BugünMakaleler

MECLİS TOPLANTILARI DA KAÇAK SARAY’DA YAPILABİLİR

cropped-DB32A183F424-3.jpgCumhurbaşkanı Erdoğan bugüne kadar Bakanlar Kurulunu Kaçak Saray’da topladı. Keza Muhtarları da Kaçak Saray’da topluyordu. Şimdi Adli Yıl açılışını da Kaçak Saray’da yaptı. Yüksek yargı da ‘’Adli Yıl açılışının Kaçak Saray’da yapılması yargının bağımsızlığını zedelemez’ ’dedi. Yargının bağımsızlığı çay toplama günlerinde de zedelenmemişti. Dolayısıyla Adli Yıl açılışının Kaçak Saray’da yapılması benim kanaatimce de yargının bağımsızlığını zedelemez. Aksine yargıyı daha güçlendirir. Hatta yargının uçmasını bile sağlar.

Şahsen ben Kaçak Saray’da düzenlenen toplantıların salt adli yıl açılış törenleri ile de sınırlı kalmamasından yanayım. Meclis toplantıları da pekâlâ Kaçak Saray’da yapılabilir. Siyasi Partiler de toplantılarını Kaçak Saray’da yapabilirler. Hatta tüm yargı mercileri de duruşmaları Kaçak Saray’da yapabilirler. Ne de olsa burası milletin yeridir. Milletin işinin Kaçak Saray’da görülmesinden daha doğal başka ne olabilir? Adli yıl açılış törenlerinin Kaçak Saray’da yapılmasında herhangi bir sakınca görmeyen Sayın Devlet Bahçeli’de bu konuda diğer partililere önderlik edebilir. Partisinin toplantılarını da Kaçak Saray’da yapabilir. Hem böylelikle Sayın Cumhurbaşkanımız partilileri takip etmek zorunda da kalmaz. Dolayısıyla gözü arkada kalmamış olur.

Adli yıl açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanımız bu açılış töreninin Kaçak Saray’da yapılması ile ilgili de güzel bir örnek verdi. İsterseniz öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımıza bir kulak verelim, sonrasında kaldığımız yerden devam ederiz.

Ankara’mızda bakıyorsunuz çaplı toplantıları yapabilecek salonlarımız yoktu. Son senelerde böyle 500 kişilik, bin kişilik, iki bin, üç bin kişilik toplantıları yapabilecek salonlar daha yeni yapıldı. Burası Başkent, başkentimizde böyle bir eksikliğin giderilmesi bizim için önemliydi. Bunun için hele hele bakanlıklar, kamu kurum ve kuruluşlarının bu ihtiyacını gidermek için de… Ankara gibi bir yerde opera binası yoktu. Ama şu anda bu bina aynı zamanda bir opera binası işlevini de görebilecek kabiliyete, tasarıma sahiptir. Bu mekânın projesi üzerinde çalışırken Ankara’daki bu büyük çaplı toplantı ve sahne gösterisi ihtiyacını karşılayacak, ülkemize ve milletimize yakışır bir eser olmasına özen gösterdik.

Cumhurbaşkanımızın halkın sorunları ile ne kadar yakından ilgilendiğini sanırım anladınız. Sayın Cumhurbaşkanımız salt adli yıl açılış törenlerinin Kaçak Saray’da yapılmasını sağlamakla kalmamış aynı zamanda opera gösterilerinin de Kaçak Saray salonlarında yapılabilmesi için azami özeni göstermiş. Sayın Cumhurbaşkanımızın genelde sanata pek önem vermediği söylenir. Heykellere ucube filan dediği söylenir. Bunların hepsi yalan dolandır. Hepsi de iftiradır. Sayın Cumhurbaşkanımız devlet işlerine vermiş olduğu önem kadar sanata da önem vermektedir. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu yönü bugüne kadar maksatlı olarak gösterilmemiştir. Hatta Sayın Cumhurbaşkanımız defalarca operaya gitmek istemiştir de kimi zaman vakit bulamamıştır, kimi zaman da gidecek opera bulamamıştır. Bu yüzden Sayın Cumhurbaşkanımız sürekli toplu açılış törenlerine gitmek zorunda kalmıştır.

Şimdi ben buradan Sayın Cumhurbaşkanımıza bugüne kadar sokakta yapılan adli yıl açılış törenlerini milletin salonlarına taşıdığı için teşekkür ediyorum. Ayrıca opera gösterilerinin yapılabilmesi için Kaçak Saray’da yer ayırttığı için de tekrar teşekkür ediyorum. Sağ olsun, var olsun. Allah bir tutuğunu altın etsin diyorum da başka bir şey demiyorum. 05.09.2016

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title