Makaleler

ÖCALAN’I TAKDİRLE KARŞILIYORMUŞ.

sait-balci
Şırnak Valisi İpek, Uluslararası Tasarım Yarışmasında dereceye giren öğrencileri kabulünde ‘’ Çözüm sürecini bu aşamaya getiren Başbakanımız Tayyip Erdoğan’ı ve bu konuda ciddi gayretleri olan Abdullah Öcalan’ı takdirle karşıladığımı belirtmek istiyorum’’ dedi. Ülkemizin Şırnak valisi olan İpek, halen de görevinin başında oturuyor. Devlet Efkan’ı ise sanki hiç bir şey olmamış gibi tribünden maçı seyrediyor. Abdullah Öcalan, devlete el kaldırmış ve yüzlerce vatan evladının şehit olmasına neden olmuş ama bu vali için barışa katkıda bulunuyormuş. Bu barış da ne gelmez bir barışmış doğrusu ben de anlayamadım. AKP iktidara geldiğinden bu yana hep bu barış konuşuluyor, ancak bu konuda bir arpa boyu kadar yol da alınmış değil.

Daha önce yapılmış olan barış görüşmelerinde PKK dağdan iniyordu Başta Kandil olmak üzere birçok bölgeden çekiliyorlardı. Silahlar teslim ediliyordu. Teröristler de bölgeyi terk ediyorlardı. Ancak öngörüler hiç gerçekleşmedi. PKK silahı bırakmadığı gibi Kandili ’de terk etmedi. O zaman nerede kaldı barış görüşmelerinde tarafların atacağı adım? Sözde barış planı PKK’nın atacağı adımlara bağlı değil miydi? PKK ile böyle konuşmamışlar mıydı? E o zaman şimdi barış görüşmelerinin önünü kim tıkamış oluyor? Bu konuda geri adım atan kim? PKK’nın verdiği sözlerden vazgeçtim. Madem barış görüşmeleri için görüş alışverişinde bulunuyorlar. Maden PKK pişman olmuş, o zaman gelsinler devletin güvenlik güçlerine teslim olsunlar. Pişmanlık yasasından yararlansınlar. Çocukları kaçırmasınlar. Karakol inşaatlarına saldırı düzenlemesinler. Yol kesmesinler. Peki, bunları yapıyorlar mı? Elbette hayır. Kendi kafalarına göre barış ilan edip bozuyorlar. Sanki memleketin huzuru onların elindeymiş gibi bir de siyasete yön vermeye çalışıyorlar. Meydanda iradesini ortaya koyan ciddi bir siyasi iktidar da olmayınca daha fazla şımarıyorlar. Devletin valisi de böyle konuşursa varın gerisini de siz düşünün.

Sözde barış elçisi olan bu teröristler yaptıkları yetmemiş gibi bir de çocukları kaçırıyorlar. Bu çocukların bu olup bitenlerden haberleri bile yok. Onların kimisi daha okula gidiyorlar. Kimisi de annelerinin söylediği gibi hastalar. Bu çocuklara nasıl kıyarak kaçırırlar? Benim PKK Terörist gruplarına bu aşamada naçizane önerim, çocukları salıvermeleridir. Çocuk bedeni üzerinden örgüt propagandası yapmamalarıdır. Eğer illa ki bir propaganda yapacaklarsa da o zaman zavallı çocukları bırakarak, kendilerine kim ne söz verdiyse gidip onları kaçırmalarıdır. Böylelikle de hem almış oldukları sözlerin hesabını sormuş olurlar. Fena mı? 04.06.2014

SAİT BALCI

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title