Makaleler

BU İNSANLAR MÜSLÜMAN OLAMAZ

sait-balciGeçtiğimiz günlerde Suriyeli teröristler, çok Müslüman oldukları için olsa gerek bir cami bombaladılar. Bombalanan camide Suriyeli Âlim El Buti, hutbe veriyormuş. Dolayısıyla Suriyeli Din Âlimi El Buti’de yapılan saldırıda öldürüldü. El Buti ile beraberinde birçok Suriyeli dindar vatandaş da öldürüldü. Böylece teröristler El Buti’yi hedef aldıkları saldırıda birçok masum insanın ölümüne de sebep oldular. Eğer camiye yapılan bu saldırıyı Suriye Devlet Başkanı Beşar Esat yapmış olsaydı bizimkiler şu ana dek çoktan yaygarayı koparmışlardı. Belli ki saldırıyı ABD’nin öncülüğünde bulunan teröristler düzenlediler. Teröristler şimdiye kadar Devlet Başkanı Beşar Esat’ı devirmek için akla hayale gelmeyen birçok saldırılara imza attılar. Hatta ve hatta teröristler, Beşar Esat kimyasal silah kullanacak diye yaygara koparırlarken öte yandan kendileri kimyasal silah kullandılar. Hem de bütün dünyanın gözü önünde göstere göstere kullandılar. Düzenledikleri saldırılarla hiç çekinmeden de yüzlerce masum insanın kanını akıttılar.

Teröristlerin yaptıkları katliamlar sonrası bizimkiler açıklama yaparlar mı diye basından takip ettim ama herhangi bir kınama konuşmasına rastlayamadım. Beşar Esat saldırıyı düzenleyen teröristlere yanıt verdiği zaman, Esat katliam yapıyor diye yaygarayı koparan iktidar sahipleri ne yazık ki teröristlerin düzenledikleri saldırılar karşısında sus pus oluyorlar. Bundan önce teröristlerin kimyasal silah yaptıkları basında yer aldığı zaman hiç oralı bile olmamışlardı. Bu kimyasal silahlar kullanıldığı zaman da oralı olmadılar. Sanırsınız ki Beşar Esat terörist, terör estiren bu çapulcu sürüsü masum. Bu mantıkla baktığımız zaman cami bombalamakla Esat’a gözdağı verilmiş oluyor. Camide dini ibadetlerini yerine getiren masum insanları bile katletmekten çekinmeyen bu eli kanlı caniler yarından sonra Suriye’yi yönetmeye hazırlanıyorlar. Suriye’ye demokrasi vadi ile şeriat getirmeye hazırlanıyorlar. Mısır’a ve Libya’ya getirilen şeriatın aynısı şimdi de Suriye’ye getirilmeye çalışılıyor. Bunun adı da demokrasi olacak.

El Buti’nin Esat’ın yanında durmasını hazmedemeyen eli kanlı teröristler, çareyi onu öldürmekte buldular. Çünkü onlar göre El Buti Esat’ın yanında durarak Suriye rejimini yıkılmasına engel oluyordu. Daha doğrusu El Buti Suriyeli vatandaşlara verdiği hutbelerde devletin birliğini ve varlığını savunuyordu. Suriye rejimini savunuyordu. Bu durum elbette teröristlerin işine gelmedi. Esat’a destek veren Suriye halkını bölmek gerekiyordu. Suriye halkını Esat’a karşı kışkırtmak gerekiyordu. İşte bu yüzden rejim yanlısı El Buti öldürüldü. Bu katliam ile de Suriyeli vatandaşlara Esat’ın yanında olmamaları yönünde mesaj verilmiş oldu. Ancak şu bilinmelidir ki Esat’a karşı olan vatandaşlar ülkeyi çoktan terk ettiler. Geri kalanlar ise devletin birliğine ve Esat’a inanan vatandaşlardır. Suriye’de kalan vatandaşlar, vatanını ve bayrağını seven insanlardır. Şimdi bu insanlar Devlet Başkanı Beşar Esat’a karşı ihanet içine girebilirler mi? Esat’ı kendi kaderi ile baş başa bırakabilirler mi? El Buti’nin öldürülmesinin arkasında işte bu gerçekler yatıyor. Suriye Devlet Başkanı Beşar Esat ise tüm olup bitenler karşısında soğukkanlılığını bozmadan Suriye’nin birliğini korumaya devam ediyor. Emperyalist Ülkelere karşı inatla Suriye’yi ayakta tutmaya devam ediyor. Bölge barışı adına ülkenin bölünmez bütünlüğüne sahip çıkıyor.

Ya kendilerini Suriye’nin muhalifleri olarak adlandıran Suriye’nin eli kanlı teröristleri ne yapıyor? Onlar da vahşi kapitalizmin ülkelerini bölmesine çanak tutuyorlar. Koltuk sevdası uğruna ülkelerinin parçalanmasına alkış tutuyorlar. Yüzlerce masum insanın ölümüne sebep oluyorlar. Ülkelerini Amerikan emperyalizminin kucağına atmak için can atıyorlar. Sanki demokrasi ve barışın babası ABD imiş gibi ona tapıyorlar. Yarından sonra sanki ülkeleri ABD’nin elinde oyuncak olmayacakmış gibi ABD Emperyalizm adına Suriye’de kan akıtmaya devam ediyorlar. Camide bile katliama yapacak kadar gaddar olan bu cani insanlar mı Suriye’yi yönetecek? Camiye bile bomba atmaktan çekinmeyen bu insanlar Müslüman olacaklar öyle mi? 01.04.2013

SAİT BALCI

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title