Makaleler

NEREDESİNİZ OCCUPY CHP?

sait-balci

Neredesiniz OPPCPY CHP? Her şey bitti mi? Memleketi kurtardınız mı? Cumhuriyet Halk Partisini iktidara taşıdınız mı? Görev asıl şimdi başlıyor occupy chp. Meydanlara çıkma zamanı asıl şimdi geldi. Asıl şimdi Cumhuriyet Halk Partisini kuşatma zamanıdır. Atatürkçü, laik, ülkenin bölünmez bütünlüğünü savunan bir Cumhurbaşkanı adayı çıkarmanın şimdi tam zamanıdır. Gizli gündemi olmayan bir Cumhurbaşkanı adayını şimdi çıkarma zamanıdır. ABD ve onun işbirlikçilerinin çıkarları yerine, memleketin çıkarlarını düşünen bir Cumhurbaşkanı adayını şimdi çıkarma zamanıdır. Vakit henüz daha varken haydi sahiplenin Cumhuriyeti! Atatürk sizlere emanet etti bu vatanı! Ona sırt çeviremezsiniz! Onun yolundan ayrılamazsınız! Sizlere emanet edilen çağdaş laik Cumhuriyete ihanet edemezsiniz! Cumhuriyeti sahipsiz bırakamazsınız! Onu sahiplenecek bir Cumhurbaşkanı adayını mutlaka meydana çıkartmalısınız!

Her zaman olduğu gibi yine zor bir dönemlerden geçiyoruz. Cumhuriyeti koruyup kollamak için elimize bir fırsat daha geçmişken bu fırsatı da tepmenin hiç kimseye bir faydası olmaz. ABD ve onun işbirlikçilerin gösterdiği bir adayın bu vatana faydası olmaz. Son günlerde görüştüğüm bazı partililer Ekmeleddin İhsanoğlu ile ilgili çekinceleri olduğunu fakat şimdi onu desteklemekten başka çarenin de olmadığını savunuyorlar. Ancak vakit daha henüz geçmemiştir. Yeni bir aday çıkarma zamanı daha vardır. Yanlıştan dönme zamanı vardır. Sırası gelmişken şimdi ben de sorayım. Ekmeleddin İhsanoğlu seçildiği takdirde en başta laikliği savunacak mı? Devlet denetleme Kurulu’nu 17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonunu araştırması için görevlendirecek mi? Kesintili eğitim sisteminden 8 yıllık kesintisiz eğitim için herhangi bir çaba gösterecek mi? Resmi kurumların tabelalarından atılan T.C ibaresinin geriye takılması için ortaya bir irade koyacak mı? Ayaklar altına alınan Türk Milletinin itibarını geri vermek için mücadele edecek mi? Yoksa laiklikten vazgeçip Türkiye Cumhuriyetini, biz zamanlar genel sekreterliğini yaptığı İslam Ülkeleri Teşkilatına mı üye yapacak? Eğer biz bu değerlerin savunulmasından vazgeçmiş isek vay Cumhuriyetin haline. Artık ok yaydan çıkmıştır. Bu saatten sonra olup bitenlere seyirci kalmanın hiçbir şeye faydası yok. Ekmeleddin İhsanoğlu’nu ha Erdoğan aday göstermiş, ha biz aday göstermişiz. Değişen bir şey yok. Ekmeleddin İhsanoğlu’nun dünyaya bakış açısı Erdoğan’dan farklı değil. Şu an kendi ellerimiz ile lades oluyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisinin Atatürkçü, laik, Milletvekillerine sesleniyorum. Ekmeleddin İhsanoğlu dayatmasına karşı kendi öz benliğinizi ortaya koyun! Sivil toplum örgütleri ile yapılan görüşmelerde ortaya çıkan çatı adaylarının etrafında birleşin. Kurtuluş savaşlarında bu vatan için mücadele eden şehit ve gazilerimiz için bir kereye mahsus da olsa kalemlerinize sahip çıkın! Milli mücadele yıllarında, yaşamakta olduğumuz bu vatan toprakları için cepheye sırtlarındaki çocukları ile birlikte silah taşıyan analarımız ve bacılarımız kadar cesur olun! Unutmayın ki, vatan ve memleket sevdasından uzak yaşayanlardan bize fayda gelmez! Ne varsa kendimiz de var. Vatanı kurtaracak olan yine bizleriz. Açın partinin önünü! Yeni adayın meydana çıkmasının önünü kesmeyin! Önemli olan laik, cumhuriyetçi, vatansever, bir adayın Cumhurbaşkanı seçilmesi değil mi? Hem Ekmeleddin İhsanoğlu’nun seçileceğini mi sanıyorsunuz? Kızmayın ama hiç kimse aslı varken astarına oy vermez. Bugüne kadar sandıklara sahip çıkabildiniz mi? sandıklara sahip çıkamadığınız müddetçe Erdoğan’ın karşısına bırakın Ekmeleddin İhsanoğlu’nu çıkarmayı, Obama’yı bile aday gösterseniz seçtiremezsiniz.

Sözüm tekrar occupy chp’lilere. Eğer Cumhuriyet Halk Partisinin yanlış seçim yaptığını düşünüyorsanız bugünden tezi yok sarın Cumhuriyet Halk Partisinin Genel Merkezini! Kuşatın! İşgal edin! Yanlış tercihten dönmelerine kadar direnin. Unutmayın ki, seçim sonrası alınan yenilgiden sonra işgal edilen Cumhuriyet Halk Partisinden kimseye fayda gelmez.26.06.2014.

SAİT BALCI

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title