Makaleler

YURTTAŞ ATASINA ,BAŞBAKAN SULTANINA KOŞTU

Başbakan,10 Kasım Cumartesi günü davet almadığı halde Brunei Sultanını ziyarete gitmiş. Elbette Memleketin Başbakanı gezecek tozacak. Ancak Ülkemizin Başbakan’ı yurttaşı ile birlikte 10 Kasım Cumartesi günü Anıtkabirde, Atasının yanında olması gerekmez miydi? Başbakan aralıklı olarak Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik ‘’Bunlar Ülkesine yabancılar’’demesini iyi biliyor. Ancak 10 Kasım günü yurttaşının Anıtkabir de Atasının yanında olduğu halde kendisinin Brunei Sultanlığında olması ne anlama geliyor? Acaba Başbakan Brunei Sultanı ile birlikte mi Atasını anıyor? 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına getirilen kısıtlamalar,19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Törenlerinin iptal edilmesi, Cumhuriyet Bayramı Kutlamalarına getirilen yasaklamalar ne anlama geliyor? 10 Kasım Cumartesi günü, Ulus’ta olduğu gibi yine yurttaşın, önüne konulan barikatlar ne anlama geliyor? Bu mudur Ülkenin yurttaşı ile barışıklık? Brunei Sultanlığına yapılacak ziyaret için Allahın başka günü mü kalmadı? 10 Kasım günü Brunei Sultanlığı’na mı gidilir yoksa yurttaşlarla birlikte Ata’yı anmak için Anıtkabire mi?10 Kasım günü Ata’yı anma törenlerine katılmamak da ne demek oluyor? Yoksa eski köye yeni adet mi geldi? Fazla söze gerek yok. Kimin ülkesine yabancı, kimin ülkesi ile barışık olduğu bu ziyaretten gayet iyi anlaşılıyor.

Başbakan, 10 Kasım günü Brunei Sultanını ziyaret ededursun yurttaşlar, büyük bir özlemle Atasını Anıtkabirde andılar. Hem de yine önlerine konan barikatlara rağmen. Yurttaşlar, bugüne kadar sahneye konan Atatürk düşmanlığına rağmen yılmadan Atasına koştular. Yurttaşlar, otobüslerin türlü çeşitli engellemelerine rağmen yine Tandoğan’a aktılar. Yurttaşlar, olumsuz hava şartlarına rağmen Atalarını 74.yılında yine yalnız bırakmadılar. Devletin zirvesinin bilerek ilgisiz ve kayıtsız kaldığı anma törenlerini yurttaşlar, büyük bir katılımla Atalarına olan bağlılıklarını sergilediler. Devletin önderlik yapması geren 10 Kasım Atatürk’ü anama törenlerine, yurttaşlar önderlik yaptılar, İktidarda olan AKP ise ne yazık ki Atasına yabancı durumda.

Ulus olarak bizleri Atamızdan uzaklaştırmaya, unutturmaya çalışan zihniyet maalesef bugün Yeni Anayasa ile vatanı bölmenin peşindedir. Kırk yıllık Cumhuriyet nelerine battıysa bugün öç almak için Cumhuriyetin tüm kalelerini kuşattılar. Yetmedi, Memleket de ne kadar Aydın Gazeteci, Yazar, Akademisyen, Milletvekili ve Asker varsa hepsini düzmece planlarla Silivri’ye attılar. Yetmedi, Milletin Ulusal Bayramlarına göz diktiler. Bütün dünyanın hayranlık duyduğu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü unutturmaya çalıştılar. Yetmedi, çocuklar Atatürk’ü tanımasınlar, bilmesinler diye ders kitaplarından çıkardılar. Kesintisiz sekiz yıllık eğitimi 4+4+4 adlı kesintili eğitime çevirdiler. Top yekûn her alanda Atatürk düşmanlığı yaptılar. Yazılı ve görsel Medyada da halkın beynini yıkamaya çalıştılar.

Nerede vatan ve Atatürk düşmanlığı yapıyorlarsa, artık halk tarafından geri tepmeye başladı. Bunların göstergesi ise19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramına Atatürk gençliğinin sahip çıkmasıyla başladı. Ardından Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları için halkın Ulus meydanına akması izledi. Ulus Meydanına kurulan barikatlar fayda etmedi. Yurttaşlar barikatları Atasına kavuşmanın hıncıyla yardı geçti. İşte bugün de Ulus, Atasına olan bağlılığını Devlet’in zirvesine rağmen Tandoğan Meydanında toplanarak gösterdi. Başbakan bile anma törenlerinden korktuğu için Brunei Sultanlığına kaçtı. Görünüşe bakılırsa Başbakan bundan böyle daha çok kaçacağa benziyor. Halk artık uyandı. Üzerlerine serpilen kış uykusundan uyandı. Ulus artık bundan böyle Atatürk düşmanlarına inat, Atasına ve vatanına eskisinden daha fazla sahip çıkacak.12.11.2012

SAİT BALCI

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title