Makaleler

SEVABINA, İTİNA İLE TERÖRİST YETİŞTİRİLİR

sait-balci

ABD dâhil koalisyon güçleri IŞİD ile mücadele ederlerken bizimkilerin aklı halen Esat’ta. Nasıl bir yol buluruz da Esat ile mücadele edebiliriz diye kafa yoruyorlar. Meclis’in onayından geçen tezkereyi de işin bahanesi olarak görüyorlar. Sözde tezkere IŞİD için çıkarılmıştı ama şimdi Esat’ı da kapsadığı ortaya çıktı. Zaten muhteşem ikilinin hedefinde Esat hep vardı. Eminim Esat’ı rüyalarında bile görüyorlardır. Çıkardıkları tezkerenin ardından ilk bakışta hedeflerine ulaşmış gibi göründüler ama bu hamleleri de boşa çıktı. Çünkü ABD şimdilik hedefinde Esat’ın olmadığını açıkladı.

Hal böyleyken ABD bizimkilere ikinci golü de attı. Tezkerenin Meclis’ten geçmesinden memnun olduklarını söylediler fakat Türk Askerinin Irak ve Suriye’de istenmediğini açıklayıverdiler. Böylelikle Türk Askerine Irak ve Suriye defteri de kapanmış oldu. Dolayısıyla Esat ile mücadelenin yolu da kapanmış oldu. Şimdilik bize verilen görev, dünkü makalemde de yazdığım gibi terörist yetiştiriciliği oldu. ABD yetkilileri bu konuda bizimkilerle de anlaşmış olduklarını söylediler. Şu ana dek bir yalanlama da gelmediğine göre, IŞİD ile mücadele operasyonlarındaki görevimiz de böylelikle netleşmiş oldu. Tabi bu görevlerin içine İncirlik Hava Üssü’nün NATO güçlerince kullanılabileceğini de ekleyebiliriz. Bunun dışında şu an için aktif olarak alabileceğimiz bir görev yok. Erdoğan ile Davutoğlu ikilisini bilemem ama ben aktif görev alamayışımızdan dolayı oldukça memnun oldum. Çünkü bu savaş zaten bizim savaşımız değildi.

IŞİD ile yapılmakta olan mücadele yetiştireceğimiz, ılımlı terörist adaylarını ABD ile birlikte tam teçhizatlı olarak eğiteceğiz. Bu görevi de layıkıyla yapacağımızdan eminim. Halkın çoğunun Müslüman olan ülkemize bu görev de iyi yakıştı doğrusu. Bundan böyle gönül rahatlığıyla Allah adına nasıl insan katledilir, masum insanların canına nasıl kıyılır konusunda eğitim verebileceğiz. Hatta korunmasız kadınlara da nasıl tecavüz edilir konusunda da uzman eğitimcilerimizin olduğunu biliyorum. Ergenekon ve Balyoz davalarında gizli tanıkların birçoğu tecavüzcülerden oluştuğunu biliyorsunuz. İşte şimdi bu muhterem bilirkişiler ılımlı terörist adaylarını yetiştirme konusunda da ülkemize büyük fedakârlıkları olacak. Sizler ne dersiniz bilemem ama ben bu konuda tecavüzcü Coşkun’dan da yararlanılması görüşündeyim. Coşkun ne de olsa bu konuda oldukça deneyimli.

Ben dünden bu yana ABD ile birlikte ılımlı terörist yetiştirme işine bayağı kafa yordum. Ne de olsa bu iş eğitim işi. Aynı zamanda da kutsal bir görev oluyor. Hem bu eğitim sayesinde de koalisyon güçlerinden de koskoca bir aferin alacağız, hem de Allah katında sevaba girmiş olacağız. Bu yüzden bu işi büyütmek gerektiğin de düşünmeye başladım. Yani yetiştireceğimiz teröristler sadece Irak ve Suriye’de görev alacaklarla sınırlı kalmamalı, daha başka bölgeler içinde ılımlı teröristler yetiştirebilmeliyiz. 14.10.2014.

SAİT BALCI

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title