Makaleler

HALK KADINI OLSUN DA…

sait-balci
Artık bu kadar eleştiri yeter diyorum. Yazmayayım diyorum ama olmuyor. Az gelişmiş ülkenin çokbilmiş hanımefendisi gelin beni yazın diyor. Ben yine saçmalamaya başladım diyor. Benim birikimim bu kadar diyor. Ben siyasi parti terbiyesi filan anlamam diyor. Aklıma estikçe konuşurum diyor. Sarf ettiğim cümleler nereye gidiyor diye bakmam diyor. Üyesi olduğum siyasi partiye zarar veriyor muyum diye de düşünmem diyor. Buyurun bakalım cenaze namazına. Cumhuriyet Halk Partisini kimler yönetiyor bakın da hizaya gelin.
Ama suç onda değil ki. Suç, ona değer verenlerde. Suç onu bişey zannedip te milletvekili yapanlarda. Yoksa partinin tabanı nereden bilsin onun kendini bilmez biri olduğunu.
Yazmayalım mı şimdi bunları? Yazmayalım da saçmalamaya devam mı etsinler? Kendini bulunmaz Hint kumaşına benzeten bu hanımefendinin adını yazmaya bile gerek görmüyorum. Biraz düşünürseniz, kim olduğunu zaten tahmin edebilirsiniz.

Cumhuriyet Halk Partisinin çok saygı değer bu hanımefendisi geçenlerde Habertürk Gazetesine röportaj vermiş. Hani şu ‘’Gücü Dalkavukluğunda’’ olan bir gazete var ya işte ona. Hani doğru dürüst bir açıklama yapsa neye ne. Bu çokbilmiş hanımefendi Başbakan Erdoğan için, ‘’Halk adamı, karizmatik lider’’ tanımlaması yapmış. Bu açıklamaları beklemiyordum desem yalan olur. Çünkü hanımefendinin yapısını çok iyi biliyorum. Eski saçmalamalarından iyi tanıyorum. Efendim, Başbakan ‘’Halk adamıymış’’, karizması da buradan geliyormuş. Hiç halk adamı görmesek, Başbakan’ın halk adamı olduğuna inanacağız. Halk adamı olan insan 12 senedir bu ülkeyi baskı ile yönetir mi? Basın ve medya ya talimat verir mi? Yurtsever aydınları Ergenekon Davası ile Silivri zindanlarına atar mı? Vatansever komutanları zindanlara atar mı? Komşumuz olan Suriye Devlet Başkanı Beşar Esat’a karşı gözü dönmüş El Kaide Terör Örgütüne bağlı El Nusra cephesini destekler mi? Hemen hemen her gün onlarca insanın ölümüne yol açan bir savaşı destekler mi? Tırlar dolusu silahı daha fazla kan akması için Suriye’ye gönderir mi? MİT’e sırf bu yüzden olağanüstü yetkiler tanır mı? Gezi Parkı eylemleri sırasında gösteri hakkını kullanan yurttaşlara kaba şiddet kullanır mı? Bunları de geçtim halk adamı olan insan 17 Aralık operasyonunda dinlemeye takılan telefon görüşmelerine montaj der mi? Halk adamı olan insan her şeyden evvel özü ve sözü bir olur. 17 Aralık operasyonu bertaraf etmek için savcıları ve polislere sağa sola tayin ettirmez. Onların elinden dosyaları almaz. Yargı tarafsız ise bağımsız ise yürütülen soruşturmaya müdahale etmez. Sosyal paylaşım sitelerini sırf bu iş için kapatmaz. HSYK’nın yapısını sırf bu operasyon için değiştirmez. Halk adamı olan insan adı bu tür şaibelere karıştığı andan itibaren oturduğu koltuğu boşaltır. Efelik taslamak yerine aklanmayı tercih eder.

Cumhuriyet Halk Partisinin çok saygıdeğer milletvekili bakın daha neler söylemiş. ‘’Eski ulusalcı çizgi mi baskın çıkar, yoksa sağa açılımla merkez parti olma adımları devam eder mi? Bekleyip göreceğiz’’ demiş. Bugüne kadar ulusalcı yapıdan ne zarar gördü acaba? Ulusalcı yapı iktidar olmadı da kendileri mi iktidar oldular? Cumhuriyet Halk Partisini bir adım daha öteye mi taşıdılar? Oyları mı artırdılar? Son yapılan Yerel seçimlerden zaferle mi çıktılar? Bir önceki yerel seçim sonuçlarına göre Belediye Başkanlıklarının sayılarını mı arttırdılar? Bugüne kadar Cumhuriyet Halk Partisine ne kazandırmışlar da ulusal yapının geri gelmesinden korkuyorlar? Yoksa bugünün şartlarında 2015 yılında yapılacak olan genel seçimlerin kazanılmasını mı garanti altına aldılar? Daha doğru dürüst ıslak imzalı seçim sonuç tutanaklarının alınmasını bile beceremediler. Hiç kusura bakmayın ama sandıklara sahip çıkamayan bir siyasi parti iktidar olamaz. İktidar olmayı bırakın kıyısından köşesinden bile geçemez.

Cumhuriyet Halk Partisinin bu çok değerli milletvekiline, seçim yenilgisini unutturmak için sağa sola saldıracağına yerel seçimleri neden kaybettiklerini araştırmasını öneririm. Sandıklara neden sahip çıkamadıklarının özeleştirisini yapmasını öneririm. Seçimlerden zaferle çıkmış gibi koltuğunda oturacağına, derhal işgal etmiş olduğu Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonun Başkanvekilliğinden istifa etmesini öneririm. Başbakan Erdoğan’a ‘’halk adamı ‘’benzetmesi yapacağına öncelikle kendisi ‘’Halk Kadını’’ olup, milletin Cumhuriyet Halk Partisinden beklentilerini öğrenmesini öneririm. 24.04.2014

SAİT BALCI

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title