Makaleler

TANRIKULU, ÖCALAN’IN SÖZCÜSÜ MÜ?

sait-balci

Cumhuriyet Halk Partisinin kuruluş felsefesinden sapmış olan yeni partililer sonunda topa girmeye başladılar. Zaten uzun zamandır bir ABD projesi olan Açılım Politikalarına destek vermeye başlamışlardı. Şimdi de bu desteği hayata geçirmeye başladılar. Kimden mi bahsediyorum? Hani kamuoyunda adı TR 705 olarak bilinen Sezgin Tanrıkulu var ya, işte ondan bahsediyorum. Sayın Tanrıkulu’nun Açılım politikalarına verdiği destek yetmemiş olacak ki, şimdi de Öcalan’ın sözcülüğüne soyunmuş durumda. O kadar da değil diyorsunuz değil mi? Ama öyle. Sezgin Tanrıkulu’nun ne haltlar karıştırdığını öğrenmek istiyorsanız, lütfen memleketin üniter yapısını savunan gazeteleri alıp okuyun.

İktidar partisinin Açılım Politikaları uğruna memlekete verdiği zarar yetmemiş olacak ki, işte şimdi de Sezgin Tanrıkulu devreye girmiş durumda. Tanrıkulu zaten bugüne kadar ilerleyen sürecin hep içindeydi. Meclis’te Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili olarak görünüyor ama gerçekte HDP Milletvekili gibi çalışıyordu. Açılım politikalarına hizmet ediyordu. Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili olarak Lozan ile sınırları çizilmiş olan Laik Türkiye Cumhuriyetini bölmeye çalışıyordu. ABD’nin Ortadoğu’daki çıkarları adına çalışıyordu. ABD zaten bu yüzden TR 705 kod adını vermemiş miydi? ABD’nin Sezgin Tanrıkulu gibi daha birçok gelişmekte olan ülkelerde kendi çıkarlarına adına hizmet eden ajanları var. Ajan kelimesinin ne anlama geldiğini sanırım burada açıklamama gerek yok.

Peki, insanlar durduk yerde neden emperyalist ülkelerin ajanlığına soyunurlar? Kendi ülkelerine hizmet etmek varken neden bir başka ülkenin çıkarlarına çalışırlar? Doğduğu memlekette neden ihanet duyguları beslerler? Kendi ülkesi yerine bir başka ülkenin çıkarlarını gözeten vatan düşmanları sadece biz de değil tabi. Koskoca Sovyetler Birliği bile kendi içindeki ajanlar yüzünden parçalandı. Peki, Sovyetler Birliği parçalandı da iyi mi oldu? Bugün ABD Ortadoğu’yu kan gölüne çevirmişse hep Sovyetler Birliğinin dağılmasından dolayıdır. Dünya’yı tek başına yönetmesinden dolayıdır. ABD bu amacına değişik ülkelere gönderdiği ajanların edindiği istihbarat bilgileri ile ulaşıyor. Onlardan aldığı bilgileri çıkarları adına derleyip toparlıyor ve harekete geçiyor. Sezgin Tanrıkulu’da bunlardan birisidir ve maalesef Cumhuriyet Halk Partisinin Milletvekilidir.

AKP, açılıma inancı zayıflatıyormuş da Sezgin Tanrıkulu’da bu yüzden devreye girmiş. Bahaneye bakar mısınız? Duyunca insanın yüreği burkuluyor değil mi? Vallahi bu duruma ben de çok üzüldüm. Hele hele Sezgin Tanrıkulu’nun şimdiye kadar memleketin parçalanıp bölünememesine üzüldüğü kadar ben de üzüldüm. Çok şükür ki Allah Sezgin Tanrıkulu’nu bizden esirgememiş. Bu yüzden yatıp kalkıp Allaha dua etmemiz gerekiyor. Yoksa AKP Açılım Politikalarını zayıflattığı bir ortamda imdadımıza kim yetişirdi? Öcalan tarafından dillendirilen ve laik Türkiye Cumhuriyetini ortadan kaldırmaya yönelik 70 maddelik teklifi TBMM’ye kim sunardı? Her bir Türk vatandaşı doğduğu ve yaşadığı memlekete böyle bir ihaneti yapabilir mi? Bu iş her bir yiğidin harcı da değildir. Ne diyelim? Allah Tanrıkulu’dan razı olsun.

Bugünlük te bu kadar. Yarın tekrar görüşmek üzere hoşça kalın.24.12.2014

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title