Makaleler

İŞİ GÜCÜ GÜNDEMİ SAPTIRMAK

sait-balci

Bütün işi gücü ülkenin gündemini saptırmak üzerine kurmuş. Ne zaman ülke gündemini ilgilendiren önemli bir durum meydana gelmişse anında düğmeye basıyor. Sanıyorum ülke gündemini değiştirme konusunda da özel bir danışmanı olsa gerek. Yoksa bunca yıldır iktidarda kalamazdı. Bu konuda muhalefet partilerinin de büyük kusurları var tabi ki. Ülke gündemini işgal eden bir olay konuşulurken bir bakıyorsunuz, gündem çoktan değişmiş. Bizim muhalefet partileri de yaratılan suni gündeme laf yetiştirmeye başlamışlar. Kimden bahsettiğimi tahmin etmiş olmalısınız. Hani en son pazartesi günü yazmaya niyetlendiğim konu vardı ya, işte bugün bu konuyu yazıyorum.

Gündem değiştirme konusunda gelmiş geçmiş iktidarların içinde en tecrübeli iktidarın bunlar olduklarını söyleyebilirim. Bu konuda ellerine kimse su dökemez. Çünkü işlerini en iyi şekilde yapıyorlar. Baştan da dediğim gibi bu konuda bir uzman, bir danışmanlarının olduğunu sanıyorum. Yoksa bugüne kadar iktidarda kalamazlardı. Şimdiye değin çoktan sandığa gömülmüşlerdi. Hatta 17 Aralık Yolsuzluk Operasyonundan sonra iktidarda kalma şansları da hiç yoktu. Yarattıkları suni gündemin arkasından sürüklenen muhalefet partileri de olduktan sonra işleri daha da kolaylaşıyor.

Biliyorsunuz, son günlerde ülkenin gündemine ‘’Kaçak Saray’’ın maliyeti düşmüştü. Bir de 17 Aralık Yolsuzluk soruşturması var tabi ki. Bu soruşturma dosyasını yargı cephesi kapatmıştı ama Meclis’teki görüşmeleri devam ediyor. Yakın zamanda Meclis soruşturması da kapanacak zaten. Fakat bu aralar ülkenin gündeminden acilen düşürülmesi gerekiyor. Bu yüzden Cumhurbaşkanı sürekli gündem değiştiriyor. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç bile ‘’Kaçak Saray’ın’’ tartışılması gerektiğini söylemişti. Kaçak Saray’ın maliyeti, ülkenin gündemini işgal etmesinden sonra dış basında da geniş yer almıştı. Hatta dış basın ‘’Kaçak Saray’’ ile dalga bile geçmişti. Peki, sonra ne oldu? Dünya lideri Erdoğan, ‘’Kadın ve Adalet’’ konulu bir toplantıda kadın erkek eşitliği ile ilgili engin fikirlerini kamuoyu ile paylaşıverdi. Peki, Erdoğan’ın kadın erkek eşitliği ile ilgili fikirleri önceden bilinmiyor muydu? Elbette biliniyordu. Erdoğan’ın bu konuda ne düşündüğünü bilmek için müneccim olmaya da gerek yok ki. Erdoğan ülkenin gündemini işgal eden ‘’Kaçak Saray’’ konusunu değiştirmek istiyordu. Bu yüzden bu toplantıda bilindik kadın erkek eşitliği ile ilgili fikirlerini yeniledi. Böylelikle ülkenin gündemi birden bire değişiverdi. Medya sektörü bile Erdoğan’ın kadınları ikinci planda gören bakış açısını işlemeye başladılar. Muhalefet partileri de yaratılan suni gündeme takılıp gittiler. Erdoğan’da her zaman olduğu gibi yine amacına ulaşmış oldu.

Bu konularda gerek medya sektörü, gerekse muhalefet partileri gündem saptırma oyununa gelmeye devam ettikleri sürece bilin ki, Erdoğan ömrü boyu iktidarda demektir. Havasını kokladığımız ve ayağımızı bastığımız bu vatan topraklarında aç ve sefalet içinde yaşayan insanlara derman olamadığımız müddetçe bilin ki, AKP hep iktidarda demektir. Ne zaman suni gündemlerden arınıp halkın gerçek sorunlarına çare üretebilir hale gelirsek işte o zaman AKP iktidarının sonu gelmiş demektir.

Yarın tekrar görüşmek üzere hoşça kalın.02.12.2014

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title