Makaleler

KATİL AMERİKA

sait-balci

DENİZ FENERİNİ UNUTMA!
SOMA VE ERMENEK MADEN KAZASINI UNUTTURMA!
GEZİ PARKI EYLEMLERİNDE KAYBETTİĞİMİZ 6 ŞEHİDİMİZİ UNUTMA!
17– 25 ARALIK YOLSUZLUK VE RÜŞVET ÇARKINI UNUTTURMA!
KAÇAK SARAYI VE MALİYETİNİ UNUTMA!
PKK İLE MÜZAKERE MASASINA OTURANLARI UNUTTURMA!
VE GÜNDEM DEĞİŞTİRMELERİNE ASLA KANMA!

Âşık Mahsuni Şerif’in ‘’Katil Amerika’’ adlı bir türküsü vardır bilirsiniz. Eğer son günlerde dinlemediyseniz en kısa zamanda bir daha dinlemenizi öneririm. Âşık Mahsuni şerif bu türküyü yıllar öncesinde söylemiş ama geçerliliği halen daha devam ediyor. Sanki bugün bestelenmiş gibi de güncel. Türkü, Amerikan Emperyalizmini tüm çıplaklığı ile ortaya koyuyor. Amerika dün ne idiyse, bugün de o. Değişen bir şey yok. ‘’Yani aynı tas, aynı hamam’’

ABD’nin Dünya’ya tamamen egemen olması Sovyetler Birliği Cumhuriyetlerinin dağılmasıyla birlikte gerçekleşti. Yani ABD, Dünya’yı kendi çıkarları adına yeniden biçimlendirdi. İngiltere, Fransa, Almanya gibi sömürgeci ülkeler de ABD’nin yanında yer almasıyla birlikte Dünya tamamen vahşi Emperyalizmin boyunduruğu altına girmiş oldu. Bugün Ortadoğu Ülkelerinde devam etmekte olan iç savaşlar tamamen ABD’nin eseridir. Irak’ta, Suriye’de, Libya’da, Mısır’da akan kanlar hep ABD’nin eseridir. İsrail’in Filistin’de yapmakta olduğu katliamlar da ABD’nin eseridir. Eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan bile ABD Siyonizm’ine karşı çıkan ender siyasetçilerden birisidir. Bugün onun devamı gibi görünen AKP ise Siyonizm’e destek olan bir siyasi bir partidir. Yani ABD’nin çıkarları adına hizmet eden bir partidir. İktidar partisine oy veren seçmenlerimiz bu ayrıntıları bildiklerini hiç sanmıyorum. Çünkü okumayan bir milletiz. Akşamları haber yerine dizi film seyreden bir milletiz. Gazete almayan bir milletiz. Yani gerçeklerin peşinde koşmak yerine, eğlenceye düşkün bir milletiz. ABD’nin amaçları doğrultusunda yetiştirilmeye çalışılan bir milletiz. Arzu edilen yaşam şeklimiz de zaten bu.

Bu konuda defalarca yazdım. Yine yazmaya devam edeceğim. ABD, yaşadığımız bölgede çıkarları olmadığı müddetçe bu topraklara adımını bile atmaz. Haritada nerede olduğumuza bile anımsamaz. Fakat çıkarları söz konusu olduğu zaman da gitmek bilmez. Bölgenin zengin maden yataklarını sömürmedikçe canı rahat etmez. Petrolünün üstüne konmadıkça da canı rahat etmez. İşte şimdi yine bu yüzden yeni terörist yetiştirmeye başladı.
Geçmiş dönemlerde yetiştirdiği teröristlere karşı yeni teröristler yetiştirmeye başladı. Yetiştirdiği teröristler kendi amaçlarına hizmet etmenin dışına çıktığı anda karşısına yeni teröristler sürüyor. Daha önce kullandığı El Kaide ve IŞİD’in yerine şimdi yeni teröristler yetiştiriyor. Yarın bir gün yetiştirdiği bu teröristlerde silahları kendine çevirirse yine yeni terörist yetiştirecek. Bu kısırdöngü de her daim devam edip gidecek. Ta ki karşısında güçlü bir blok ülkeler çıkana dek. Çünkü onların da fıtratlarında da bu var.

İlk etapta sömüreceği ülkelerin içinde kendilerine hizmet edecek insanları işbaşına getiriyorlar. Sonra da onları kullanarak çıkarlarına emellerine ulaşmaya çalışıyorlar. Tıpkı bizim ülkemizi de kullandıkları gibi. Dediğim gibi fıtratlarında sömürü var. Vahşi Emperyalizm var. Siyonizm var. Yok, yok yani. Daha ne olsun?

Yarın tekrar görüşmek üzere esen kalın. 05.01.2015

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title