Makaleler

GELECEK NESİLLERİNİ ZEHİRLEYEN İKTİDAR

‘’Kedi erişemediği çiğere mundar’’ dermiş. İktidar Partisinin Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik’in açıklamaları da o hesap. Bay Çelik, İktidar partisi olarak dağıttıkları sütlerin bozuk çıkmasından dolayı üzerlerindeki tepkiyi dağıtmak için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun İzmir’deki okullara dağıttığı sütün maliyetinin 54 kuruş olduğunu söylüyor. Aynı zamanda İzmir’de dağıtılan sütler yarım yağlıymış. İktidar partisi olarak kendilerinin dağıttıkları süt ise tam yağlıymış. İzmir Büyük şehir Belediyesinin dağıttığı sütleri karalamaya yönelik eleştirilere İzmir Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklama ile yanıt verildi. Yani AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik’in söylediği gibi İzmir’de dağıtılan sütlerin maliyeti 54 kuruş değil 37 kuruşmuş. Sayın Çelik, aklı sıra hükümetlerinin dağıttığı sütten çocukların zehirlenmesi ile meydana gelen kaos ortamını saptırmaya çalışıyor. Hüseyin Çelik, İktidar partisi olarak dağıtılan sütlerden çocukların zehirlenmiş olmasından dolayı yüzü kızaracağına, İzmir Büyükşehir Belediyesinin dağıttığı sütün maliyeti ile uğraşıyor. Yahu şimdi hükümetin dağıttığı sütlerden çocuklar zehirlenmişse bu durumun İzmir Büyükşehir Belediyesinin dağıttığı sütlerle ne alakası var? İzmir Büyükşehir Belediye Başkanının dağıttığı sütlerden zehirlenen çocuk var mı yok mu? Yok. Ama siyasi iktidarın‘’okul sütü projesi ‘’kapsamında dağıttığı sütlerden çocuklar zehirlendi. Bu rezalet halen daha yazılı ve görsel medyada yazılıp çiziliyor. Bu konuda benim İktidar Partisine naçizane bir önerim var. Elinize yüzünüze bulaştırdığınız süt dağıtımındaki beceriksizliğinizi örtmek için sağa sola iftira kampanyası düzenleyeceğinize gidin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanından bu işi öğrenin derim. Aziz Kocaoğlu’nun İzmir halkına yaptığı hizmetleri gölgede bırakmak için giriştiğiniz bu beceriksiz hizmetinizden çocukların sağlığı adına vazgeçin derim. İllaki çocuklara bir hizmet yapmak istiyorsanız bu aşamada hiçbir şey yapmayın, bu da yeter derim. Çünkü bazen hiçbir şey yapmamak çok şey yapmak kadar da önemlidir.

Basından ilk öğrendiğim haberlere göre Eskişehir’de 7 öğrenci, Muş’ta 50 öğrenci, Bitlis’te 44 öğrenci, Ankara’da 14 öğrenci, Gaziantep’te 80 öğrenci, Nevşehir’de 21 öğrenci rahatsızlanmış. Şaka gibi bir durum değil mi? Hani bu rezaleti Muhalefet partileri işlese Başbakan, deyim yerindeyse mangalda kül bırakmaz. Ama ne çare bu rezaleti maalesef kendi hükümeti işliyor. Hem de maalesef çocukların sağlığı pahasına. Araştırmalara göre, Okul sütü projesi kapsamında iktidar partisinin dağıttığı sütlerin bozuk olmadığı söyleniyor. Peki, o zaman bu sütü içen çocuklar durduk yerde neden rahatsızlanıyor? Neden yıllardır İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun dağıttığı sütlerden çocuklar rahatsızlanmıyor? Neden marketlerden bedelini ödeyerek aldığımız sütlerden çocuklarımız rahatsızlanmıyor? Neden ‘’Okul sütü projesi’’ okulların öğretim dönemine açıldığı zaman uygulamaya başlamadı? Bu proje neden okulların öğretim dönemi sonuna yaklaştığımız bugünlerde başladı? Yoksa çocuklar siyasi iktidarın aklına şimdi mi geldi?

Ben açıkça söyleyeyim ki ‘’okul sütü projesi ‘’ İktidar partisinin ne kadar beceriksiz ne kadar vurdumduymaz bir iktidar olduğuna dair bir kanıttır. Bu kampanyayı keşke ellerine yüzlerine bulaştırmadan yapabilmiş olsalardı. Keşke bu proje için sağlıklı bir ihale yapmış olsalardı. Keşke bu sütler çocuklara dağıtılmadan evvel laboratuarlarda yeterince test edilebilseydi. Keşke bu proje üzerinden birileri nemalanmasaydı. Keşke bu proje yüzünden çocuklar zehirlenmeselerdi. Ama kime ne diyeceksiniz? Çocuklar üzerinden siyaset yapmayı bile düşünen iktidardan kime ne hayır gelir? Siyasi iktidara şimdi sorarım, çocuklar üzerinden siyaset yapayım derken şimdi çocukların hayatını tehlikeye atmaktan dolayı vicdan azabı duyuyor musunuz? Yoksa çok övündüğünüz gelecek nesilleri bu bozuk sütlerle mi besleyecektiniz?

Yurttaşlarını dinlemekten ‘’ Tele kulak iktidarına’’, gece yarısı düzenlenen soruşturma ve tutuklamalardan dolayı ‘’Gece yarısı iktidarına’’ dönüşen bu iktidarın adı şimdi de çocukların hayatını tehlikeye atmaktan dolayı ‘’Gelecek nesillerini zehirleyen iktidar ‘’ olmuştur.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title