BugünMakaleler

FİDAN İFADEYE ÇAĞRILABİLİR

sait-balci- ortam dosyası

UĞUR MUMCU’YU VE DEVRİM ŞEHİTLERİNİ UNUTMA!
DENİZ FENERİNİ UNUTTURMA!
SOMA VE ERMENEK MADEN KAZALARINI UNUTMA!
GEZİ PARKI EYLEMLERİNDE KAYBETTİĞİMİZ 6 ŞEHİDİMİZİ UNUTTURMA!
17– 25 ARALIK YOLSUZLUK VE RÜŞVET ÇARKINI UNUTMA!
KAÇAK SARAYI VE MALİYETİNİ UNUTTURMA!
PKK İLE MÜZAKERE MASASINA OTURANLARI UNUTMA!
VE GÜNDEM DEĞİŞTİRMELERİNE ASLA KANMA!

Ülke genelinde ‘’En çok sevilen bürokrat kimdir’’ diye bir anket yaptırsak en çok oyu herhalde eski MİT Müsteşarı Hakan Fidan alır. Çünkü herkes ona çok güveniyor ve onu çok seviyorlar. En Başta Cumhur Başbakan Tayyip Erdoğan seviyor. Erdoğan, ‘’Fidan benim sır küpüm ‘’ diyerek ona ne kadar çok güvendiğini daha önceden belli etmişti. Siz bakmayın Erdoğan’ın Güney Amerika gezisine giderken, Fidan’ın istifa etmesini doğru bulmuyorum’’ dediğine. Fidan’ın istifa etmesini bal gibi o istedi. Fakat kamuoyunda Başbakan’ın işlerine karışmış gibi olmamak için o şekilde konuştu. Fidan Erdoğan’dan habersiz hiç böyle bir adım atabilir mi? Ya Başbakan Davutoğlu? O da Cumhur Başbakan’dan habersiz Fidan’ı Milletvekili yapmak için istifa ettirebilir mi? Mümkün mü?

Fidan’ı sevenler sadece iktidar partililerinden de ibaret değil. Başka sevenleri de var. Mesela Abdullah Öcalan’da Hakan Fidan’a çok güveniyor. Gide gele sıkı bir dostlukları da olmuştur zaten. Bir de insan sevdiği insanları daha çok ziyaret eder ya o yüzden. Ben bu yüzden Hakan Fidan’ın AKP’den aday olmak yerine bağımsız aday olmasını öneriyorum. Çünkü AKP’den aday olmuş olsa Abdullah Öcalan gücenecek. Erdoğan’a rağmen HDP’den de aday olmaz. O zaman ne yapmalı? Bana göre dediğim gibi bağımsız aday olsun. Hem AKP desteklesin, hem de HDP. Seçilince de ortak Başbakan olarak atanır. Böylelikle hiç kimse de kırılmaz. Sonrasında da gül gibi geçinir giderler.

Bu arada Cumhur Başbakan yurt dışı gezisine çıkarken unuttuğu önemli bir konu daha var. Biliyorsunuz daha evvel yargıdaki Cemaat yapılanması Hakan Fidan’ı ifadeye çağırmıştı. Bu gelişme üzerine de Erdoğan Hakan Fidan’ı korumaya almıştı. Hakan Fidan’ı ifadeye çağırmak için öncelikle kendi iznine bağlamıştı. Oysaki şimdi Hakan Fidan korumasız kaldı. Ola ki şimdi bir savcı tutarda Hakan Fidan’ı tekrar ifadeye çağırırsa ne olacak? Hakan Fidan MİT Müsteşarlığından istifa ettiği için şimdi onu ne Cumhur Başbakan, ne de Başbakan koruyabilir. Fidan istifa ettiğinden bu yana artık sıradan bir vatandaş konumunda. Ne dokunulmazlığı kaldı, ne de koruyanı. Bana göre Erdoğan bu konuyu atladı. Gerçi yargıyı komple ele geçirdiği için şimdi onu soruşturacak bir savcı zor bulunur ama yine de bu işin garantisi yok. Olur, da kıyı da köşe de bir Cemaat yanlısı bir savcı kalmışsa ne olacak? Bunlar hizmet insanı değil mi? Elbette öyle. Bunlar kendi geleceklerinden çok hizmet hareketinin geleceğini düşünürler. Çünkü öyle yetiştiriliyorlar. Demem o ki, Hakan Fidan’ı tam korumaya alayım derken, birden bire kaybedebilirler de. Benden söylemesi. Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az.

Haftaya pazartesi günü tekrar görüşmek üzere şimdilik hoşça kalın. 13.02.2015

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title