BugünMakaleler

KADINLARA KALKAN ELLERİ KIRARLARMIŞ

sait-balci- ortam dosyası

UĞUR MUMCU’YU VE DEVRİM ŞEHİTLERİNİ UNUTMA!
DENİZ FENERİNİ UNUTTURMA!
SOMA VE ERMENEK MADEN KAZALARINI UNUTMA!
GEZİ PARKI EYLEMLERİNDE KAYBETTİĞİMİZ 6 ŞEHİDİMİZİ UNUTTURMA!
17– 25 ARALIK YOLSUZLUK VE RÜŞVET ÇARKINI UNUTMA!
KAÇAK SARAYI VE MALİYETİNİ UNUTTURMA!
PKK İLE MÜZAKERE MASASINA OTURANLARI UNUTMA!
VE GÜNDEM DEĞİŞTİRMELERİNE ASLA KANMA!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AKP Kadın Kolları Kongresinde ‘’Kadına kalkan eller kırılsın’’ dedi. Sonrasında da Antalya’da açılacak olan Gençlik Merkezinin adını ‘’Özgecan Aslan’’ koyacaklarını söyledi. Yapar mı? Yapar. Şimdi ne de olsa seçim arifesindeyiz. Peki, kadına kalkan elleri kırar mı? İşte orada suyu koyuverir. Çünkü bugüne kadar kadına kalkan hiçbir eli kırmadılar. 13 yıldır kırmadılarsa bugünden sonra zaten hiç kıramazlar. Kırar gibi yaparlar ama kıramazlar. Çünkü bunların fıtratında kadına kalkan eli kırmak diye bir şey yoktur. Bunların fıtratında erkeğe kalkan eli kırmak diye bir şey vardır.

Sekiz yıllık kesintisiz eğitimden 4+ 4+ 4 adlı eğitim sistemine neden geçtiler sanıyorsunuz? Kadına kalkan elleri kırmak için mi? Elbette hayır. Kız çocuklarını okutmamak için tabi. Genç yaşta evlendirip çocuk doğurtmak için. Kız çocuklarını genç yaşta eve kapatmak için. Yani kocasının kulu kölesi yapmak için. Sloganlarını hatırlayalım. ‘’Bir olur garip olur, iki olur rakip olur, üç olur denge olur, dört olur bereket olur, gerisi Allah Kerim’’ Şimdi bu sözleri söyleyenler mi kadınlara kalkan elleri kıracaklar? Bütün dertleri dindar nesil yetiştirmek değil mi? Bunun içinde kadınları eve kapatıp doğum yaptırıyorlar. Yani kadınları doğum makinası olarak görüyorlar. Peki, sezaryeni neden yasakladılar? Kadınlara verdikleri önemden mi? Bu zihniyet mi kadınlara kalkan elleri kıracak? Güldürmeyin insanı.

Kadınlar bu memlekette 13 yıldır erkekler tarafından şiddetine maruz kalıyorlar. Son yıllarda da kadın cinayetlerinde artışlar yaşanıyor. Alınan herhangi bir önlem var mı? Kadınlara şiddet uygulayan erkeklere ciddi anlamda caydırıcı ceza veriliyor mu? Yasalar yetersiz ise bugüne kadar gerekli adımlar atıldı mı? Yakında Meclisin gündemine gelecek olan İç Güvenlik Paketin de kadınlara yönelik pozitif ayrımcılık içeren herhangi bir yasa maddesi var mı? Elbette yok. Peki, bu pakette ne var? Yarından sonra toplu gösteri hakkını kullanmak için meydanlara çıkan gençleri sorgusuz sualsiz tutuklama iradesi var. Kadınlara ancak işte böyle değer veriyorlar.

Kadınlara verdikleri önemi bugüne kadar uyguladıkları birçok alanda gördük. Daha da görmeye devam ediyoruz. Kadınlara verdikleri önem, Gezi Parkı eylemleri sırasında yaka paça götürdükleri genç kızlara yaptıkları tecavüzlerden belli oluyor. Siz hiç bu eylemler sırasında kadınlarımıza sarkıntılık eden polislere ceza verildiğini duydunuz mu? Duyamazsınız tabi ki. Çünkü bunların fıtratında kadın özgürlüğü diye bir şey yoktur. Cumhuriyeti amaç yerine nasıl araç olarak görüyorlarsa, kadınlara da aynı mantıkla bakıyorlar. Sonuçta olan yine kadınlara oluyor. Özgecan Aslan’lara oluyor. Yani ateş düştüğü yeri yakıyor.

Özgecan Aslan’a kalkan elleri bir kez daha lanetliyorum. Umarım kadınlara yönelik işlenen bu cinayetler son olur. Yarın tekrar görüşmek üzere hoşça kalın. 17.02.2015

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title