Makaleler

YENİ CHP, ÖZÇELİK İLE DAHA İYİ AÇILACAK!

sait-balci

Millet ekmek derdinde fakat bunların aklı fikri halen açılımda. İllaki açılacaklar. Başka türlü canları rahat etmiyor çünkü. Emperyalizmin babası da açılın dedi ya o yüzden. Bana yer üstü ve yer altı zengin maden yatakları lazım dedi ya o yüzden. Böyle kalırsa sizi sömüremiyorum dedi ya o yüzden. Kim daha iyi açılırsa elmayı o kapacak dedi ya o yüzden. İşte şimdi iktidarı ile muhalefeti bu açılım yarışının derdine düştüler. Yarışın ne zaman nerede biteceğini de bilen eden yok. Bu yarışa karambole açılım yarışı dersek belki daha doğru olacak. Bu yarış zaten sonu başı belli olmayan bir yarış. Memleketi emperyalizme teslim etme yarışı. Her kim bu yarış sonunda vatan topraklarını daha iyi peşkeş çekerse ABD ona vatana ihanet madalyası takacak. Böyle şerefli bir madalyaya kim sahip olmak istemez ki?

Kılıçdaroğlu bu yarışa Erdoğan’dan sonra dâhil olmuştu biliyorsunuz. Şu an her iki yarışmacı da yarışı önde tamamlamak için var güçleri ile çalışıyorlar. Bu yüzden haklarını yemek doğru olmaz. Erdoğan çıkmış olduğu Cumhurbaşkanlığı köşkünden yarışıyor, Kılıçdaroğlu ise her zamanki gibi muhalefet partisini temsilen yarışıyor. Bu şartlar altında ise ipi Obama göğüsleyecek. Bizimkiler koşacak, Obama kazanacak. Zaten bu yarıştan bir başkasının galip çıkması da mümkün değil. Bu yarışın bir özelliği de kazananın önceden belli olmasıdır. Tabiatın kuralı da böyle değil midir? Doğanın kuralı da böyle değil midir? Biri kazanacak, diğeri kaybedecek. Başka yolu var mı?

Erdoğan iktidarın vermiş olduğu güç ile açılıyor. Peki, Kılıçdaroğlu nasıl açılıyor? Obama’nın ekmeğine o nasıl yağ sürüyor? Bu sorunun yanıtını bildiğinizi düşünüyorum. Düşündüğünüz gibi Kılıçdaroğlu’da Erdoğan’a verdiği destek ile açılıyor. Erdoğan’ın elini güçlendirerek açılıyor. Çünkü okyanus ötesinden vahiy öyle geldi. Siz açılmazsanız olmaz dediler. Bu sürecin dışında kalamazsınız dediler. Siz de mutlaka iktidar partisi ile birlikte açılmalısınız dediler. Şimdi burada büyüklerin lafını dinlememek olur mu? Elbette olmaz. İşin neresinden tutsanız kardır. Kılıçdaroğlu’nun ki de o hesap işte. Hazır Murat Özçelik gibi bir açılım mimarı varken hiç açılmamak olur mu? Olmaz tabi. Varsın delegeler Murat Özçelik’i parti meclisi dışında bıraksınlar. Ne olacak sanki. Her şey delegelerin iradesine de bırakılmaz ki. Levent Gök ile Aykut Erdoğmuş’u istifa ettirdiniz mi sorun morun kalmaz. Açılımın mimarına da böylelikle partinin kapıları açılıverir. Yarından sonra da MYK’nın yolu da açılır. Açılım dediğiniz de böyle olmalı zaten. Kendi tabanınızın sesine kulak vereceğinize onun bunun sesine kulak vereceksiniz. Nerede Atatürk düşmanı varsa onların sesine kulak vereceksiniz. Onları baştacı yapacaksınız ki, emperyalizme karşı görevinizi tam olarak yapabilesiniz.

İyi ki varsın Kılıçdaroğlu. İyi ki açılım yarışından bizi mahrum bırakmadın. İyi ki açılım aşına sen de bir şeyler kattın. İyi ki delegelerin saf dışı bıraktığı Murat Özçelik’i hak ettiği yere taşıdın. Umarım Murat Özçelik, Sezgin Tanrıkulu ile bir birlikte Yeni CHP’yi daha iyi açarlar. Yarın tekrar görüşmek üzere hoşça kalın.27.10.2014

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title