonra emekliler kime oy verir dersiniz? Kendilerine yılda iki kez çift maaş vaadi sunan Cumhuriyet Halk Partisine mi, yoksa her seçim döneminde olduğu gibi kömür ve bir torba bozulmaya yüz tutmuş gıda maddesi dağıtan iktidar partisine mi? Sizce emekliler kime oy verir? Parlamenter sistemin yerine Başkanlık sisteminin getirilmek istendiği 7 Haziran seçimlerinde göreceğiz. Daha doğrusu bu seçimlerde halkın dini duyguları ile alay eden AKP’nin ne kadar oy alıp almayacağını göreceğiz. Yolsuzluk ve rüşvet çarkının tam ortasında yakalanmasından sonra halen daha oy alıp almayacağını göreceğiz. Aziz Nesin bu ülkenin insanlarına yönelik bir tespiti vardı. Eğer AKP yapmış oldukları yolsuzluklara rağmen yine tek başına iktidara gelirse bir tespit de ben yapacağım biline.

Yarın tekrar görüşmek üzere hoşça kalın.30.03.2015

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title