BugünMakaleler

DURAN KALKAN: PKK SİLAH BIRAKMAZ

sait-balci- ortam dosyası

UĞUR MUMCU’YU VE DEVRİM ŞEHİTLERİNİ UNUTMA!
DENİZ FENERİNİ UNUTTURMA!
SOMA VE ERMENEK MADEN KAZALARINI UNUTMA!
GEZİ PARKI EYLEMLERİNDE KAYBETTİĞİMİZ 6 ŞEHİDİMİZİ UNUTTURMA!
17– 25 ARALIK YOLSUZLUK VE RÜŞVET ÇARKINI UNUTMA!
KAÇAK SARAYI VE MALİYETİNİ UNUTTURMA!
PKK İLE MÜZAKERE MASASINA OTURANLARI UNUTMA!
VE GÜNDEM DEĞİŞTİRMELERİNE ASLA KANMA!

PKK’nın Kandil’deki bulunan elebaşlarından Duran Kalkan, Med Nuçe Televizyonuna açıklamalarda bulunmuş. Duran Kalkan bakın neler söylüyor:
“Öz savunmasız özgürlük olmaz, öz savunmasız varlık olmaz, Kürdün varlığı ve özgürlüğünün öz savunmaya bağlı olduğu açıktır. Güvenliğini bir başkasına, hatta cellâdına bırakarak ‘bir toplum kurdum’ diyemez. O nedenle kimse kürdü artık kandıramaz, kandırmamaya da çalışmamalı. Öyle Türkiye toplumunu yanlış bilgilendirme olmamalı. “PKK silah bırakıyor!” PKK silah bırakmaz, niye bıraksın? Kürt silah bırakmaz. O nedenle Türkiye toplumu yanlış bilgilendiriliyor. Bunlar aslında günü kurtarmak, seçimde oy koparmak için söyleniyor. Böyle olursa bu süreç devam etmez, sürmez. Herkes bu gerçeği bilmeli.” diyor.

Adam peşin peşin silahları bırakmayacaklarını söylüyor. Bunun daha ötesi var mı Allah aşkına? Adam daha ne desin ya? Memlekette bildiri dağıtacak hali yok ya. İktidar partisinden ise henüz bir çıt yok. Belli ki, Duran Kalkan’ın yaptığı açıklamaların gündemi sarsıp sarsmadığına bakıyorlar. Eğer bu açıklamalar gündemi işgal etmiyorsa işlerine bakmaya devam edecekler. Yok, eğer bu açıklamalar gündemi belirlemeye başlamışsa anında toplanıp Kandil’den sanki böyle bir açıklama yapılmamış gibi açılım süreci devam ediyor diyecekler. Açılım sürecini baltalamak isteyenler var diyecekler. Böylelikle Duran Kalkan’ın açıklamalarını saptıracaklar. Sonrasında da Duran Kalkan’ın söylediği gibi günü kurtarmanın derdine düşecekler. Topluma da Açılım sürecinden dolayı ‘’Analar ağlamıyor ‘’ sömürüsü yaparak seçimleri kurtarmanın derdine düşecekler. Bugüne kadar hep böyle idare ettiler. Görünüşe bakılırsa bugünden sonra da aynı taktiği uygulamaya devam edecekler. Peki, nereye kadar? Toplumu nereye kadar kandırmaya devam edecekler? Ben sordum, yine ben yanıtlayayım. Başkanlık sistemine geçene kadar diyebilirim. Erdoğan Başkan olana kadar diyebilirim. Artık ondan sonrasını düşünmek bile istemiyorum. Çünkü ondan sonra vatan topraklarının parçalanma süreci devreye giriyor.

Atalarımız ‘’Bindik bir alamete, gidiyoruz kıyamete’’ diye boşuna söylememişler.
Bugün tam da bu süreci yaşıyoruz. Toplumun geniş katmanları halen daha uyumaya devam ediyorlar. Bu gidişle de uyanacak gibi de değiller. Çünkü Televizyon ekranlarında dizi film seyretmeye alışmışlar. Haftanın hemen hemen her günü dizi film seyrediyorlar. Ancak bir güne bir gün, bir haber programı seyretmiyorlar. Memleket de ne olup bittiği umurlarında bile değil. Çocuklarının geleceğini bile düşünmüyorlar. Varsa yoksa eğlence ve dizi film. Vahşi kapitalizmin istediği toplum yapısı da bu değil mi? Görmeyeceksin ve duymayacaksın. Ortada olup bitenlere karşı sessiz kalacaksın. Sessiz kalacaksın ki, Emperyalist ülkeler amaçlarına ulaşabilsinler. Hepsi bu.

Yarın tekrar görüşene dek esen kalın. 18.02.2015

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title