Makaleler

AMERİKA’NIN GERÇEK SAHİBİ KİMLERDİR?

sait-balci

Latin Amerika Ülkeleri Müslüman Dini Liderler Zirvesi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Müslümanların Amerika’ya Kolomb’dan önce keşfettiklerini açıkladı. Böylelikle Dünya Lideri Erdoğan bir ezber daha bozmuş oldu. Bugüne kadar kime sorsanız Amerika’yı Kolomb’un keşfettiğini söylerlerdi. Okullarda da böyle öğrenmiştik. Erdoğan’ın sayesinde Amerika’nın geçmişi de gün ışığına çıkmış oldu. Bugüne kadar bize yutturdukları yalanlar da ortaya çıktı. Ne diyeyim? Allah Erdoğan’dan razı olsun. Onun sayesinde Dünya Devletleri de geçmişlerini öğreniyorlar. Böylesine bir dahi Cumhurbaşkanına sahip olduğumuz çok şanslıyız. Allah Erdoğan’ı başımızdan hiç eksik etmesin. Âmin.

Cumhurbaşkanımızın Amerika’yı ilk olarak Müslümanların keşfettiğini söylemesinden bu yana yazılı ve görsel basını takip ettim. Bu haber ile ilgili neler yazmışlar diye araştırdım. Fakat ne yalan söyleyeyim, hiç birinin de bu haberin içinden herhangi bir sonuç çıkaramadığını gördüm. Haberi hep üstün körü geçmişler. Yani Cumhurbaşkanımızı önemsememişler bile. Hâlbuki bu ayrıntı dikkate alınmalıydı. Cumhurbaşkanımızın araştırmalarının tarihe ne kadar ışık tuttuğu görülmeliydi. Koskoca Cumhurbaşkanı durduk yerde bize yalan söylemeyeceğine göre onun yapmış olduğu bu açıklamalar pür dikkat dinlenmeliydi. Demek ki bugüne kadar hep yanlış bilgiler ışığında büyümüşüz. Allah’ımıza bin şükürler olsun ki, Erdoğan gibi bir dünya liderine sahibiz.

Amerika’yı ilk keşfedenlerin Müslümanların olduğunun ortaya çıkmasından sonra şöyle bir düşünün bakalım. Erdoğan’ın ortaya çıkardığı bu gerçeğin neleri değiştireceğini bir düşünün. Her şeyden evvel Amerika’yı ilk olarak Müslümanlar keşfetmiş ise doğal olarak da bu Kıta’ya ilk olarak onlar ayak basmışlardır. Zaten bu konuda aksini savunan da yok. Yani bugüne kadar Amerika’yı Müslümanlar keşfetmedi denilmedi. Tarih kitapları da bu ayrıntıyı hiç göremediler. Amerika’ya ilk ayak basan Müslümanlar doğal olarak da ibadetlerini yerine getirebilmek için bir Cami’ye ihtiyaç duymuşlardır. Kristof Kolomb yazmış olduğu anılarında böyle bir camiden bahsetmiştir. Cami vardır dememiştir ama bir camiden bahsetmiştir. Kolomb belki de bu durumu bir gün Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanının ortaya çıkaramaması için cami vardı dememiştir. Ama yine de camiye benzer şeylerin olduğundan bahsetmiştir. İşte Krıstof Kolomb’u bu cümlesi ele vermektedir. Gerçi Kolomb camiden bahsetmemiş olsaydı da, Erdoğan yine de Amerika’ya ilk ayak basanların Müslüman olduklarını ortaya çıkarırdı. Belki bugün ortaya çıkaramazdı ama yarın öbür gün mutlaka ortaya çıkarırdı. Yani birkaç yıl gecikmeli olurdu. Bu durum da fazla kaybedilen bir şey de olmazdı. Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığına seçilmesine nasip olduğu bu yıl, Amerika’ya ilk ayak basanları tespit etmiş olması da Yüce Allah’ın bir lütfudur.

Şimdi lafı daha fazla uzatmadan bu gelişmelerin ışığında neler olacak, onlara bakalım. Her şeyden evvel bir defa Amerika’ya ilk ayak basanlar Müslümanlar ise buranın sahibi de Müslümanlar sayılır. Benim kanaatimce de buraya ayak basan Müslümanlar ilk önce Amerika kıtasını baştan sona çitlerle çevirmişlerdir. Sonrasında da kıtanın tam ortasına Camiyi yapmışlardır. Büyük bir olasılıkla da buraya yerleşmişlerdir. Böylelikle ilk Müslümanlar Amerika’da yaşarlarken Kristof Kolomb burayı keşfetmeye gelmiştir. Kolomb bu haliyle Amerika’yı keşfedemeyeceği için büyük bir olasılıkla burada bir soykırım uygulayarak kıtaya ilk ayak basan Müslümanları katletmiştir. Sonrasında da Amerika’yı ilk keşfettiği yalanını ortaya atmıştır. Tarih de zaten buradan başlıyor. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ortaya çıkardığı gerçek budur. Şimdi gerek Arjantin’in, gerekse Amerika’nın telaşlanması da bu yüzdendir. Bugüne kadar yutturdukları yalanların ortaya çıkmasıdır.

Peki, bundan sonra neler olacak? Amerika’nın gerçek sahibinin Müslümanların olduğu ortaya çıkmasından sonra neler olacak? Her şeyden evvel burada bu Kıta’ya ilk Müslümanların ayak bastığını ortaya çıkaran Erdoğan’ın söz sahibi olacağını söyleyebilirim. Dolayısıyla Amerika’nın ülkemizin topraklarından sayılacağını söyleyebilirim. Bu durumda Amerika Birleşik Devletleri Kıta’ya ilk ayak basan Müslümanlara soykırım uyguladıkları için milyar dolarlarca tazminat ödemek zorunda kalacaklarını söyleyebilirim. Amerika Birleşik Devletleri dâhil, Kıta’nın gerçek sahipleri olmadıkları halde bugüne kadar bedelsiz oturdukları için de ayrıca ülkemize milyar dolarlarca kira ödemek zorunda kalacaklarını söyleyebilirim. Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın istemesi halinde Kıta’yı komple boşaltmak zorunda kalacaklarını söyleyebilirim. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün de en kısa zamanda Amerika Kıtasını ölçmeye gideceğini söyleyebilirim.

Haftanın ikinci gününe böylesine mutlu bir haber ile başladığım için kendimi son derece iyi hissediyorum. Sizlere de sağlıklı günler diliyorum. Yarın tekrar görüşmek üzere esen kalın. 18.11.2014

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title