Makaleler

Ey CHP’nin Gençlik Kolları! Hepiniz Bir Seyit Rıza Mısınız?

Cumhuriyet Halk Partisinin 24 Haziran 2012 tarihinde gerçekleştirdiği Gençlik Kurultayında, Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Doğan, meğerse Hüseyin Aygün’den daha ilerdeymiş. Yani Emre Doğan, konuşmasında Seyit Rıza’ya sahip çıkmış. Emre Doğan’ın konuşmasına salondan tepki de gelmemiş. Cumhuriyet Halk Partisinin kuşatıldığını biliyordum ama doğrusu gençliğin kuşatıldığını bilmiyordum. Türk Gençlik Birliğinin meydanlarda Cumhuriyet savaşı verirken, Cumhuriyet Halk Partisinin neden meydanlarda olmadığı şimdi anlaşıldı. Yazıklar olsun! Atatürk’’ün Devletçi, Devrimci, Cumhuriyetçi, Milliyetçi, Halkçı, Laik, partisinini bu hallere getirenlere yazıklar olsun! Atatürk’ün ilkelerine sahip çıkacakları yerde Seyit Rıza adındaki isyancıya sahip çıkanlara yazıklar olsun! Cumhuriyet Halk Partisinin gençliğine yazıklar olsun!

Geldiğimiz noktada açıkça ifade etmeliyim ki bu gelişmelerden hiç de hoşnut değilim. Siyaset bu döneme kadar bu kadar çığırından çıkmamıştı. Maalesef bugün de tüm bu olup bitenlere siyaset deniyor. Bir bakıyorsunuz Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı ‘’Tesev’’ in üyeleri arasında yer almış. Kısa adı ‘’TESEV’’ olan ‘’Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etütler Vakfı’’ Amerika Birleşik Devletleri çıkarlarına hizmet eden bir kuruluştur. Yani sağda masoncu olmak ne ise solda da saroscu olmak aynı şeydir. Bugüne değin Cumhuriyet Halk Partisinin içine sızamayan soroscular artık Cumhuriyet Halk Partisinin içine de sızmışlardır. Bir kaset skandalı ile eski Genel Başkan Deniz Baykal, Partiden uzaklaştırılarak ele geçirilemeyen tek kale olan Cumhuriyet Halk Partisi de böylelikle kuşatılmış oldu. Bu durum ilk zamanlarda pek belli olmamışsa da şimdilerde net bir şekilde anlaşılıyor.

Peki, Cumhuriyet Halk Partisinin örgütleri bu oluşumlar karşısında ne yapıyor? Tüm bu olup bitenlerden örgütlerden ses çıkıyor mu? Sanırım koltuklar oldukça sıcak olmalı. Memleket elden gidiyor ama Cumhuriyet Halk Partisinin Örgütleri tribünden maç seyreder gibi seyrediyorlar. Eski Genel Başkan Deniz Baykal’a sıkı sıkıya bağlı olan örgütler şimdi de Tesev üyesi olan Kemal Kılıçdaroğlu’na sıkı sıkıya bağlı görünüyor. Cumhuriyet Halk Partisini yöneten kadrolar bugün Cumhuriyeti korumaktan aciz duruma düşmüş, bir o kadar da örgütler. Cumhuriyet Halk Partisinin kadroları böyle mi yapılanmalıydı? Demokrat Partinin eski kadroları ve İşçi Partisinin kadroları bugün Cumhuriyete sahip çıkarken Cumhuriyet Halk Partisinin olup bitenleri seyretmesi oldukça düşündürücüdür. Açıkçası Cumhuriyet Halk Partisinin kadrolarını bu dönem kadar ulusal bilinçten uzak görmemiştim. Yaşananlar karşısında ne kadar şaşkın olduğumu sizlerle paylaşmak isterim.

Ya diğer kadrolar? Onlara ne demeli? Bugüne kadar Cumhuriyet Halk Partisinin içinde TR kodlu Amerikan Ajanları yer almış mıdır? Böyle bir durumu düşünmek bile insanı rahatsız ediyor. Ancak bu durum Cumhuriyet Halk Partisinin kadrolarını rahatsız etmemişe benziyor. Amerika Birleşik Devletleri kendi çıkarları adına her devlet de bilgi toplama mekanizması kuruyor. İşte bu mekanizmaları harekete geçirmek içinde insan kaynağına ihtiyaç duyuyor. İşte bu kaynaklar maalesef içimizden çıkıyor. Ulusal birliğe sahip çıkmak yerine memleketin sırlarını yabancı devlet görevliklere ulaştırmak bir görev sayılıyor.Yoksa Amerika Birleşik Devletleri boşu boşuna insanlara TR kodları vermezdi. Memleketin istihbaratını yabancı ülke misyonerlere paylaşanların sayısının 705’e geldiğine göre varın gerisini siz düşünün.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kadrolarının bu görevleri yüklendiğine göre gençliğin ne durumda olduğunu tahmin etmek hiç de zor olmasa gerek. Bu gençliğin ‘’Bursa Nutku’nu okuduğundan açıkçası şüpheliyim. Hatta ve hatta ‘’İstiklal Marşımızın anlamını da kavradıklarından şüpheliyim. Büyüklerden vazgeçtim. Cumhuriyet Halk Partisinin Gençlik Kolları’nın da Dersim İsyancısı Seyit Rıza’nın arkasında ise yapacak bir şey kalmamış demektir. Hepsi de bir Seyit Rıza ise bugüne kadar verilen emekler boşa çıkmış demektir.26.11.2012

SAİT BALCI

Paylaş

One thought on “Ey CHP’nin Gençlik Kolları! Hepiniz Bir Seyit Rıza Mısınız?

  • nalan

    tam benimde düşündüklerimi çok güzel kaleme almışsın sevgili sait kardeşim..bir eksikliği de ben tamamlayayım..benim kayıtlı olarak içinde bulunduğum partimi tanıyamaz hale geldim çünkü..2 gün öncesi izmir’den akepe den 100 kişinin DOĞRU ‘yu (!) bularak chp ye katıldıkları haber edilmiş ve resmedilmişti..o haber ve resimlerden yola çıkarak bunun ne kadar DOĞRU ! olduğunu bir chp li olarak ben sorguluyorum ve içimede zerre kadar sindiremiyorum ..da başımızdakiler asıl sorgulasalar iyi ederler diye düşünmeden edemiyorum..hele de şu son zamanlarda ortaya çıkan HABERİİMİZ YOKTU !! diyerek akepe de kaydı bulunan yüzlerce chp liyi de duyduktan sonra !!!!

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title