Raporlar

11 EYLÜL ( ALMAN İSTİHBARAT RAPORU )

Alman İstihbarat Raporu

Almanca ve İngilizce Tercümeyi içeren Orijinal Belge
Orijinal Almanca Belge Tarama

11 EYLÜL ALMAN İSTİHBARAT RAPORU
Kaynağı ve belgenin orijinalliği
Aşağıdaki belge 2002 yılının Haziran ayında yayımlandı. Eğer gerçekse tarihin en dikkate değer belgelerinden biri sayılmalıdır. Bu raporun, Alman dış istihbarat teşkilatı Bundesnachrichtendienst’e (BND) ait, Alman iç istihbarat teşkilatı BfV’nin yardımıyla hazırlanan çok gizli bir rapor olduğu iddia ediliyor. İddiaların en önemlileri arasında şunlar yer alıyor: Alman istihbaratı, aşırı Arapların ABD’ye yönelik planlar gibi görünen şeyleri tespit etti;
10 veya 11 Eylül 2001’de gerçekleşecek. İsrail planların farkındaydı ve saldırının hiçbir engel olmadan gerçekleşmesini istiyordu. Alman büyükelçisi ABD Başkanı’na yaklaşan saldırılar hakkında bilgi verdi. Büyükelçiye teşekkür etti ve zaten bildiğini söyledi. Daha sonra yönetimi acilen bu uyarıya ilişkin bilgilerin gizlenmesini talep etti. Raporda, saldırının ABD yönetimi tarafından teşvik edilmesinin çeşitli nedenleri arasında, batılı petrol şirketlerinin Hazar havzasından petrol ihraç etmeleri için bir boru hattı güzergahı sağlamak amacıyla Afganistan’a saldırmak için bir bahane bulma arzusunun da olduğu belirtiliyor. Raporun gerçekliğine ilişkin çeşitli çevrelerden gelen öfkeli suçlamalara rağmen, Alman hükümeti, bildiğimiz kadarıyla, raporun doğruluğunu inkar etmemiştir. Öyle yapılacak olsa bile, iddia edilen acil gizlilik talebi, böyle bir reddin gerekçesini oluşturabilir. Bu web sitesinin editörleri, raporun doğruluğunu çürüten başka etkili bir kanıt görmemiştir. Sonuç olarak, muazzam tarihsel öneme sahip, muhtemelen gerçek bir belge olarak değeri ne olursa olsun sunulmaktadır.

İsrail Casusluğu Konulu Fox News Dizisi
İsrail’in ABD’de ve ABD’de casusluk yaptığına ilişkin dört bölümlük Fox haber raporuna verilen yukarıdaki bağlantı, gerçekten de BND raporunun bazı kısımlarını doğruluyor. Doğrulayıcı unsurlar arasında (diğer öğelerin yanı sıra) İsrail’in kullanılamaz uyarılar sağlama taktiği, uyuşturucu ticareti yapan organize suçlarla bağlantılar ve teröristler hakkında geliştirildiği iddia edilen bilgilerin FBI ile paylaşılmaması yer alıyor.

9/11/2001 TARİHLİ ARKA PLAN RAPORU

ÇOK GİZLİ

6 Ağustos 2001 Pazartesi günü saat 17:50’de, [Alman] Büyükelçi Ischinger bizzat Amerika Birleşik Devletleri Başkanı’na, bilgilerin Bundesamt fur Verfassungsschutz [Alman iç gizli servisi] ve BND [Bundesnachrichtendienst, Alman dışişleri kurumu] tarafından geliştirildiğini bildirdi. gizli servis], 10-11 Eylül 2001 tarihlerinde kısmen Almanya’da yerleşik radikal bir Arap grubunun saldırısının gerçekleşeceğini belirtti. Başkan o sırada Teksas’taki çiftliğinde ikamet ediyordu. Büyükelçimiz, Dışişleri Bakanı Fischer’in talimatlarına doğrudan yanıt olarak hareket ediyordu.

Bu bilgi, Federal Cumhuriyet’te faaliyet gösteren aşırı Arap grupların resmi gözetiminden ve İsrail Büyükelçiliği ile Tel Aviv’deki İsrail Dışişleri Bakanlığı arasında bu konuyla ilgili ele geçirilen iletişimlerden geliştirilmiştir.

