Makaleler

İNDİRTEMİYORSAN, GELİP SEN İNDİRECEKSİN TABİ!

sait-balci

Bayrak bilinçli olarak indirilmemiş. PKK taraftarlarının işi de değilmiş. Ya kimin işiymiş? Çözüm sürecini baltalamak isteyen provokatörlerin işiymiş. Kim diyor bunları? Çözüm sürecinin bir numaralı aktörü Abdullah Öcalan diyor tabi. Hale bakar mısınız? Türk Ulusunun bayrağını sahiplenmek kala kala Abdullah Öcalan’a kalmış. O da fırsattan istifade duygu sömürüsü yapıyor. Türk Milletinin gazını alıyor. Sanki Türk Milletine değer veriyormuş gibi. Türk Ordusundan ise çıt yok. Sanki mübarekler kaybolmuşlar. Sanki bu ülkenin ordusu kendileri değilmiş gibi süt dökmüş kedi gibi susuyorlar. Çözüm sürecinin zarar görmemesi açısından olsa gerek. Asker öyle korkutulmuş, öyle sindirilmiş ki, bırakın o bayrağı korumasını, şu anda bir PKK’lı terörist gelse ve Genel Kurmay Başkanlığının bayrağını indirse, Türk Ordusunun komuta kademesi aynı şekilde bayrağın indirilişini seyredecek. Türk Ordusu bırakın bayrağı korumayı, kendisini bile koruyamaz hale geldi. Allah muhafaza bir de devleti koruyacak öyle mi? Bir zamanlar Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ ’İyi ki bu orduyla savaşa girmemişiz ‘’ demişti. Şimdi aynısını ben söylüyorum. İyi ki PKK ile bile mücadele edemeyen bu ordu ile bir savaşa girmiyoruz.

Peki, bayrak indirme olayı kışkırtma ise bu kışkırtmayı kimler yaptı? Askerler mi yaptı? Polisler mi yaptı? Peki, kim yaptı öyleyse? Hani soruşturulacak ya o yüzden. Haydi, bakalım hodri meydan. Gücünüz yetiyorsa bu provokasyonu yapanları adalet önüne çıkarın da görelim. Bundan böyle daha başka kışkırtma yapamasınlar diye. Çözüm sürecini baltalayamasınlar diye. Yapabilecek misiniz? Bayrağı indirenleri soruşturabilecek misiniz? İddia ediyorum göreceksiniz, o bayrağı indirenleri seyreden askerleri yargılayabilirler ama o bayrağı indirenleri yargılayamazlar. Neden biliyor musunuz? Sırf çözüm süreci zarar görmesin diye. Göreceksiniz bir hafta sonra bu olayında ateşi sönecek. Sonrasında kim kime dum duma. Şu an 17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet operasyonu ile ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisinde kurulması kararlaştırılan komisyonda bir gelişme var mı? Hayır. Soma’da meydana gelen maden kazasından dolayı istifaları gündeme gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile ilgili bir gelişme var mı? Bayrak krizinin sonu da aynı olacak.

Yol kesen, bayrak indiren PKK taraftarları ‘’barış değil savaş’’ diye slogan atıyorlar. Atılan bu sloganlar sözde çözüm sürecine nasıl katkıda bulunacak? Yoksa o sloganları atanlar da provokatörler ise onların da soruşturulması gerekmez mi? Bir an önce adalet önüne çıkarılmaları gerekmez mi? Çözüm süreci daha fazla sekteye uğratılmadan onlara da hesap sorulması gerekmez mi? Yoksa kırk yılda bir defa önümüze gelen kısmeti mi tepeceğiz? Bence ne pahasına olursa olsun bu süreci sonuna kadar devam ettirmeliyiz. Sonunda hüsran da olsa devam ettirmeliyiz, vatan da bölünse devam ettirmeliyiz. Neden biliyor musunuz? Kendi ayağımıza en iyi kurşunu kendimiz sıkarız diye böbürlenmek için tabi. Bundan daha iyi vatan aşkı mı olur.

Başbakan’da şimdi kalkmış sanki çok bayrak sevdalısıymış gibi askerin bayrağın indirilmesini seyretmesine kızıyor. Yahu her şeyden evvel siz değil misiniz askere operasyonu yasaklayan? Sözde çözüm süreci zarar görmesin diye PKK’ın yol kesmelerine sessiz kalan siz değil misiniz? Siz değil misiniz askere operasyon yaptırmayan? E şimdi ne diye kızıyorsunuz askere? Asker ne yapsın? Asker PKK taraftarlarına müdahale etmiş olsaydı çözüm süreci sekteye uğramış olacaktı, müdahale etmeyince de bayrağa karşı olan görevini yerine getirememiş oldu. Haydi, bakalım bu soruna da bir çare bulun da görelim. Öyle karşıdan ahkâm kesmekle bu işler olmuyor. Zamanında askerinize, polisinize talimat vermiş olsaydınız bugün o bayrak indirilemezdi. Şimdi askerinize ve polisinize o bayrağı indirenlere müdahale ettiremiyorsanız artık o görev sizin. Yaptıramadığınız görevi elbette gelip kendiniz yapacaksınız. O görevi siz de yapamayacaksanız, ağlamayı sızlamayı bırakıp o koltuğu boşaltacaksınız. Bu kadar basit.11.06.2014

SAİT BALCI

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title