Makaleler

MEĞERSE GERÇEK ATATÜRKÇÜ, ERDOĞAN’MIŞ

sait-balci

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk’ün ölümünün 76. yılı münasebetiyle ATO’da düzenlenen törende konuşmuş. Erdoğan törende yapmış olduğu konuşma ile de deyim yerindeyse Atatürkçülere taş çıkartmış doğrusu. Bu konuşmadan sonra insanın en büyük Atatürkçünün Erdoğan olduğunu düşünmesi hiç de içten değil. Hatta ben de bu konuşmadan sonra gerçek Atatürkçünün Erdoğan olduğuna kanaat getirdim.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ATO’da düzenlenen törende bakın neler söylemiş.’’10 Kasım 1938’de, vefatının hemen ardından, Gazi Mustafa Kemal, herkesin farklı yorumladığı; maalesef, herkesin kendi çıkarına kendi ideolojisine, dünya görüşüne göre şekillendirdiği bir tarihi figüre dönüştürülmek istendi. Üzülerek ifade etmeliyim ki, yakın tarihimizde, milli birliğimizi, dayanışmamızı, hatta demokrasimizi tahrip eden nice girişim, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırası istismar edilmek suretiyle meşrulaştırılmak istendi. Bir tek Atatürk varken, tarih içinde, çok sayıda Atatürk’ün üretildiğini, çok sayıda Atatürkçülük yorumu ile gazi Mustafa Kemal ‘in şahsi-ı manevisinin yıpratıldığını büyük bir teessürle izledik’’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hiç tanımasak neredeyse Atatürk hakkında sarf etmiş olduğu bu sözlere kanıp gideceğiz. Ondan başka Atatürkçü olmadığına inanacağız. Ben de 10 Kasımlarda, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramlarında, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramlarında, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarında meydanları dolduran kadını ve erkeği ile genci ve yaşlısıyla ellerinde bayrakları ile Atatürk’e ve Cumhuriyet’e sahip çıkanları Atatürkçü sanıyordum. Meydanlarda ‘’Mustafa Kemal’in askerleriyiz’’ diye slogan atan gençleri Atatürkçü sanıyordum. Okullardaki ders kitaplarından Atatürk çıkarılırken eylem yapan öğrencileri Atatürkçü sanıyordum. Sekiz yıllık kesintisiz eğitimden 4+ 4+ 4 adlı kesintili eğitime geçişi protesto eden gençleri Atatürkçü zannediyordum. Kamu kurum ve kuruluşların tabelalarından T.C.nin kaldırılışını protesto eden gençleri Atatürkçü sanıyordum. Türk Milletinin ayaklar altına alınmasını protesto eden gençleri Atatürkçü sanıyordum. Meğerse ben aldanmışım. Bunca senedir boşu boşuna sahte Atatürkçülere kanmışım. Devletimizin başında duran koskoca Atatürkçü Erdoğan varken, sahte Atatürkçülere inanmışım.

Fakat bu işte benim bir suçum yok. Bunca senedir gerçek Atatürkçünün Erdoğan olduğunu nereden bilebilirdim ki? Bugüne kadar 10 Kasım da Atatürk’ü Anma törenlerinde Anıtkabir’i hep bu sahte Atatürkçüler doldurdu. Atatürk’ün ilke ve devrimlerine hep bu sahte Atatürkçüler sahip çıktı. Ben de hep gençlere kandım. Keşke Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Atatürkçü olduğunu daha önceden söyleseydi. Keşke Atatürk ilke ve Devrimlerinin bekçisinin kendisi olduğunu söyleseydi. Laik Cumhuriyeti koruyup kollayanın kendisi olduğunu söyleseydi de ben de sahte Atatürkçülere kanmasaydım. Ancak olan oldu artık. Yalnız bundan böyle ben artık en büyük Atatürkçü olan 12. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a inanıyorum. Onun sayesinde çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşacağımızı düşünüyorum. Onun sayesinde vatan topraklarının güven içinde olduğuna inanıyorum. Milli birlik ve beraberliğimizi Erdoğan’a borçlu olduğumuza inanıyorum. Cumhuriyetimizin 100.yılına da onun sayesinde ulaşacağımıza inanıyorum.

Yarın tekrar görüşmek ümidi ile hoşça kalın. 12.11.2014

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title