Bilgi, o sırada kendisinin de aynı bekleyen saldırılardan haberdar olduğunu belirten ABD Başkanı tarafından “minnetle karşılandı”.

Bu saldırıların ardından ABD Başkanlık ofisi, ABD Dışişleri Bakanlığı aracılığıyla Federal Almanya Cumhuriyeti hükümetine, Büyükelçi Ischinger’in yaptığı resmi uyarılara hiçbir şekilde atıfta bulunulmaması yönünde acil bir talepte bulundu.

Bu konunun arka planını açıklığa kavuşturmak için, saldırıya yol açan olaylara ilişkin bu Gesamtubersicht [genel araştırma], [BND’nin] yabancı istasyonlarından alınan raporlardan alıntılara dayanarak hazırlandı. Genel olarak, Amerikalı yetkililerin yaklaşan saldırılardan haberdar olduğu açıktır. Neden hiçbir şey yapmadıkları aşağıda açıklanmaktadır.

Arka Plan: Genel Bakış

Bush ailesinin petrolle (Zapata Petrol Şirketi) ilgisi nedeniyle, petrol çıkarlarına sahip birçok önemli ve zengin kişi ve şirket, Bush’un siyasi kariyerini mali olarak destekledi. Bugün Bush yönetimi bu nedenle büyük Amerikan iş gruplarından güçlü bir şekilde etkileniyor.

Amerika Başkan Yardımcısı adayı Richard “Dick” Cheney, Halliburton Şirketi’nin Baş Müdürüydü. Merkezi Bush’un Vali olduğu Dallas, Teksas’ta bulunan bu şirket, dünyanın en büyük petrol hizmeti şirketidir.

1991-1997 yılları arasında Texaco, Unocal, Shell, BP Amoco, Chevron ve Exxon-Mobil gibi önemli Amerikan petrol şirketleri, muazzam petrol rezervlerine sahip eski Sovyet devleti Kazakistan’la ilişki kurdu. Kazakistan hükümetine, bu şirketlerin petrol haklarını güvence altına almasına olanak sağlamak için sonunda 3 milyar doların üzerinde kurumsal para ödendi. Aynı zamanda bu şirketler, Kazakistan projelerine tesis ve ekipman yatırımı için 35 milyar ABD Doları tutarında bir tutarın verilmesi konusunda da anlaştılar. Söz konusu ABD firmalarının gizli proje raporunda, Kazakistan’daki gaz ve petrol rezervlerinin 4 trilyon ABD Doları olacağı açıklandı.

Amerika Birleşik Devletleri petrol konusunda kendi kendine yeterli değildir ve arzının %50’si çeşitli yabancı kaynaklardan ithal edilmektedir. ABD’ye ithal edilen petrolün yaklaşık %80’i Arap petrol karteli OPEC ülkelerinden geliyor. İsrail devletinin Amerikalı siyasi liderlerinin koşulsuz desteği nedeniyle bu Arap hükümetlerinin ABD ile ilişkileri oldukça gergin.

ABD’ye ithal edilen petrolün küçük bir yüzdesi de Venezüella’dan geliyor. Son zamanlarda ABD hükümeti, CIA’nın yardımıyla Chavez hükümetini devirmeye ve onun yerine “Amerikan petrol ihtiyaçlarına daha sempatik” bir hükümet getirmeye çalışıyor.

Daha sonra Başkan Yardımcısı Cheney’in ofisi tarafından hazırlanan bir pozisyon belgesinde, Kazakistan petrol rezervlerinin “ABD’nin ihtiyaçlarını en az on yıl boyunca karşılamaya fazlasıyla yeterli” olacağı ve “Amerika’nın OPEC’e bağımlılığını daha da azaltacağı” belirtiliyor.

