BugünMakaleler

ORTAK BASIN AÇIKLAMASI YAPAMAMIŞLAR

sait-balci- ortam dosyası

UĞUR MUMCU’YU VE DEVRİM ŞEHİTLERİNİ UNUTMA!
DENİZ FENERİNİ UNUTTURMA!
SOMA VE ERMENEK MADEN KAZALARINI UNUTMA!
GEZİ PARKI EYLEMLERİNDE KAYBETTİĞİMİZ 6 ŞEHİDİMİZİ UNUTTURMA!
17– 25 ARALIK YOLSUZLUK VE RÜŞVET ÇARKINI UNUTMA!
KAÇAK SARAYI VE MALİYETİNİ UNUTTURMA!
PKK İLE MÜZAKERE MASASINA OTURANLARI UNUTMA!
VE GÜNDEM DEĞİŞTİRMELERİNE ASLA KANMA!

Ortak basın açıklaması yapamamışlar mı? Allah, Allah. Niye ki? Oysaki çıkarsın meydana ve eline ne tutuşturdularsa onu okur geçersin kardeşim. İster Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde okursun, ister Parti Genel Merkezinde okursun. Okuma diyen mi var? Kimden korkuyorsun? Yok, şimdi Kandil’e gidiyoruz, yok şimdi İmralı’ya gidiyoruz diyebiliyorsunuz da, peki Kandil’in mesajını ne diye okuyamıyorsunuz? Kandil’in de kendine göre iradesi yok mu kardeşim? İmralı’nın her bir dediğini okuyorsunuz da, Kandil’in dediğini ne diye okumuyorsunuz?

Aslında ben Kandil’in mesajını çarşamba günkü makalemde yazmıştım. Yani HDP heyetinin okuyamadığı mesajı. Onlar okuyamadı ama ben yazdım. Hani bu işin zor bir tarafı da yok. Kandil heyetinden Duran Kalkan, ilerleyen açılım süreci ile ilgili gayet samimi bir açıklamada bulunmuş. Helal olsun adama. Böyle içten konuşan bir adamı tebrik edeceklerine, yaptığı açıklamalara sansür uygulamışlar. Hiç olacak iş mi? Madem Duran Kalkan’ın iradesini hesaba almıyorsunuz, o zaman ne diye Kandil’e gidiyorsunuz kardeşim? Yazık günah değil mi? Durduk yerde adamın ne diye vaktini alıyorsunuz? Madem Kandil’in iradesine saygı göstermeyeceksiniz o zaman iki de bir Kandil’e gidiyoruz diye caka satmayın kardeşim. Gidiyorsanız da Kandil’in mesajlarını adam gibi açıklayın. Açıklayın da açılım süreci ile ilgili gelişmeleri toplum da öğrensin. Gizli saklı bir şey kalmasın. Hani zaten siz her şey şeffaf bir ortamda sürecek dememiş miydiniz? O zaman Kandil’in mesajını halktan ne diye saklıyorsunuz kardeşim? Açıklayın. Açıklayın da ilerleyen süreç ile ilgili kim samimi, kim samimi değil biz de öğrenelim.

Açılım süreci ile ilgili Kandil’in yapmış olduğu açıklamaları ben bir defa daha yazayım da herkes bilgilensin. Açılım sürecine Kandil’in yapmış olduğu katkıları herkes görsün. Sonradan hiç kimse Kandil neden silahları bırakmadı diye sormasın. Süreç nerede tıkandı diye sormasın. Çünkü zaten ilerleyen herhangi bir süreç filan da yok. Herkes kendi kafasına göre bir süreç tutturmuş gidiyor. Yok, efendim artık bu süreçten geri dönülemezmiş. Kim bu süreçten geri dönmeye kalkarsa, o kaybedermiş. Toplum topyekûn bu sürece odaklanmışmış. Barış ortamı bu sürece bağlıymış. Bu barış süreci değerlendirilemezse bir daha yakalanamazmış. Herkes bu süreci çok önemsiyormuş. İlerlediği söylenen bu süreç herkesin umudu haline gelmiş. O yüzden bu süreci iyi değerlendirmek gerekiyormuş.

Ben şimdi Kandil Heyetinden Duran Kalkan’ın açıklamalarını bir defa da yazayım da sonrasında siz değerlendirin bakalım Açılım sürecini. Duran Kalkan Bey’in açıklamalarından açılım süreci ile ilgili olumlu bir gelişme çıkartırsanız lütfen bana da bilgi verin. Hani ben de kör cahil kalmayayım. Büyük bir umutla ilerlediği söylenen açılım sürecine yabancı kalmayayım.

:”Öz savunmasız özgürlük olmaz, öz savunmasız varlık olmaz, Kürdün varlığı ve özgürlüğünün öz savunmaya bağlı olduğu açıktır. Güvenliğini bir başkasına, hatta cellâdına bırakarak ‘bir toplum kurdum’ diyemez. O nedenle kimse kürdü artık kandıramaz, kandırmamaya da çalışmamalı. Öyle Türkiye toplumunu yanlış bilgilendirme olmamalı. “PKK silah bırakıyor!” PKK silah bırakmaz, niye bıraksın? Kürt silah bırakmaz. Türk Devleti silahsızlansın, öbür devletler silahsızlansın. Niye kendilerini o kadar silahlandırıyorlar? ‘Sen silahsızlan üzerinde her şeye yapayım!’ Peki, bütün faşist güçler Kürde saldırıyorlar, kendilerini neyle savunacaklar, neyle koruyacaklar? O nedenle Türkiye toplumu yanlış bilgilendiriliyor. Bunlar aslında günü kurtarmak, seçimde oy koparmak için söyleniyor. Böyle olursa bu süreç devam etmez, sürmez. Herkes bu gerçeği bilmeli.”

Bu günlükte bu kadar efendim. Haftaya pazartesi günü tekrar görüşmek ümidiyle iyi hafta sonları dilerim.20.02.2015

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title