BugünMakaleler

KURUNUN YANINDA YAŞ DA YANIYOR

cropped-DB32A183F424-3.jpg

Olağanüstü Hal’in ilan edilmesinden bu yana Fethullah Gülen Terör Örgütüne yapılan operasyonlar hız kesmeden devam ediyor. Bence burada bir sorun yok. Ancak şimdi sıra siyasilere geliyormuş. Bu bilgiyi Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş verdi. Numan Kurtulmuş yaptığı açıklamada darbe girişiminin siyasi ayağı da olduğunu söyleyerek “Bunların hepsinin ortaya çıkartılması lazım” diye konuştu. Ben de çıkartılmasından yanayım ancak kurunun yanında yaş da yanmasın derim. Sanıyorum bugüne kadar işlerin yoğun geçmesinden dolayı onlara sıra gelmemiş. Şimdi bu siyasilerin kimler olduğu üç aşağı beş yukarı belli olmaya başladı. Dün MHP’nin Kurultay Çağrı Heyeti Başkanı Aksaray eski İl Başkanı Avukat Ayhan Erel Fethullah Gülen Terör Örgütü kapsamında gözaltına alındı. Numan Kurtulmuş’un bu işin sonu siyasilere de uzayacak dediği durumlardan birisi de bu olsa gerek.

Başarısızlıkla sonuçlanan darbe girişiminden bu yana sürekli demokrasi vurgusu yapıyorum. Erdoğan’ın öteden beri darbe mağduru olmak istediğini söylüyorum. Fethullah Gülen Terör Örgütünün yapmış olduğu başarısız darbe girişimi ile de amacına ulaştığını söylüyorum. Darbe girişiminin bastırıldığını, bundan sonra kurunun yanında yaşın da yanacağını söylüyorum. Bu yüzden Erdoğan’ı daha fazla kahramanlaştırmadan herkesin kendi işine bakması lazım diyorum. Arkasından sürüklenip gitmemek lazım diyorum. Bahçeli’yi geçtim. Çünkü o Erdoğan’ın arkasından gitmeye dünden razı. Fakat Kılıçdaroğlu’nun en azından dik durması gerekirdi. Gitmeyeceğim dediği yere gitmemesi gerekirdi. Yani ilkeli bir duruş sergilemesi gerekirdi. Kılıçdaroğlu ilkeli bir duruş sergileseydi bugüne kadar zaten bir baltaya sap olurdu. Öyle değil mi? Şimdi Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı seçilebilmesi için 4 yıllık fakülte mezunu diploması bile olmayan Erdoğan’ı meşrulaştırmış oldu. Kaçak Saray’ı da meşrulaştırmış oldu.

Olağanüstü Hal’in ilan edilmesiyle birlikte Erdoğan’ın Fethullah Gülen Terör Örgütünün yansıra muhalifler üzerinde de baskı unsuru kuracağını söylemiştim. İlk etapta YARSAV’ı kapatmışlardı. Şimdi de MHP’nin Kurultay Heyeti Başkanı Ayhan Erel’i gözaltına aldılar. Peki, Ayhan Erel neden gözaltına alındı? Darbe girişimine yardım ettiği için mi? Bilemiyorum. Ancak şu kadarını söyleyeyim. Ayhan Erel’in gözaltına alınmasının asıl sebebi, MHP’li muhaliflerin Çağrı Heyeti Başkanı olmasındandır.

Peki, Ayhan Erel’i Çağrı Heyeti Başkanı yapan kim? Fethullah Gülen Terör Örgütü mü? Elbette hayır. Ayhan Erel’i Çağrı Heyetinin başına Ankara 12.’nci Sulh Hukuk Mahkemesi getirdi. Peki, şimdi yargı kararı ile çağrı heyetinin başına atanan Ayhan Erel’i gözaltına almak ne demektir? Bu durum ‘’Biz MHP’nin başında Devlet Bahçeli’den başkasını görmek istemiyoruz’’ anlamına gelmez mi? Kendi siyasi çıkarları uğruna bir başka siyasi partinin iç işlerine karışmak anlamına gelmez mi? Peki, bir de şöyle sorayım. Olağanüstü Hal ilan edilmemiş olsaydı bugün Ayhan Erel gözaltına alınabilir miydi? Yargının çağrı heyeti başkanı olarak atamış olduğu bir insan gözaltına alınabilir miydi? Elbette alınamazdı. Fakat hazır Olağanüstü hal ilan edilmişken MHP’nin kurultayını da bir el atmak lazımdı değil mi? Muhaliflerin kurultayını da engellemek lazımdı değil mi? İşte şimdi bu yapılıyor. Bahçeli’nin koltuğunu koruyabilmesi için MHP’nin kurultayı engelleniyor. Numan Kurtulmuş’un darbe girişiminin siyasi ayağı da var dediği olaylardan birisi de budur. Şimdi bunun gereğini yapıyorlar. Artık bundan böyle Olağanüstü Hal devam ettiği müddetçe bugüne kadar önlerine hangi engeller çıkmışsa onları bertaraf edecekler. Bunları da Olağanüstü Hal durumunun içinde yapacaklar.

Bahçeli Kaçak Saray’da katıldığı toplantıdan sonra ‘’Kurunun yanında yaş da yanmasın’ ’diyordu. İşte şimdi kurunun yanında yaş da yanıyor. Kendisi de sefasını sürüyor.29.07.2016

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title