Unocal Petrol Şirketi, Afganistan üzerinden doğrudan Pakistan üzerinden Hint Okyanusu’na giden bir petrol boru hattının inşa edilmesine izin vermek için mevcut Taliban güçlerinin yanı sıra muhalifleri Kuzey İttifakı ile bir anlaşma imzaladı. Böylece Rusya’nın kendi boru hatlarını kullanmak için talep ettiği fahiş oranların önüne geçilmiş olacak. Unocal daha sonra bu petrol boru hattının inşasını kolaylaştırmak için Özbekistan, Pakistan, Türkmenistan ve Kazakistan’da resmi ofisler açtı.

Aralık 1997’de resmi Taliban temsilcileri, Afganistan boru hattını tartışmak üzere Teksas’taki Unocal karargahında bir konferansa katılmak üzere ABD’deydi. Bu görüşmeler başarısız oldu çünkü Taliban, Unocal’ın aşırı mali talepler olduğunu düşündüğü şeyleri yaptı.

1998 yılında Afganistan’daki iç karışıklıklar ve Pakistan’daki istikrarsızlık, boru hattı projesinin yürütülmesini imkansız hale getirecek boyutlara ulaştı. Aynı yıl, Houston, Teksas merkezli Enron firması, güneye doğru daha kısa ama daha sorunlu rotayı kullanmak yerine, Rus boru hatlarına paralel, batıya doğru uzanan 3 milyar dolarlık bir petrol boru hattı inşa etmeyi önerdi.

Cheney’nin gizli bir muhtırasında Unocal şirketinin güney rotasını finanse etmeye hazırlandığı belirtiliyor. Buna göre bu projenin tamamlanması beş yıl sürecek ve boru hattının başarıyla tamamlanmasından elde edilecek yıllık gelir yaklaşık 2 milyar dolar olacak. ancak bu, bir dizi gizli Amerikan raporuna konu olmuştu, boru hattının inşasının önünde duran tek şey, Afganistan hükümetinin ve onun siyasi destekçilerinin temel muhalefetiydi.

8 Mayıs 2001’de ABD Dışişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanı Powell adına, boru hattı projesinde işbirliğini kolaylaştırmak amacıyla Taliban’a 43 milyon ABD Doları vermişti.

10 Haziran 2001’de BND, ABD’nin Federal Almanya Büyükelçiliği’ndeki CIA ofisini, bazı Arap teröristlerin, önemli Amerikan sembollerine karşı imha silahı olarak kullanılmak üzere Amerikan ticari uçaklarına el koymayı planladıkları konusunda uyardı. Bu yalnızca genel bir uyarı olarak kabul edildi. Federal Cumhuriyet’in 6 Ağustos’taki uyarısı ise saldırıların tarihi, saati ve yerleri konusunda netti.

11 Temmuz 2001’de Berlin’de ABD’li yetkililer: ABD’nin eski Pakistan Büyükelçisi Thomas Simmons, Dışişleri Bakanlığı’nın Asya meseleleri uzmanı Lee Coldren ve Dışişleri Bakanlığı’nın Asya meselelerinden sorumlu yardımcısı Karl Inderfurth, Rus ve Pakistan istihbarat görevlileriyle bir araya geldi. .
Gözetleme altında tutulan bu toplantıda, ABD’nin o yılın ekim ayında Afganistan’a askeri saldırı düzenlemeyi planladığı Amerikalılar tarafından belirtildi . Bu saldırıların amacı Afganistan hükümetini ve Taliban’ı devirerek yerine “Amerikan petrol çıkarlarının ihtiyaçlarına daha duyarlı” bir hükümet getirmekti.

Ağustos 2001 ortalarında, Rusya Federasyonu Başkanı Putin, Amerikalı yetkililerin ABD içindeki hükümet binalarına yönelik yaklaşan saldırılara karşı uyarılmasını emretti. Bu uyarı Moskova’daki ABD Büyükelçisi’ne, Rusya Büyükelçiliği aracılığıyla da doğrudan ABD Başkanı’na iletildi.

20 Ağustos’ta Fransa Hükümeti, Paris’teki Amerikan Büyükelçiliği ve Washington’daki Büyükelçiliği aracılığıyla daha spesifik bir uyarı yayınladı. Bu uyarıda saldırıların kesin tarihi, saati ve yerleri belirtildi.

