Makaleler

SADAT KİMİN ÖRGÜTÜ?


Aydınlık Gazetesi yakın bir zamandır izini sürdüğü Bakanlık onaylı Kontrgerilla Örgütünün Merkezini buldu.

Yaklaşık bir haftadır da söz konusu örgütün haberini yayınlıyor. Bakanlık onaylı kontrgerilla örgütü olur mu demeyin. Evet, oluyor işte.’SADAT’’ adında Bakanlıktan onaylı nur topu gibi, yani yasal bir kontrgerilla örgütümüz var. Ben de Türk Silahlı Kuvvetleri haricinde başka bir ordumuzun olduğunu bilmiyordum. Bu suretle öğrenmiş oldum. Savcılar hani aylardır Ergenekon, Balyoz ve Oda TV davalarında terör örgütü arıyorlardı ya meğerse terör örgütü ayaklarının dibindeymiş. Başlarında bir numaraları da var. Kasaları da var. Adresleri de var. Her şey açık seçik ortada sergileniyor. Burada bir numara Askeriyeden emekli olan Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi. Silahlı örgütün merkezi de İstanbul imiş.

            Söz konusu ‘’SADAT’’ kısa adlı bu silahlı örgüt yasal bir zemine de oturtulmuş durumda. Yasallığını özel güvenlik şirketi olarak tescillemişler. Faaliyet alanları ise oldukça geniş tutulmuş. Suikast, Sabotaj, Adam Kaçırma, Tedhiş gibi alanlarda hizmet veriyormuş. Şu ana kadar hangi hizmetlerde bulunduğu bilinmiyor. Sanıyorum Başbakanlıktan Özgür Suriye Teröristlerinin eğitimi ihalesini almışlar. Suriyeli Teröristlerin Hatay İlini işgal ettikleri yetmiyormuş gibi şimdi de ‘’SADAT’ ülkemiz içerisinde kendilerine göre uygun buldukları yerlerde kamplar kurarak Suriyeli teröristlere hizmet vermeye başlayacakmış. Bu işte çok para var sanıyorum. Tabi bu işin birde Ülkeye döviz girdi tarafı var. Sanıyorum Başbakan Ülke ekonomisinin canlanması adına bu işi teşvik etmiş olmalı. Kim bilir belki de Devlet ten düşük faizli teşvik kredisi bile çekmişlerdir. Burada merak ettiğim başka bir şey daha var. Acaba diyorum ‘’Gayri Nizamı Harp Eğitimi’’ Gelir Vergisine tabi midir? Yoksa böyle bir faaliyet vergi kapsamı dışında mıdır? Bu konuyu Hürriyet Yazarı Şükrü Kızılot’a sormayı düşünüyorum. Eğer söz konusu faaliyet güvenlik personeli yetiştiren şirketler ile eş tutuluyorsa gelir vergisine tabidir. Bu durumda söz konusu ‘’Gayri Nizamı Harp Eğitiminden’’ dolayı her bir blok eğitimden sonra fatura kesilmesi gerekir. Vergi Kanununa göre de bu faturaların karşılığı da bankadan ödenmesi gerekir. Ayrıca SADAT’ın mali kayıtları da nizami olarak tutulması gerekmektedir. Söz konusu silahlı örgütün işe başlama bildiriminin de eğitim ve öğretim alanında tutanağa geçirilmiş olmalıdır.

Aydınlık Gazetesinin haberine göre söz konusu bu şirket, Balyoz, Ergenekon ve Poyrazköy davalarına da bilirkişilik yapmışlar. Gizli tanıkların işaretleri üzerine suç delili yaratmak için arazilere silah ve mühimmat gömme işini de yapmış olabileceklerini sanıyorum. Askeriyenin namahremi olan kozmik odalardan dışarıya dosya temin etmiş de olabilirler. Zaten siyasi İktidar tarafından desteklendikleri her hallerinden belli oluyor. Siyasi iktidar tarafından da kurulmalarının teşvik edildiklerini de saklamıyorlar zaten. Eğer ‘’Gayri Nizamı Harp eğitimi’’ için silahlı örgüt kurmak serbest ise o zaman var olduğu bile kanıtlanamayan Ergenekon Terör Örgütüne üye oldukları için tutuklanan Muvazzaf ve Emekli Generaller niçin tutuklanıyor? Yine Ergenekon Terör örgütüne üye oldukları için aydınlar, Gazeteciler, Akademisyenler niçin tutuklanıyor? Alın işte size dört dörtlük silahlı Kontrgerilla Örgütü. Merkezleri de var. Bir numaraları da var. Kasaları da var. Var oğlu var. Bir Terör Örgütü için bundan daha iyi bir kanıt olabilir mi? Yasal olarak Türk Silahlı Kuvvetleri dışında ‘’Gayri Nizami Harp Eğitimi’’adı altında yasal bir örgüt kurulabilir mi? Anayasamız da böyle bir madde var mıdır? Ergenekon, Balyoz ve Oda Tv savcıları aylardır silahlı örgüt arıyorlardı. İşte meğerse silahlı örgüt buradaymış. Demek ki savcılarımız sağa sola iyi bakamamışlar.

‘’Gayri Nizami Harp Eğitimi’’ için bir örgüt kurmak serbest ise o zaman Balyoz, Ergenekon ve Oda Tv davalarından yargılanan tutuklu aydınlar da böyle bir örgüt kursunlar. Bunun için Milli Savunma Bakanlığına resmi başvuru yapsınlar. Örgütün adresini kasasını merkezini açıkça bildirsinler. Kuracakları örgütün faaliyet alanlarını şirket sözleşmesine açıkça yazsınlar. Belki yarından sonra gerek Suriye’de gerekse İran’da rejime karşı ayaklanan teröristlerin eğitim işini alırlar. Böylelikle memlekete de faydalı hizmette bulunmuş olurlar. Biz de yılardır silahlı örgüt kurmak suç diye biliyorduk. Meğerse Silahlı Örgüt kurmak suç değilmiş ki. Yeter ki siyasi iktidarın işaret ettiği alanlarda faaliyet gösterin yeter.

Kısa adı ‘’SADAT’’ olan bu örgütün bir numarası Adnan Tanrıverdi,’’İslam Ülkelerinin ordularının eğitimlerine talip olduklarını’’söylemiş. Doğrusunu isterseniz ben bu işi bayağı tuttum değerli okurlar. Neden mi derseniz, biliyorsunuz askeriye ekonomik anlamda büyük bir külfet oluşturuyor. Yaşadığımız çağda madem artık her şey özelleştirildi. O zaman yeniçağa ayak uydurmak lazım. Yani Askeriyeyi de özelleştirmek lazım. Hem böylelikle yaklaşan seçimlere doğru yeni bir kaynak da yaratılmış olur. Eğer ulusal güvenliği tehdit eden bir unsur olursa da terör faaliyetinin kapsamına göre de ihale açılır. Bu ihaleyi kazanan silahlı örgüte de terörle mücadele ihalesi verilir olur biter. 10.09.2012

SAİT BALCI

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title