BugünMakaleler

FETÖ’NÜN YERİNİ MENZİLCİLER Mİ ALIYOR?

cropped-DB32A183F424-3.jpg

Yazının başlığında sormuş olduğum soruya ‘’ hayır ‘’ demek istedim. Ancak ne yazık ki bu soruya olumsuz yanıt vermek zorundayım. Çünkü Cumhurbaşkanı Erdoğan devletin kadrolarından FETÖ’yü temizlerken onların yerine Menzilcileri yerleştiriyor. Sebebi ise Menzilcilerin terörist olmamasıymış. Bu açıdan baktığımız zaman Fethullah Gülen’de bir zamanlar masum bir imamdı. Zaman içerisinde büyüyüp palazlandı ve bugünkü halini aldı. Yarından sonra Menzilcilerin de Fethullah Gülen Terör Örgütü’nün yerini almayacağını kim garanti edebilir? Bugün Cumhurbaşkanını her önüne gelen aldatıyor. Menzilciler de yarından sonra Erdoğan’ı aldatabilirler. Erdoğan Menzilcilere aldanmam diyebilir mi? Erdoğan’ı ABD aldattı. Fethullah Gülen aldattı. İsrail aldattı. Yunanistan aldattı. Almanya aldattı. PKK aldattı. PYD aldattı. IŞİD aldattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı aldatmayan kalmadı ki. Erdoğan’ı en yakınında bulunan eski İçişleri Bakanı Efkan Ala bile aldatmış. Aldanma hastalığına yakalanan Erdoğan’ı Menzilciler aldatmayacak öyle mi?

Esasen Laik Türkiye Cumhuriyetinin kanunlarında Cemaat yapılanması diye bir şey yoktur. Bu tür yapılanmalar laik Türkiye Cumhuriyetine karşı oluşturulmuş terör yuvalarıdır. Fethullah Gülen Cemaati terör yuvasıdır. İsmail Ağa Cemaati de terör yuvasıdır. Menzilciler de terör yuvasıdır. Süleymancılar da terör yuvasıdır. Bu ülkede ne kadar cemaat varsa hepsi de terör yuvasıdır. Terör yuvası olmayan bir kurum yapısı ve şekli itibarıyla kanunlarda yer alan dernek ve vakıflara tabi olurlar. Bu derneklerin tüzüklerine göre faaliyet gösterebilirler. Peki, bu cemaatler öyle mi? Paraları kontrol edilebiliyor mu? Ne yaptıkları belli mi? Yaptıkları çalışmalar kayıt altında mı? Devlete hesap veriyorlar mı? Eğer öyle olsaydı FETÖ bugün terör örgütüne dönüşmezdi. Öyle değil mi?

Toplum ne kadar bilinçli olursa bu cemaat yapılanmaları da o derece azalır. Hatta bitme noktasına gelir. Ancak toplum bugün Cemaatlerden medet umar hale geldi. FETÖ’yü büyülten de bu olgudur. Devlet üzerine düşen görevi yapmaz ise devreye bu Cemaat yapılanmaları girer. Devletten umduğunu bulamayanlar Cemaat ’ten medet umarlar. Dolayısıyla Cemaatler toplum nazarında saygın bir konuma gelirler. Devlet ile toplumun arasına girerler. Zamanla yardım ettikleri vatandaşları da kendilerine bağlarlar. Sonrasında da kendilerine bağladıkları müritleri devletin kritik noktalarına yerleştirerek ülkeyi ele geçirirler. Ülkemizdeki Cemaat yapılanmaları hep böyle olmuştur. Fethullah Gülen Cemaati de bu şekilde ülkeyi ele geçirmiştir.

Kaçak Saray’ın içerisi öteden beri danışman kadrosu ile kaynıyor. Bu danışmanlardan aklı başında bir tanesi Erdoğan’ı bu cemaatlere karşı uyarmıyor mudur, bilemiyorum. Gerçi aklı başında olan bir danışman var mıdır, onu da bilemiyorum. Kaç kişi olduklarını da bilemiyorum. Arada bir basında yandaş birinin Erdoğan’a danışman olarak atandığını duyuyorum. Fakat her nedense danışmanlıktan azledilen varsa onları pek duymuyorum. Bugüne kadar hiç azledilen danışman olmamış mıdır, onu da bilemiyorum. Belki de Kaçak Saray’ın çok odalı yapılmasının bir nedeni de budur. Danışman kadroya yer açmak için bu kadar odalı yapılmıştır. Onlarca danışmanın Cumhurbaşkanı danışmanı olması ülkenin milli servetinin ne kadar çar çur edildiğini açıkça ortaya koymaya yetiyor da artıyor bile. Önceki Cumhurbaşkanı Gül’ün bile bu kadar danışmanı yoktu. Hatta Ahmet Necdet Sezer’in bir iki danışmanı vardı. Sezer bu danışmanları ile görev yaptığı süre içinde aldanmadan görevini tamamladı. Ya Erdoğan öyle mi? Hem onlarca danışmanı var, hem de ilkokul seviyesindeki çocuklar gibi sürekli aldanıyor. Tabi bu arda bir gerçeği de atlamamayım. Eğer Erdoğan sürekli aldanıyorsa bu aldanmanın arkasında bir de danışman kadro gerçeği var. Bu danışman kadroların bugüne kadar akılları başlarında olsaydı Erdoğan’da bu kadar aldanmazdı.

Nereden nereye geldim. Şimdi ben diyorum ki, devleti bir taraftan FETÖ’cülerden temizlerken, diğer taraftan da Menzilcilere, İsmail Ağa Cemaatine ve benzerlerine teslim etmemek lazım. Yarından sonra Menzilcilerin de FETÖ’cü gibi devleti ele geçirmelerine fırsat vermemek lazım. Hangi Cemaat olursa olsun bu Cemaatlerin yarından sonra FETÖ’cülerin yerini alacaklarını görmek lazım. Ancak bu olguyu ateş bacayı sardıktan sonra değil, şimdi görmek lazım. Bunun için de akıllı olmak lazım diyorum. 06.09.2016

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title