11 Eylül’de Başkan Bush ve üst düzey yardımcıları, Başkan’ın bir anaokulundaki çocuklarla konuşabilmesi için Florida eyaletine uçtu. Yine o sırada Başkan Yardımcısı Cheney Washington’dan ayrıldı ve Maryland dağlarındaki güvenli Başkanlık yerleşkesine gitti.

Washington’da, Cheney’nin bir süre Maryland’de tecrit altında tutulduğu ve yalnızca yoğun güvenlik önlemleri altında halkın arasına çıktığı belirtildi.

İsrail Mossad’ının terör saldırılarındaki rolü

Not: Aşağıdaki iki bölüm, Federal Almanya Cumhuriyeti ile Yahudi vatandaşlarının yanı sıra İsrail Devleti arasındaki özel ilişkiler nedeniyle son derece hassas kabul edilmektedir. Bu materyal Alman ve Amerikan kaynaklarından derlenmiştir.

Başkan George HW Bush döneminde İsrail hükümeti Amerikan başkanından resmi ama çok gizli bir talepte bulundu. Bu talep, İsrail Dış İstihbaratı Mossad’ın ajanlarının ABD’ye girmesine ve bu ülkede yaşayan çeşitli Arap gruplara karşı gözetleme operasyonları yürütmesine izin vermekti.

Bu gözetlemenin belirtilen amacı, İsrail’in ülkelerine yönelik terörist saldırılara karşı erken uyarıda bulunmasına olanak sağlamaktı. Bu gözetleme izni, Mossad’ın FBI ile irtibat kuracağı ve her türlü bulguyu FBI’a rapor edeceği uyarısıyla verildi.

Ancak bu şartlara uyulmadı. Mossad, bulgularından herhangi birini FBI’a bildirmemekle kalmadı, aynı zamanda Rus kökenli İsrailli suçlulardan oluşan çeşitli gruplarla ticaret yaptığı da biliniyor. Bu gruplar Amerika Birleşik Devletleri’nde Ecstasy uyuşturucu kaçakçılığı da dahil olmak üzere kapsamlı suç faaliyetlerine girişmişlerdi. Mossad ajanları, Amerika’nın bu tür grupları telefonla gözetlediğine dair bilgileri sayesinde Amerikan suç soruşturmalarını altüst edebildiler.

Federal Cumhuriyet’te Mossad ajanlarına karşı gerçekleştirilen gözetlemelerden ve İsrail’in Federal Cumhuriyet’ten Tel Aviv’e kadar olan diplomatik iletişiminin dinlenmesinden, Mossad’ın hem Federal Cumhuriyet’te hem de ABD’de çeşitli aşırıcı Arap gruplarına başarılı bir şekilde sızdığı açıkça görülmektedir.

Bu araştırmalar, 2001 yılının Mayıs ayı sonlarında, Amerika’nın Washington ve New York şehirlerindeki belirli hedeflere saldırı yapılacağını ortaya çıkardı. Ancak Mossad’ın bu saldırılardan çok önceden haberdar olmakla kalmayıp, aslında bu Arap gruplar içindeki kendi ajanları saldırıların planlanmasına ve nihai olarak gerçekleştirilmesine yardımcı olduğu da açıktı.

İsrail hükümetinin bu saldırılardan tamamen haberdar olduğu kesindir ve kanıtlanmıştır. Federal Cumhuriyet’teki İsrail Büyükelçiliği ile İsrail Dışişleri Bakanlığı arasındaki diplomatik trafik, Bakan Başkan Şaron’un yaklaşan bu saldırının tamamen farkında olduğunu ve saldırıları önlemek için acilen hiçbir girişimde bulunulmamasını dilediğini açıkça ortaya koydu.

İsrailli yetkililere Amerikan istihbarat topluluğunu bir tür saldırının mümkün olabileceği konusunda uyarmaları talimatı verilmiş olmasına rağmen, hiçbir zaman Amerikalılara belirli tarihler ve hedefler (o zamanlar İsrailli yetkililer tarafından biliniyordu) verilmedi.

