BugünMakaleler

GENİŞLETİLMİŞ ORTADOĞU VE KUZEY AFRİKA PROJESİ ( GOKAP ) 9

cropped-DB32A183F424-3.jpg

BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİNİN EŞBAŞKANLIĞI:
Erdoğan’ın iktidara gelmesiyle beraber Büyük Ortadoğu Projesinin Eş Başkanı olup olmadığı konuşulmaya başlanmıştı. Aslında Erdoğan’ın Büyük Ortadoğu Projesinin Eş Başkanı olup olmadığını bilmek için müneccim olmaya da gerek yoktu. Çünkü DSP-MHP-ANAP hükümetinin yıkılma sebebi, dönemin Başbakanı Bülent Ecevit’in Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında ABD askerlerinin ülkemiz toprakları üzerinden Irak’a geçiş izni vermemesiydi. AKP’de sırf bu yüzden iktidar getirilmişti. Şimdi hal böyleyken ülkemizin bu projenin bir parçası olmadığını söyleyebilir misiniz? Erdoğan’ın Büyük Ortadoğu Projesinin Eş Başkanı olmadığını söyleyebilir misiniz?

EŞ BAŞKANLIĞIN İTİRAFLARI;
Recep Tayyip Erdoğan 8 Haziran 2005 tarihinde gazete ve televizyonlara şöyle konuştu;

“Geniş Büyük Ortadoğu Projesi’nde demokratik olarak bir görev üstlendik. Şu anda Ortadoğu coğrafyası üzerindeki ülkelere yapmış olduğumuz ziyaretler de, bunun açık, net örnekleridir.”

Yine Erdoğan 4 Mart 2006 tarihinde konuştu;

“Türkiye’nin Ortadoğu’da bir görevi var. Biz BOP’un Eş başkanlarından bir tanesiyiz ve bu görevi yapıyoruz “

Erdoğan konuşur da Gül konuşmaz mı? Elbette konuşur. Büyük Ortadoğu Projesinin ülkemiz ayağının birinci Eş Başkanı Erdoğan ise ikinci Eş Başkanı da Gül’dür. 14 Mart 2006 tarihinde Gül Radikal Gazetesine konuştu;

“BOP içinde ABD ile birlikte hareket ediyoruz. BOP, Türkiye’nin dış politika ilkelerine uygun… ABD ile ortak hareket ediyoruz. Amacımız İslam ülkelerine özgürlük ve demokrasi götürmek.”

Gerek Erdoğan’ın gerekse Gül’ün kamuoyu önünde yapmış oldukları bu açıklamalardan sonra halen daha ülkemizin Büyük Ortadoğu Projesinin bir parçası olmadığına inanmak için geriye aptal olmaktan başka bir şey kalmıyor. Bir ülke bu kadar sindirilebilirdi. Bir ülke bu kadar kandırılabilirdi. Büyük Ortadoğu Projesini ülkemize kabul ettirebilmek için ülkeye ihanet edebilecek bütün insanları bir araya toplasanız, AKP kadar başarılı olamazdınız. Ben de bu kadar söylüyorum.

Yıl 2009. Erdoğan yine konuştu. Ancak bu sefer Büyük Ortadoğu Projesinin Eş Başkanı olduğunu değil, olmadığını söyledi. 2005 ile 2006 yıllarında Büyük Ortadoğu projesinin Eş Başkanı olduğunu söylüyordu. 22.08.2009 tarihinde ise bu projenin Eş Başkanı olmadığını söyledi. İnsan ‘’Bu ne biçim perhiz, bu ne lahana turşusu’’ diyesi geliyor. Öyle değil mi?

‘’Ellerine bir kâğıt parçası almışlar dolaşıyorlar. Amerika’nın Büyük Ortadoğu Projesiyle ilgili. Bunu ispat ederlerse biz her şeye varız. Ancak ispat edemezlerse alçaktırlar, namussuzdurlar. Bu kadar açık konuşuyorum. Bu kadar ağır konuşuyorum..”

Ben de yorumu size bırakıyorum.02.07.2016

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title