Makaleler

SÜTTEN ÇIKMA AK KAŞIKSANIZ, ÇIKIN MEYDANA İSPATLAYIN!

sait-balci
Başbakan Aydın’da partililerine seslenirken ,’’O gün Menderes’e diktatör dediler. Bugün aynısını bana söylüyorlar. O gün Menderes için hürriyet düşmanı dediler. Bugün benim için söylüyorlar… O gün Menderese gençleri öldürüyor dediler aynısını bana söylüyorlar. Ogün de Menderes‘e en alçakça edepsizce iftiraları attılar, yolsuzluk suçlaması yaptılar. Bugün de bana atıyorlar. Kim? CHP’nin başındaki Kılıçdaroğlu ve avenası…’’ demiş. Başbakan aklı sıra Menderes üzerinden siyaset yaparak Aydınlıları gaza getirmeye çalışıyor. Aydın’ı iyi bilirim. Okul yıllarımın bir bölümünü orada geçirdim. Eskiden sağ eğilimli partiler daha fazla oy alırlardı ama artık o günler geçti. ‘’Topuklu Efe’’ lakaplı Cumhuriyet Halk Partisinin Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu bu yerel seçimlerde favori görünüyor. Aydınlılar Özlem Hanımın açık ara kazanacağını söylüyorlar. Belli ki Aydınlılar ‘’Topuklu Efe’’yi sevmişler. Bu yüzden Başbakan Aydın’da Menderes üzerinden de siyaset yapsa nafile. Belki de Cumhuriyet Halk Partisi Aydın’da Özlem Hanımla rekor düzeyde oy alacak. Başbakan’da nalları toplayacak.

Başbakan, Aydınlılara kendisine ‘’Diktatör’’ diyenleri şikâyet ediyor. Başbakan, Cumhuriyet Halk Partilileri Aydınlılara şikâyet edeceğine meydana çıkıp diktatör olmadığını ispatlaması gerekmez mi? Hem bu zor bişey değil ki. Çıkarsın meydanlara demokrasiye olan bağlılığını anlatırsın. İddianı desteklemek için de Ülkemizin Avrupa İnsan Hakları Raporundan örnekler verirsin. Demokrasi adına yaptığın fedakârlıkları anlatırsın. Ülkemizi demokrasi ile yönetilen ülkeler arasında kaçıncı sıralara yükselttiğini anlatırsın. Basın ve Medyaya baskı yapıp yapmadığını anlatırsın. HSYK’da yapılmış olan son değişiklik ile yargının Adalet Bakanlığına bağlanmak suretiyle demokrasiye verilen katkıyı anlatırsın. Cezaevlerindeki tutuklu gazetecilerin sayısına göre basın özgürlüğüne verilen katkıyı anlatırsın. Gezi Parkı eylemlerini kanıt göstererek toplumun gösteri hak hürriyetlerini nasıl sahip çıktığını anlatırsın. Ergenekon ve Balyoz Davalarında adaleti nasıl adil dağıttığını anlatırsın. Bunlar basit şeyler. Yeter ki Başbakan istesin. Kendisine bu konuda yardımcı bile oluruz.

Başbakan yine Aydın’da yapmış olduğu konuşmada, kendisine Menderes gibi gençleri öldürdüğü suçlaması yöneltildiğini söylüyor. Bu konunun da açığa çıkması yine Başbakan’ın elinde değil mi? Gezi Parkı eylemlerine katılarak gençlerin ölümüne sebep olan polisleri toparlayarak adalete teslim edersin olur biter. Hem böylelikle Gezi Parkı eylemlerinde destan yazan polislerimiz de aklanmış olurlar. Bir taşla iki kuş yani. Ancak polislerin yargılanması için 17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonunda olduğu gibi savcıları ve hâkimleri ayarlamayın yeter. Hâkimleri rahat bırakın yeter. Bakın o zaman adalet nasıl yerini buluyor. Ne dersiniz?

O günde Menderese en alçakça en edepsizce iftiraları atmışlar. Yolsuzluk suçlaması yapmışlar. Bugün de ona yapıyorlarmış. Eğer siz yolsuzluk yapmamışsanız hiç kimse durduk yerde size iftira atmaz. Atalarımız bile ‘’Ateş çıkmayan yerden duman çıkmaz’’ demişler. Atalarımızdan daha fazla biliyorsanız orasını bilemem. Bu memleket de iktidara gelip te yolsuzluk yapmayan Başbakanlar da var. Onlara neden hiç yolsuzluk suçlaması yönetilmedi araştırdınız mı? Sokaklarda onlar için neden ‘’Hırsız var’’ diye slogan atılmadı. Onların neden yolsuzluk ve rüşvet ile ilgili ses kayıtları yok. Sebep çocukları olmadığı için mi? Örnek mi istiyorsunuz? Böyle bir Başbakan yok mu diyorsunuz? Başbakan olup ta yolsuzluk yapmayan yok mudur diyorsunuz? Yolsuzluk yapmadan Başbakan olunmaz mı diyorsunuz? Peki, Bülent Ecevit nasıl bir Başbakandı öyleyse? Bülent Ecevit’in yolsuzluk ve rüşvet skandalı ile adının anıldığını hiç duydunuz mu? Demek ki dürüstçe halkın çıkarları adına Başbakanlık ta yapılabiliyormuş. Halkın emanet ettiği mühre ihanet edilmeyebiliyormuş. Eğer sizde dürüstseniz buyurun er meydanına. Çıkın meydana ve üzerinize atılı olan suçlamalara açıklık getirin. Ben aklanacağım deyin. Aklanmadan Başbakanlığı sürdüremem deyin. Halkın iradesine güveniyorum deyin. Bağımsız ve tarafsız olan yargıya güveniyorum deyin. Aklanmak için bugünden tezi yok derhal istifa ediyorum deyin. Cumhuriyet Halk Partisi eski Genel Başkanı olan Deniz Baykal kadar yüreğiniz varsa buyurun istifa edin de görelim. 19.03.2014

SAİT BALCI

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title