BugünMakaleler

SAPINA KADAR ERGENEKON VE BALYOZ YOK

cropped-DB32A183F424-3.jpg

‘’Balyoz, Ergenekon da sapına kadar vardı’’. Bu sözleri Başbakan Binali Yıldırım daha geçenlerde söyledi. Peki, Başbakan Binali Yıldırım’ın elinde bilgi ve belge var mı? Ergenekon Terör Örgütü’nün FETÖ’de olduğu gibi şeması var mı? Ergenekon Terör Örgütü’nün kasası var mı? Bu örgüt Bylock programını kullanmış mı? Siyasi ayağı var mı? Yargıya sızmış mı? Böyle bir örgüt varsa bu örgütün lideri kim ve nerede yaşıyor? Talimatları nereden veriyor? Bu terör örgütü ile ilgili Meclis Araştırma Komisyonu var mı? Yani Başbakan Binali Yıldırım’ın elinde Ergenekon Terör Örgütü ile ilgili somut delil var mı? Yoksa birileri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı kandırdıkları gibi Başbakan Binali Yıldırım’ı da mı kandırıyorlar? Ne dersiniz?

Evvelki gün eski Hava Kuvvetleri Başsavcısı Ahmet Zeki Üçok CNN TÜRK televizyonunda Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge adlı haber programının konuğuydu. Ahmet Zeki Üçok bu programda Başbakan Binali Yıldırım’ın ‘’ Balyoz ve Ergenekon sapına kadar vardı’’ sözlerini eleştirdi. Üçok Başbakan’a Balyoz ve Ergenekon Davaları ile ilgili elinde bilgi belge ne varsa savcılıklara teslim etmesini istedi. Ayrıca Üçok Başbakan’ın elinde böyle bir belge yoksa da bu konuyu kapatması gerektiğini söyledi. Üçok Başbakan’a seslenirken duygu yüklüydü. Üçok aynı zamanda FETÖ ile mücadele kapsamında bu örgütü en çok kendileri tanıdıkları için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a en çok katkıyı da kendilerinin sunduklarını söyledi. Bir taraftan FETÖ ile mücadele ederlerken diğer taraftan da Ergenekon ve Balyoz Davalarının gerçek oldukları şeklinde çıkan söylentiler yüzünden kendilerinin yıpratıldıklarını dile getirdi. Üçok’un yapmış olduğu sisteme katılmamak elde değil.

Evet, Ergenekon ve Balyoz Davaları çok konuşuldu. Türk ordusunun genleri ile yeteri kadar oynandı. Bu davaların kumpas olduğunu dönemin Başbakanı Erdoğan da itiraf etmişti. Bilgi belge diye sunulan CD’lerin sonradan oluşturuldukları belirlendi. Bu davalarda yargılanan emekli ve muvazzaf subayların telefonlarına bazı isimlerin sehven yüklendiği ortaya çıkarıldı. İddianamenin baştan aşağı kurmaca olduğu tespit edildi. Bu davaların savcıları ve hâkimlerinin FETÖ’cü oldukları ortaya çıktı. Şimdi bu davaların FETÖ’cülerin kumpası olduğu belirlenmişken Başbakan Binali Yıldırım’’ bu davalar sapına kadar gerçekti ‘’ demesinin altında sanıyorum başka şeyler var. Ya birileri sürekli Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı kandırdığı gibi şimdi de Başbakan Binali Yıldırım’ı kandırıyor, ya da Başbakan Fethullah Gülen Terör Örgütü’nü daha henüz tanıyamamış. İkisinden biri. Bana göre Başbakan Binali Yıldırım bu terör örgütünü daha henüz iyi tanıyamamış. Yoksa Başbakan bu terör örgütünün 15 Temmuz da yapmış olduğu darbe girişimine rağmen halen daha Ergenekon İle Balyoz’a gerçek diyebilir miydi? Sanıyorum Başbakan’a göre bu terör örgütü o zamanlar yurtsever bir hizmet hareketiydi. Memleketin selameti için çalışan hayırseverlerdi. Ancak bu örgüt 17 / 25 Aralık’tan sonra birden bire terör örgütü oldu.15 Temmuz darbe girişiminden sonra da terör örgütü oldukları tescillendi. Başbakan olaya bu mantıkla yaklaşıyor. O zaman Başbakan’a bir terör örgütünün iyi ve kötü dönemleri olabilir mi, diye sormak lazım. Bu soruya Başbakan yanıt verebilir mi? Bir terör örgütü dün de terör örgütüdür, bugün de terör örgütüdür. Esasen terör örgütünün iyisi kötüsü de olmaz. Terör Örgütünün dünü bugünü de olmaz. Terör örgütünün dün yaptıkları da terör faaliyetidir, bugün yaptıkları da terör faaliyetidir. Dolayısıyla bu örgütün yürüttüğü Ergenekon ve Balyoz Dava süreçleri de bir terör faaliyetiydi.

Şimdi ben de Ahmet Zeki Üçok gibi buradan iktidar sahiplerine sesleniyorum. Eğer ortada Ergenekon diye bir terör örgütü varsa, lütfen bir an önce ortaya çıkarın. Elinizde bilgi belge ne varsa savcılıklara verin. Eğer elinizde böyle bir belge de yoksa susun. İnsanların kafasını karıştırmayın. Şu an mücadele etmekte olduğunuz FETÖ’ye odaklanın. Bu örgütün siyasi ayağını ortaya çıkarın. Siyasi ayak hangi partinin içindeyse hiç ayrım gözetmeksizin derhal ortaya çıkarın. Gözlerinin yaşına da bakmayın. Çünkü bu örgütün siyasi ayağını ortaya çıkarmadığınız müddetçe yarından sonra bu örgütün darbe girişimine yine siz maruz kalacaksınız.26.10.2016

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title