BugünMakaleler

HAYIRSEVER RIZA BEYİN BAĞIŞI

cropped-DB32A183F424-3.jpgBizim hayırsever Rıza Beyin ABD’de tutuklanmasıyla birlikte sosyal paylaşım sitelerinde bağış yaptığı fakir fukaraların adları dolaşmaya başlamıştı. Ben de daha fazla dayanamayıp bu listeye bir göz atayım dedim. Doğrusunu söylemek gerekirse şaşırmadım diyemem. Ben Rıza Beyin bağış yaptığı kişilerin 17 / 25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonuna adları karışan 4 eski Bakan ve çocuklarından ibaret olduğunu sanıyordum. Meğerse gerçek öyle değilmiş. Yani Rıza Bey bağışı sırf bu 4 Bakan ve çocuklarına yapmakla kalmamış aynı zamanda ülkemizin önemli başka şahsiyetlerine de yapmış. Ben bu yüzden Rıza Beye helal olsun diyorum. Tuttuğu bin altın olsun diyorum. Adam nerede fakir fukara varsa sevindirmiş doğrusu. Zaten bu adama hayırsever Rıza diye boşuna dememişler.

Bugün gördüğüm lüzum üzerine Rıza Beyin hayır yaptığı bazı kişileri sizlerle paylaşma gereği duydum. Belki sizler de biliyorsunuz ama ben yine de paylaşayım. Ne olur ne olmaz. Belki bilmediğiniz insanlar vardır. Böylelikle siz de onların ismini öğrenmiş olursunuz. Hem Rıza Beyin bağış yaptığı insanları öğrenmek hayırlara vesile olur. Hem böylelikle zihinlerimizi de tazelemiş oluruz. O zaman başlayalım. Rıza Bey Osman Gökçek’e tamı tamamına 350 milyon dolar bağış yapmış. Herhalde Osman Bey bu parayı sağda solda çarçur etmemiştir. O da mutlaka bir hayır işlerinde kullanmıştır. Yoksa baba oğul bu denli dürüst çalışmamış olsaydılar, Ankara halkı İ. Melih Gökçek’i sürekli Belediye Başkanı yapmazdı. Yapmazdı değil mi? Ben de zaten öyle düşünüyorum. Eski Manisa Milletvekili Bülent Arınç İ. Melih Gökçek’i Ankara’yı parsel parsel satmakla suçlamıştı. Bülent Arınç bu sözleri ile de yetinmemiş Gökçek’in Ankara’ya yakışmadığını söylemişti. Doğrusunu söylemek gerekirse ben Arınç’ı bu sözlerinden dolayı kınadım. Sayın Gökçek’in ne kadar dürüst bir Belediye Başkanı olduğunu sanıyorum bilmeyen yoktur.

Hayırsever Rıza Beyin bağış yaptığı listeyi gözden geçirmeye devam edeyim. Listede Ali Ağaoğlu, Ethem Sancak, Göksel Gümüşdağ, Güldal Akşit, Kezban Hatemi, MÜSİAD ve TOGEMDER var. Liste daha uzayıp gidiyor. Ben şimdilik burada keseyim. Zaten daha fazla uzatmanın da âlemi yok. Rıza Bey MÜSİAD’a Müslüman oldukları için yardım etmiş olmalı. Yoksa Müslüman olmamış olsaydılar Rıza Bey kesinlikle yardım etmezdi. Rıza Beyi yakından tanıdığım için biliyorum. Rıza Beyin Müslümanlara karşı böyle bir hassasiyeti vardır. Listeye baktığınız zaman bunu net bir şekilde anlıyorsunuz. Sizler de dikkat ettiniz değil mi? Hayırsever Rıza Bey ABD’de tutuklanana kadar hem ülkenin cari açığını kapattı hem de Müslümanlara hayır sadaka dağıttı. Bu hayırlar Rıza Beye yeter de artar bile.
Yapılan araştırmalara göre Rıza Bey en çok yardımı TOGEMDER adlı derneğe yapmış. Bu derneğin açılımı ise Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği imiş. Bu derneğin kurucuları arasında da Saadet Gülbaran varmış. Bir rivayete göre de bu hanım Emine Erdoğan’ın yengesi olurmuş. Tabi ben bu iftiraya inanmadım. Sizler de inanmayın. Bunlar kuru safsatadan başka bir şey değil. Utanıp sıkılmadan insanlara böyle bir iftira atıyorlar işte. Milletin ağzı çuval değil ki büzesiniz. Öyle boş boş konuşuyorlar işte.26.05.2016

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title