BugünMakaleler

AKP’NİN İÇİNDE KESİNLİKLE FETÖ’CÜ YOKTUR

cropped-DB32A183F424-3.jpg

Başbakan Binali Yıldırım, AK Partinin 25. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nın kapanışında ‘’Hiçbir milletvekilimiz, bakanımız ne ByLock’ta, ne terörün içinde, ne de FETÖ’nün içinde var…’’ dedi. Koskoca Başbakanımız böyle diyorsa ona inanmamak olur mu? Elbette olmaz. Biz de inandık.

‘’ Ne istediler de vermedik’’ diyen de aslında Erdoğan değildi. “Dün söyledim, Rabbimden af diliyorum, milletimden özür diliyorum dedim” diyen de Erdoğan değildi. “Çünkü burada hata yapmışız. Olaya biz tabii samimiyetle baktık. Hesap soramazsak milletimize hesap veremeyiz” diyen de Erdoğan değildi tabi ki. Dolayısıyla Erdoğan bu terör örgütüne yapmış olduğu yardım ve yataklık yüzünden günah çıkarmadı. Milletinden af dileyen özür dileyen de Erdoğan değildi. ‘’ Ne istediler de vermedik’’ diyen de Erdoğan değildi. Bu itiraflar ve af dilemeler hepsi montaj. FETÖ’cüler bu sözleri sanki Erdoğan söylemiş gibi basına servis ettiler. Biz de daha düne kadar bu FETÖ’cülerin yalanlarına inanmışız. Şimdi ben de buradan rabbimden ve milletimden bu terör örgütünün yalanlarına inandığım için özür diliyorum. Açıkçası ben bundan sonra da bu tür söylentilere kesinlikle hiç inanmayacağım. Eğer Erdoğan güzel şeyler söylemişse inanacağım, söylememişse inanmayacağım. Çünkü bu ülkede Cumhurbaşkanımızın başarısını kıskananlar var. Onun ülkemize getirmiş olduğu ileri demokrasiyi çekemeyenler var.

FETÖ’cülerin yalanları bunlarla da sınırlı değil tabi. Örneğin yine bir rivayete göre güya AKP Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, FETÖ ile bağlantısı tespit edilen dört Belediye Başkanının AK Parti’den ihraç edildiğini söylemiş. Güya Aktay, bu yüzden Erzurum Aşkale Belediye Başkanı Enver Başaran, Giresun Çamoluk Belediye Başkanı Savaş Akarçeşme, Konya Ilgın Belediye Başkanı Halil İbrahim Oral, Nevşehir merkeze bağlı Nar Belde Belediye Başkanı Ali Erdoğmuş’un partiyle ilişkilerinin kesildiğini bildirmişmiş. Yalan. Külliyen yalan. AKP Genel Başkan Yardımcısı Yasin Atay’ın hayatta böyle bir açıklaması olmamıştır. Bunu ispat etmezlerse müsterihtirler, alçaktırlar. Bu kadar söylüyorum. Bunlar FETÖ’cülerin söylentileridir. AKP içinde bir tane bile FETÖ’cü yoktur. AKP’lilerin tümü birden ak sütten çıkmış ak kaşıktırlar. Onlar ki onlar bu ülkenin yüz akıdırlar.

“Amerika’ya giden benim. Ben bunları gizlemedim ki. Ama Gökçek bunlardan daha fazlasını yapmıştır. Bu yapının kucağında oturmuş, bu yapıya Ankara’ya parsel,parsel satmıştır. Zengin işadamlarına okul yaptırmıştır. Biz o zaman devletin imkânlarını bu yapı için onların kucağına bırakmadık. Gökçek’in adaylığına o zaman itiraz ettim. Yeni bir başkana ihtiyacımız vardır dedim. O günden kalan bir hıncını bir şekilde çalışıyor. 8 Haziran’a kadar müsaade. Hesabını sorarım Gökçek’ten.’ ‘diyen de kesinlikle Bülent Arınç değildir. Çünkü Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek bugüne kadar hiç bir tane FETÖ’cü ile bile bir araya gelmemiştir. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığının içine de bir tane FETÖ’cü sokmamıştır. Ankara’yı kesinlikle FETÖ’cülere peş keş çektirmemiştir. FETÖ’cülere kesinlikle kolaylıklar sağlamamıştır.

Bir de Ömer Kavurmacı olayı var tabi. Hani şu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı olan Ömer Kavurmacı var ya, ondan bahsediyorum.. Şimdi diyorlar ki, Ömer Kavurmacı ABD’de Fethullah Gülen hoca efendiye komşuymuş. Sonra bu Ömer Kavurmacı da FETÖ soruşturmasından dolayı tutuklanmış. Falan filan. Bu söylentilerin de tümü yalan. Bu söylentileri de FETÖ’cüler çıkarmıştır. Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Kavurmacı başarılı bir iş adamıdır ve şu an işinin başındadır. Ayrıca Ömer Kavurmacı’nın gözaltına alındığı söylenen günlerde Kadir Topbaş kesinlikle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın peşinde dolaşmamıştır. O dolaşan ise sadece ve sadece Kadir Topbaş’ın gölgesidir.

Şimdi ben de bu sebeplerden dolayı Başbakan Binali Yıldırım’a katılıyorum. AKP’nin içinde kesinlikle FETÖ’cü olduğuna inanmıyorum. Olsa olsa FETÖ’ye yardım ve yataklık eden AKP’liler vardır. Bu örgütün kontenjanından seçilmiş Milletvekilleri ve Belediye Başkanları vardır. Bu örgütün temsilcileri vardır. Böyle bir durum da onların FETÖ’cü oldukları anlamına gelmez.27.10.2016

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title