BugünMakaleler

DEMOKRASİ NÖBETLERİNE DEVAM EDELİM

cropped-DB32A183F424-3.jpg

Demokrasi nöbetlerini sonlandıran aziz milletimi tekrar meydanlara geri dönmeye davet ediyorum. Çünkü demokrasimiz yine tehlike altında. Çıkartılan KHK’lerin korunmaya ve kollanmaya ihtiyacı var. Bu acil görev için aziz milletimizin meydanları yeniden doldurması gerekiyor. Zira çıkartılan bu kanun hükmünde kararnamelere toplumun geniş kesimlerinden her an itiraz gelebilir. Böylelikle Allah muhafaza demokrasimiz zarar görebilir. Bu yüzden haydi tekrar meydanlara diyorum.

Daha önce 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda yapılacak değişiklikle iş güvencesinin ortadan kalkacağını yazmıştım. Devletimiz istediği anda istediği vatandaşı sorgusuz sualsiz işten atabileceğini yazmıştım. Bu değişikliğin asıl sebebinin de demokrasiyi güçlendirmek olduğunu söylemiştim. İşte şimdi yine hazırlanmakta olan torba yasa ile şu ana kadar özelleştirilemeyen birçok kamu kurum ve kuruluşunun da özelleştirilmesinin önü açılıyor. E hal böyle olunca bu özelleştirilmelerin de kutlanması gerekiyor tabi. Özelleştirilmesine karar verilen kamu kurumlarının iptali için olası protesto eylemlerine karşı nöbet tutulması gerekiyor. Allah muhafaza bu protesto eylemleri darbe girişimi de olabilir. Bu çok acil bir durumdur. Devletimizin elindeki tüm kamu kurum ve kuruluşlar yok pahasına satılana dek demokrasi nöbetlerine devam edilmelidir. Hatta devletimizin emperyalist güçler tarafından işgal edilene dek demokrasi nöbetlerine aralık verilmeksizin devam edilmelidir. Emperyalist güçlerin boyunduruğu altına girene dek demokrasi nöbetlerine devam edilmelidir.

Özelleştirilmesine karar verilen kamu kurum ve kuruluşlarını isterseniz bir hatırlayalım. “Atatürk Orman Çiftliği Genel Müdürlüğü, Atatürk Kültür Merkezi, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı, TRT, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü, Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, GAP Başkanlığı, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü.” İşte bu kamu kurum ve kuruluşlar özelleştirme kapsamına alındı. Dolayısıyla yarından sonra bu kamu kurum ve kuruluşları satın alanlar çalışan memurlara güle güle diyecekler. Buraya kadardı diyecekler. Daha önceki özelleştirmelerde olduğu gibi ‘’bundan sonra başınızın çaresine bakın’’ diyecekler. Demokrasimizin gelişmesine de katkısı olacak olan bu özelleştirmelere sahip çıkmanın şimdi zamanıdır. Bu vesile ile duyarlı aziz milletimizi torba yasa içinde yer alan özelleştirmelere sahip çıkmak için tekrar meydanlara davet ediyorum. Demokrasimiz için, özelleştirmeler için yeniden demokrasi nöbetlerine başlanmasını salık veriyorum. Gün bugündür aziz milletim! Çok geç olmadan devletimizin yağmalanmasına sahip çıkalım!

Aziz milletim bugüne kadar beni hiç yanıltmadı. Sanırım bundan sonra da yanıltmaz. Planlanan özeleştirmelere de sahip çıkarlar. Çünkü toplum olarak bu birliğe ve beraberliğe ihtiyacımız var. Bu birlik ve beraberlik içinde devletimizi ne kadar yağmalatabilirsek o derece de demokrasimize sahip çıkmış olacağız. Kamu kurum ve kuruluşlarımızı yabancı güçlere peşkeş çekmekle de paylaşmacı kimliğimizi ortaya koymuş olacağız. Bu yüzden diyorum ki; özelleştirmelere ve devletin yağmalanmasına sahip çıkmak için yeniden Demokrasi Nöbetlerine devam edelim. 16.08.2016

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title