BugünMakaleler

BU MİLLETİN ALGI SORUNU VAR

cropped-DB32A183F424-3.jpg

15 Temmuz Darbe Girişimi sanırım daha çok konuşulacağa benziyor. Hele hele bu darbe girişimi darbe mağduru meraklısı olan Erdoğan’a yapıldıktan sonra bir değil on yıl daha konuşulacak gibi. Çünkü Erdoğan bugüne kadar hep sanal darbe girişiminden dolayı mağduriyet edebiyatı ile siyaset yapmak zorunda kalmıştı. Şimdi ise kendisine yapılan bir darbe girişimi oldu. Bu darbe girişimini de bugüne kadar hep ulusalcılar yapacak deniyordu. Balyoz ve Ergenekon Davaları da sözde bu yüzden açılmıştı. Vatansever askerler de sırf bu yüzden zindanlara atılmıştı. Ancak bir daha da görüldü ki, darbe meraklısı ulusalcılar değil Erdoğan’ın bugüne kadar ‘’Ne istediler de vermedik ‘’ dediği Fethullahçılar imiş. Anlayacağınız darbe meraklısı kendi besledikleri terör örgütü imiş.

Fethullah Gülen Terör Örgütü ile Amerika Terör Devleti Balyoz ve Ergenekon Davası öncesi memleketin güvenli bölgelerine yerleştirdikleri silahları bulurlarken Türk Ordusunun darbe hazırlığı içinde olduğunun algısını yerleştiriyorlardı. Bu algı operasyonu ile de Türk Ordusunun vatansever komutanlarını esir aldılar. Memleketin aydınlarını, yazarlarını, gazetecilerini, akademisyenlerini Silivri zindanlarına tıktılar. Tüm bu olup bitenler karşısında Erdoğan ‘’Ben bu davaların savcısıyım’’ diyordu. Bu kumpası gören Deniz Baykal’da ‘’ Ben de avukatıyım’’ diyordu. Şimdi kim haklı kim haksız ortaya çıktı. Peki, aziz milletimiz bu dava süreçleri yaşanırken nasıl tepki verdi? Yurtsever aydınların haricinde tepki veren oldu mu? Ne olup bittiğinin farkında olan duyarlı vatandaşların haricinde tepki veren oldu mu? Emekli ve muvazzaf askerlerin haricinde bir tepki veren oldu mu? Elbette hayır. Peki, kardeşim bugün Demokrasi nöbeti tutanlar o zaman neredeydiler? AKP + FETÖ + ABD işbirliği ile Türk ordusu çökertilirken şimdi Demokrasi Nöbeti tutan bu milletimiz neredeydi kardeşim? Peki, 2010 yılında HSYK’nın yapısının değiştirildiği referandum da Fethullah Gülen’in ‘’Gerekirse ölülere bile oy kullandırın’’ derken şimdi Demokrasi Nöbeti tutanlar o zaman neredeydi kardeşim? Peki, Demokrasi Nöbeti tutan aziz milletimiz Fethullah Gülen Terör Örgütü yargıyı ele geçirirken neredeydi? Bilen var mı?

Bu ülkede algı operasyonunu kim yapıyorsa aziz milletimiz de ona inanıyor. İktidarı kim elinde tutuyorsa milletimiz ona sarılıyor. Eğer milletimiz doğruyu yanlıştan ayırabilecek bilinçte olsaydı AKP zaten bugün iktidarda olmayacaktı. Aziz milletimiz DSP + MHP + ANAP Koalisyon Hükümeti Irak’ın işgaline onay vermeyince derhal tercihini yaptı ve AKP’yi tek başına iktidara getirdi. AKP iktidarı döneminde Büyük Ortadoğu Projesi başladı. Irak’ta Suriye’de yüzlerce masum insan öldü ama aziz milletimizin gıkı bile çıkmadı. Aziz milletimizin AKP iktidarına verdiği destek bunlarla da sınırlı kalmadı tabi. Memleketi Ortadoğu bataklığına sürükleyen Erdoğan’ı bir de Cumhurbaşkanı seçtiler. En son olarak 1 Kasım seçimlerinde başka hiçbir seçenek yokmuş gibi tekrar iktidara getirdiler.

Peki, şimdi değişen bir şey var mı? Aziz milletimiz de değişiklik var mı? Elbette yok. Dün nasılsalar bugün de aynılar. Hiç değişmediler. Erdoğan ile başladılar Erdoğan ile gidiyorlar. Erdoğan ölün dese ölecekler. O derece yani. Kendi yarattıkları tehlikeye yine kendileri inanıyorlar. Dün Erdoğan ile Fethullah Gülen Terör Örgütünün Türk Ordusunu birlikte çökertmelerini görememişlerdi. Bugün de Erdoğan’ın tek adamlığa doğru gidişatını göremiyorlar. Anlayacağının aziz milletimiz iki tehlikeyi bir anda maalesef algılayamıyor. Dün Fethullah Gülen Terör Örgütünü göremiyorlardı. Çok şükür bugün görüyorlar ancak bu sefer de Erdoğan’ı göremiyorlar. Uzun lafın kısası aziz milletimiz hep tek yönlü gözlük kullanıyor. 15.08.2016

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title