Bu tutumun gerekçesi, 1 Ağustos 2001’de Federal Cumhuriyet’teki İsrail Askeri Ataşesi’nin İsrail Genelkurmay’ından bir üyeyle yaptığı görüşmede dile getirildi. Orada İsrail’in, Amerika Birleşik Devletleri kıtasına yapılacak bir saldırının Amerikan kamuoyunu öylesine kızıştıracağına ve İsrail’in kendi devletini “Arap teröristlerden ve bu tür teröristleri destekleyenlerden” “temizlemesine” izin vereceğine inandığı belirtildi. Bu “temizlik”, tüm Arapların, hatta Hıristiyan grupların Filistin bölgesinden sürülmesi olarak açıklandı.

Amerikan istihbarat yetkilileri, halkımızla yaptıkları görüşmelerde, İsrail hükümetinin Amdocs adlı bir şirket aracılığıyla Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüm telefon iletişimini gözetleyebildiğinden büyük endişe duyduklarını defalarca dile getirdiler. İsrail merkezli bu firmaya, Amerika’nın en büyük 25 telefon şirketiyle sözleşme verildiği kesin olarak belirtildi. Bu sözleşme Amerikan istihbarat camiasının itirazları ve endişeleri üzerine verildi.

İsrail kurumlarının tüm son derece gizli soruşturma telefon görüşmelerini gözlemlemesine izin veren bu olağanüstü düzenlemenin resmi gerekçesi, ABD’nin İsrail Devleti ile “özel bir ilişkisi” olması ve İsrail’in bunu talep etmesiydi.

İsrail’in Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Siyasi Etkisi

Burada, Amerika’daki profesyonel İsrail lobisinin çok büyük olduğunu ve Amerikalı meslektaşlarımız tarafından bile Amerikan siyasetinde çok güçlü ve tamamen baskın bir faktör olarak değerlendirildiğini belirtmek gerekir.

Amerikan İsrail Halkla İlişkiler Komitesi, Washington’daki en büyük yabancı lobi ve ülkedeki dördüncü en güçlü lobidir. Diğer İsrailli gruplar arasında İftirayla Mücadele Birliği (İsrail Ticaret Misyonu ve birçok İsrail Konsolosluğu ile birlikte ulusal ofislerinde birçok Mossad ajanı çalışıyordu), Ulusal Güvenlik İşleri Yahudi Enstitüsü ve Orta Doğu Doğruluk Komitesi de yer alıyor. Amerika’da habercilik.

Bu gruplar, New York Times, Washington Post, Newsweek Magazine, Los Angeles Times, Time-Warner-AOL ve onların CNN haber ağı gibi Yahudilerin hakim olduğu medya devleriyle birlikte temelde Amerika Birleşik Devletleri’nde haberlerin yayılmasını kontrol ediyor. Bu nedenle İsrail çıkarlarına aykırı olduğu düşünülen herhangi bir haberin Amerikan kamuoyuna ulaşması neredeyse imkansızdır; her ne kadar bu tür haberler çoğu Avrupa medyasında mevcut olsa da.

Hıristiyan Fundamentalistlerin Amerikan Siyasetindeki Rolü

Sözde “Hıristiyan Sağ”, sözde Pentikostalların baskın bir rol oynadığı Protestan kökten dincilerden oluşuyor. Bu, yaşayan bir Mesih’in yeryüzüne dönüşüne ve daha sonra üyelerinin göksel cennete yükseltilmesine inanan son derece fanatik ve saldırgan bir misyonerlik mezhebidir.

İsa’nın bu zuhurunun gerçekleşebilmesi için bu mezhebin görüşlerine göre çeşitli faktörlerin bir arada bulunması gerekmektedir. İlk olarak, bazı Yahudilerin Hıristiyanlığa geçmesi gerekiyor, ikinci olarak da Kudüs’teki Yahudi tapınağının yeniden inşa edilmesi gerekiyor. Bu tapınağın bulunduğu alan şu anda büyük bir İslami cami tarafından işgal edildiğinden, bu binanın yıkılması gerekecek.

Bir Piskoposlukçu olarak başlayan Bush, Pentikostallara katılmadan önce diğer Protestan mezheplerini de denedi. ABD Başkanı Bush ve Başsavcı John Ashcroft’un yanı sıra yönetiminin diğer üyeleri de Katolik Kilisesi’nden sonra ikinci büyük Hıristiyan mezhebi olan bu mezhebin üyesidir. Amerikan kamuoyunun önemli bir kısmı dindar fanatiklere şiddetle karşı çıktığı için bu gerçekler çok gizli tutuldu.

