BugünMakaleler

HDP İLE KİMLER YAN YANA

Cumhurbaşkanı Erdoğan bir süre önce ‘’ Bölücü terör örgütü hayır diyor. Şu anda Kandil’de olanlarla hareket edenler, onların uzantılarıyla hareket edenler hayır diyor.’’ diyerek HAYIR oyu verecek seçmenleri PKK Terör Örgütü ile yan yana geldiklerini ima etti. Yani anlayacağınız Cumhurbaşkanı Erdoğan HAYIR oyu verecek olanların bir nevi terörist olduklarını ima etti. Ben Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sarf ettiği cümleden böyle bir anlam çıkardım.

Yine Başbakan Binali Yıldırım’da ‘’ Kandil, PKK ve HDP HAYIR diyor onun için EVET diyoruz’’ demişti. Ancak MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak ile birlikte rejim değişikliği sistemini öngören Anayasa değişikliği düzenlemesini hazırlayan AKP Genel Sekreteri Abdülhamit Gül, PKK Terör Örgütü’nün siyasi kanadı HDP’lilerin referandumda EVET diyeceğini söyledi. Gül “Bu, AK Parti ve MHP’nin uzlaşarak getirdiği bir teklif. Türkiye’deki bütün partilerin, parti dışındaki kararsızların, sandığa gitmeyecek seçmenlerin de güçlü Türkiye için kabul edeceği bir metin. HDP tabanı da dâhil olmak üzere birçok kesimden destek alacağımıza inanıyorum. Kampanyada kamuoyu ile daha da güçlü şekilde paylaştığımızda oranın artacağına inanıyorum” dedi.

AKP Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu’da Milliyet Gazetesinden Önder Yılmaz’a HDP tabanının yarısından fazlasının EVET diyeceğini söyledi. Yine AKP Milletvekili Mehmet Metiner’de CNN TÜRK televizyonun da katıldığı bir programda HDP tabanının EVET diyeceğini söyledi. Metiner, ‘’İnanıyorum ki HDP tabanı büyük bir oranda ‘evet’ diyecektir. Bu da bölge sandıkları açıldığında açıkça görülecektir’ ’dedi.

Peki, Cumhurbaşkanı Erdoğan ne demişti? ‘’ Bölücü terör örgütü hayır diyor. Şu anda Kandil’de olanlarla hareket edenler, onların uzantılarıyla hareket edenler hayır diyor.’’ Peki, Kandil ile hareket edenler kimler? Onların uzantıları ile hareket eden kimler? Cumhurbaşkanı Erdoğan Kandil ile hareket edenler derken kimi kastetti. FETÖ’yü kastetmiş olabilir. Ancak Erdoğan bu sözleri ile bana göre HDP’yi de kastetti? Keza yine Başbakan Binali Yıldırım ‘’ Kandil, PKK ve HDP HAYIR diyor onun için EVET diyoruz’’ dedi. Başbakan böylelikle
HDP’nin PKK’nın yanında durduğundan dolayı HAYIR dediğini kendilerinin de bu yüzden EVET dediklerini söylemişti.

Şimdi AKP Genel Sekreteri Abdulhamit Gül, AKP Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu ve AKP Milletvekili Mehmet Metiner HDP’nin yarıdan fazlasının EVET diyeceğini iddia ediyorlar. Cumhurbaşkanı ile Başbakan ise HDP’nin PKK ile birlikte hareket ettiği için HAYIR dediklerini söylüyorlar. Şimdi bu durumda HDP EVET diyorsa o zaman AKP ile MHP’de HDP ile yan yana gelmiş olmuyor mu? Dolayısıyla Başbakan Binali Yıldırım’a göre HDP ile PKK’de ortak hareket ediyorsa, o zaman da AKP ile MHP’de PKK ile yan yana gelmiş olmuyor mu?16.02.2017

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title