Makaleler

Yetmez Ama Evetçi Dostlar Nerelerdesiniz?

AKP’nin zor zamanlarında sahneye çıkan ‘’yetmez ama evetçi dostlar’’ nerelerdesiniz? Memleket aşkına yaptığınız fedakârlıklardan dolayı sizleri çok seviyoruz ve her daim sizi çok özlüyoruz. Bu aralar sakın bir taraflara kaybolmayın ha! Çünkü yine yakında yeni bir vatan borcu daha var. Sizlere yine çok ihtiyaç duyulmaktadır. Muhakkak son bir kez daha bu vatan borcunu yerine getirmelisiniz. Vatan Millet Sakarya yani. Ülkemizin bulunduğu düzlükten engebeli bir araziye çıkma adına yapacağınız katkılar ileride genç nesiller tarafından şükranla anılacaktır. Demokrasinin ‘’D’’sinin bile bulunmadığı Ülkemizde ‘’ileri demokrasi ‘’hikâyesine olan katkılarınız Ülkemize her zaman ışık tutacaktır.

Yeni Anayasanın oluşumunu ise hiç merak etmeyin sevgili evetçi dostlar. Sayenizde Başbakan çoktan Yeni Anayasayı hazırlattı bile. Şu aralar Muhalefet partileri ile uzatmaları oynuyorlar. Komisyonda çalışmalara sıkıntı vermeyecek maddelerden başlandı ki yazılmakta olan Yeni Anayasa meşruluğuna gölge düşmesin. Muhalefet Partilerinin katılımları ile olmuş bitmiş bir Anayasa yol alsın. Sonrasında zaten gerçek niyetler ortaya çıktığı zaman meşhur B planları her zamanki gibi ortaya çıkacaktır. İşte bu Anayasa, meşhur B planı olan anayasadır. Anayasa Komisyonlarında kısa adı 4+ 4+ 4 olan Yeni Öğretim Yasası, komisyondan iktidar Partisinin demokratik hamleleri ile nasıl geçti ise eninde sonunda da Yeni Anayasa da aynı hamleler ile Meclisin gündemine gelecektir. Sevgili evetçi dostlar, Meclis genel kurulunda yeterli oy oranının yakalanamadığı durumda artık görev senin olacaktır. Şarkılarla türkülerle Yeni Anayasa sana emanet olacaktır. Yeni Anayasanın içine toplum tarafından olumlu yankılar verecek birkaç madde de ilave edildiği zaman artık görev senindir. Sevgili evetçi dostlar bu görev karşısında kim tutar sizi? Tarih bir kere daha yazılıyor sevgili evetçi dostlar. Yüzümüzü sakın kara çıkarmayın ha sevgili evetçi dostlar! Ne de olsa şu an halen ayakta olan bu vatan size emanet. Sizinle var olacak yeni dindar nesiller. Sizlerin sayesinde Ortadoğu projeleri hayat buluyor. Sevgili evetçi dostlar, Memleket meselelerine bulunduğunuz katkının yanı sıra otomatikman dünya meselelerine de katkıda bulunmuş oluyorsunuz. Bu yüzden Ortadoğu’nun Büyük Eş Başkanı ile Küçük Eş Başkanı sizlerle gurur duyuyor.

Sevgili evetçi dostlar, şu an Silivri Toplama Kampından bulunan aydınlarımız, gazetecilerimiz, akademisyenlerimiz, yazarlarımız, Milletvekillerimiz ve askerlerimiz şu an sizlerin eseri olarak oralarda tatil yapmaktadırlar. Memleketimiz de sizlerin eseri olarak insanlarımız takip ediliyor ve dinleniyor. Sizlerin eseri olarak işçilerimiz, memurlarımız haklarını alamıyorlar. Sizlerin sayesinde Üniversiteler susturuluyor. Sizlerin sayesinde sivil toplum örgütlerinin üzerinde baskılar kuruluyor. Sizlerin sayesinde Üniversite öğrencileri ‘’parasız eğitim’’istedikleri için tutuklanıp ceza aldılar. Sizlerin sayesinde Memleketimizde ne sağlık ne de selamet kaldı. Sizlerin sağlığınız ne durumda evetçi dostlar? Memleketin selameti sizlerin selametinizden daha mühim olacak değil ya.

Çok sevgili yetmez ama evetçi dostlar, AKP İstanbul İl Başkanlığının Türk Telekom Arena Stadında yapılan kongresinde Başbakanımız gazeteciler için ‘’bunları tasmalarından biz kurtardık’’ diyerek özgür basın ve medyaya verdiği önemi göstermişti. Gene İçişleri Bakanımız İdris Naim Şahin’in ‘’Uludere ‘’ katliamı ile ilgili açıklamaları ile toplumsal varlık olan bireylerin yaşam haklarına, sorumlu bir devlet olarak verdiği önemi ispatlamıştı. Gene yakın bir zamanda kadınların üzerlerinde taşıdıkları canı kullanma haklarına sahip olmadıklarını Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanından öğrenmiştik. Sevgili evetçi kadın dostlar sizler de kadın haklarına yönelik anti demokratik uygulamalara sakın ola ki tepki göstermeyin. İktidar partisi her ne kadar sizlerin varlığınızı ayaklar altına almış gibi görünüyorsa da bu söylemler aslında sizlere sahiplenmenin, sizlere verilen değerin yansımalarıdır. Sizler ne kadar çocuk doğurursanız toplum nazarında o kadar da itibar göreceksiniz. Sevgili evetçi kadın dostlar, siz siz olun sakın ola ki erkek çocuk doğurmayı da ihmal etmeyin. Olmuyorsa bir daha, bir daha deneyin. Ne de olsa arkanızda dağ gibi Başbakan’ınız var. Sakın ola ki çocukların bakımından endişe ederek kürtaja yeltelenmeyin. Yoksa AKP katında çok büyük günah işlemiş olursunuz.

Sevgili çok aydınlanmış evetçi dostlar görev vakti yaklaştı. Büyük bir olasılıkla yakın bir zamanda hazırlanmış olan Yeni Anayasamız sizlerin şefkatli vicdanınıza emanet edilecek. Memleketimizi çağdaş uygarlık yolunda bir adım daha geriye götürebilmenin yolu sizlerin elinde. Haydi, şimdi yine ‘’bir daha, bir daha’’ diyerek geleceğimizi ortaçağ karanlığına elbirliği ile gömelim. Cumhuriyetin temel kazanımları nasıl yok edilir dünya âlem görsün.11.06.2012

SAİT BALCI

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title