Bush ve çevresi İsrail Devleti’nin çok güçlü destekçileridir çünkü bu ulusun kuruluşunun İsa’nın geri dönüşü için bir başka gereklilik olarak görüldüğüne inanmaktadırlar. Bu nedenle Bush, İsrail hükümetinin ortaya koyduğu her türlü programı koşulsuz olarak desteklemekte ve İsrail’in aşırı sağcı Bakan Başkanı Şaron’un sadık bir takipçisi ve destekçisidir.

Torney’de
General Ashcroft halka açık bir vaazında (Pentekostal kilisenin sıradan bir vaizidir) Müslümanların “Deccal’in ajanları” olduğunu ve sözde “Armagedon Savaşı”nda yok edilmeleri gerektiğini belirtti. Fundamentalist Hıristiyanların inanışlarına göre bu savaş, İsrail’in varlığı uğruna verilecek ve dünyanın sonuna ve İsa’nın geri dönüşüne yol açacaktır.

Bush’un tamamen dini inançları tarafından yönlendirildiği ve hayır kurumlarının dini kontrolü, İsrail’e koşulsuz destek ve İsrail’in koşulsuz desteklenmesi gibi çeşitli gizli programlar aracılığıyla görüşlerini Amerikan kamuoyuna defalarca dayatmaya çalıştığı Washington’da genel olarak biliniyor. falan.

Özet ve Görünüm

Amerikan hedeflerine yönelik terörist saldırılar birçok kuruluş tarafından çok önceden tamamen biliniyordu. ABD Başkanı bu saldırıların niteliği ve kesin zamanı konusunda tam olarak bilgilendirildi.

Genel olarak ABD hükümeti ve özel olarak ABD Başkanı, İsrail hükümetinin istek ve planlarına itaat etmeye başladı. Bu planlar İsrail’deki Arap nüfusun ve komşu bölgelerin ortadan kaldırılmasını kapsadığından, ABD nüfusunun kolaylıkla kendi ülkelerine daha fazla ve korkunç saldırılarla sonuçlanabilecek bir duruma itildiği açıktır.

Bu olasılığı göz önünde bulunduran ABD yetkilileri, 11 Eylül saldırılarına ilişkin her türlü tartışmayı, ABD medyasında düzenli olarak yer alan resmi versiyonla sınırlamaya kararlı.

Ayrıca gizli kaynaklardan, Bush’un Irak’a saldırı planlarının temelde İsrail’in Saddam Hüseyin’i devirme arzusuna dayandığı anlaşılıyor. Tel Aviv, Hüseyin’i gerçek bir tehdit olarak görüyor ve bu ülkeye daha önce de saldırmıştı.

Hüseyin’in Amerikan askeri güçleri tarafından devrilmesi halinde, Irak’ın petrol kaynaklarının, Bush yönetimini büyük bir hevesle destekleyen Amerikan petrol şirketlerinden oluşan bir konsorsiyumun kontrolü altına gireceğine dair kanıtlar da mevcut.

