BugünMakaleler

AÇILIMI ELEŞTİRMEK KİMİN HAKKI?

sait-balci- ortam dosyası

DENİZ FENERİ YOLSUZLUĞUNU UNUTMA!
SOMA VE ERMENEK MADEN KAZALARINI UNUTTURMA!
GEZİ DİRENİŞİNDE KAYBETTİĞİMİZ 6 ŞEHİDİMİZİ UNUTMA!
17– 25 ARALIK YOLSUZLUK VE RÜŞVET ÇARKINI UNUTTURMA!
KAÇAK SARAYI VE MALİYETİNİ UNUTMA!
PKK İLE MÜZAKERE YAPANLARI UNUTTURMA!
GÜNDEM DEĞİŞTİRMELERİNE KANMA!
VE SEÇMEN KAYDINI KONTROL ETMEYİ ASLA UNUTMA!

Cumhur Başbakan Erdoğan Arınc’ı hedef alan konuşmasında ‘’Açılımı eleştirmek benim hakkım’’ demişti. Peki, öyle mi? Erdoğan’ın açılım sürecini eleştirme hakkı var mı? Meseleye bir de bu açıdan bakalım. Evet, Açılım Sürecini Erdoğan başlattı. Yine o sürdürdü. Hakan Fidan’ı Öcalan ile görüştüren de oydu. Öcalan’ın Kandil mektuplaşmasını da o sağladı. Oslo görüşmelerini de o planladı. PKK’ya tavizleri de o verdi. Türk Ordusuna kurulan kumpaslara da o izin verdi. Akil İnsanlar Heyetini kurduran da oydu. Yani Açılım Sürecini bugünlere kadar taşıyan oydu. Açılım Sürecini başlatmak ve bugünlere kadar sürdürmek marifet ise, evet bu başarı Cumhur Başbakan Erdoğan’a aittir.

Peki, bu Açılım Sürecinin ülke barışı adına katkıları nelerdir? Açılım Sürecinden dolayı ülkede birlik ve beraberlik mi var, yoksa ayrışma mı? Bugün Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu Bölgesinde, yani PKK’nın etkin olduğu bölgelerde vatandaşlar dağa kaçırılan çocuklarını geri alabiliyorlar mı? Sokaklarda can güvenliği var mı? Askerlik çağına gelmiş gençleri ‘’Vicdani ret’’ hakkı var diye askere göndermek istemeyen Açılımın muhatapları PKK’nın gençleri zorla dağa kaçırma konusunda da aynı haktan bahsediyorlar mı? Açılım sürecinin başlamasından bu yana aileler hür ve özgürler mi? Geleceklerini kendileri mi yoksa aşiret reisleri mi belirliyor? Yani Açılım süreci sonunda Kürt halkı kendi geleceklerini kendileri mi tayin edecekler? Önemli olan da zaten bu değil mi?

Peki, Erdoğan Açılım Sürecini çok iyi bir noktaya mı taşıdı da şimdi eleştiri hakkını kullanıyor? Yani Erdoğan sonrası Açılım Süreci rayından çıktı da mı Erdoğan eleştiri hakkını kullanıyor? Erdoğan Açılım Sürecini nasıl başlattıysa şimdi de aynen öyle devam ediyor. Vatan’a ihanet projesi olan Açılım Süreci Erdoğan’ın bıraktığı yerde duruyor. Hiçbir değişiklik yok. Bu yüzden Erdoğan’ın Açılım Sürecini eleştirme hakkı yok. Çünkü kendisi ve hükümeti dâhil hep beraber vatana ihanet etmekteler. PKK’ya verdikleri her taviz vatana ihanet olarak geri dönmektedir. PKK silah bırakacak diye Türk Ordusuna operasyon yapmama talimatı verilmiş fakat PKK silah bırakmamıştır. Silahları bırakmayacaklarını da defalarca deklare etmişlerdir. Silahlı eylemlerine de devam etmektedirler. Peki, şimdi bu aşamada Açılım Sürecini eleştirmek Erdoğan’ın mı hakkıdır, yoksa Türk Milletinin mi? Haydi yanıt verin bakalım.

Yarın tekrar görüşmek üzere hoşça kalın.26.03.2015

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title