Pullach, 5 Nisan 2002

SPINE Intelligence Expert’in yorumu

Belgenin, genel merkezi Münih yakınlarındaki Pullach’ta bulunan Alman Bundesnachrichtendienst’e (BND) ait olduğu iddia ediliyor. Regicide: JFK’nin Resmi Suikastı kitabının yazarı Gregory Douglas tarafından Barnes Review’un Washington DC’deki toplantısında yayımlandı. Çok gizli sınıflandırma işaretleriyle ve diğer ayrıntılarla tamamlanan orijinal Almanca belge, inceleme ve doğrulama amacıyla ektedir. Belge gerçek olabilir veya olmayabilir. Sahte olduğu kanıtlanmadı. Büyükelçi Ischinger belirtilen tarihte Crawford, Teksas’a gitmemişse veya Başkanla telefon görüşmesi yapmamışsa, belge doğru olmayabilir. Öte yandan, eğer Ischinger, Başkan Bush’a telefon ettiyse ya da belirtilen tarih ve saatte onunla konuşmak için Crawford’a gittiyse, bu durum son derece acil bir durum olsa gerek. Birisinin Büyükelçi Ischinger’in nerede olduğuna dair gerçekleri doğrulaması veya yalanlaması mümkün olacak. Eğer belge gerçekse, Almanya’nın, Irak ve Afganistan’ın masum uluslarına yönelik saldırılar da dahil olmak üzere, Teröre Karşı Savaş olarak adlandırılan savaşa katılma konusundaki isteksizliğini açıklayacak kadar ileri gitmiş olacaktır. Almanya’nın kamuoyundaki sessizliği, Almanya’nın İsrail devletiyle olan son derece hassas ilişkisine ilişkin endişelerle ve bu belgenin, onun NATO müttefiki ABD ile olan ilişkisi açısından yaratacağı korkunç sonuçlarla pekala açıklanabilir. Bu belgeyi değeri kadar sunuyoruz. Birisi bunun sahte olduğuna dair kanıt bulabilirse, bu tür kanıtları memnuniyetle karşılarız. Değilse, gerçekten yıkıcı sonuçları olan, muhtemelen orijinal bir belge olarak kalmalıdır. Bu, Almanya’nın, Irak ve Afganistan’ın masum uluslarına karşı saldırı da dahil olmak üzere, Teröre Karşı Savaş olarak adlandırılan savaşa katılma konusundaki isteksizliğini açıklamakta çok ileri gidecektir. Almanya’nın kamuoyundaki sessizliği, Almanya’nın İsrail devletiyle olan son derece hassas ilişkisine ilişkin endişelerle ve bu belgenin, onun NATO müttefiki ABD ile olan ilişkisi açısından yaratacağı korkunç sonuçlarla pekala açıklanabilir. Bu belgeyi değeri kadar sunuyoruz. Birisi bunun sahte olduğuna dair kanıt bulabilirse, bu tür kanıtları memnuniyetle karşılarız. Değilse, gerçekten yıkıcı sonuçları olan, muhtemelen orijinal bir belge olarak kalmalıdır. Bu, Almanya’nın, Irak ve Afganistan’ın masum uluslarına karşı saldırı da dahil olmak üzere, Teröre Karşı Savaş olarak adlandırılan savaşa katılma konusundaki isteksizliğini açıklamakta çok ileri gidecektir. Almanya’nın kamuoyundaki sessizliği, Almanya’nın İsrail devletiyle olan son derece hassas ilişkisine ilişkin endişelerle ve bu belgenin, onun NATO müttefiki ABD ile olan ilişkisi açısından yaratacağı korkunç sonuçlarla pekala açıklanabilir. Bu belgeyi değeri kadar sunuyoruz. Birisi bunun sahte olduğuna dair kanıt bulabilirse, bu tür kanıtları memnuniyetle karşılarız. Değilse, gerçekten yıkıcı sonuçları olan, muhtemelen orijinal bir belge olarak kalmalıdır. Almanya’nın kamuoyundaki sessizliği, Almanya’nın İsrail devletiyle olan son derece hassas ilişkisine ilişkin endişelerle ve bu belgenin, onun NATO müttefiki ABD ile olan ilişkisi açısından yaratacağı korkunç sonuçlarla pekala açıklanabilir. Bu belgeyi değeri kadar sunuyoruz. Birisi bunun sahte olduğuna dair kanıt bulabilirse, bu tür kanıtları memnuniyetle karşılarız. Değilse, gerçekten yıkıcı sonuçları olan, muhtemelen orijinal bir belge olarak kalmalıdır. Almanya’nın kamuoyundaki sessizliği, Almanya’nın İsrail devletiyle olan son derece hassas ilişkisine ilişkin endişelerle ve bu belgenin, onun NATO müttefiki ABD ile olan ilişkisi açısından yaratacağı korkunç sonuçlarla pekala açıklanabilir. Bu belgeyi değeri kadar sunuyoruz. Birisi bunun sahte olduğuna dair kanıt bulabilirse, bu tür kanıtları memnuniyetle karşılarız. Değilse, gerçekten yıkıcı sonuçları olan, muhtemelen orijinal bir belge olarak kalmalıdır.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title