BugünMakaleler

FETÖ’YÜ VERMEYEN ABD’YE AOÇ ARAZİSİ NEDEN VERİLDİ?

Geçen gün Birgün Gazetesi’nde Atatürk Orman Çiftliği’nin ABD’ye verildiği ile ilgili bir haber yer almıştı. ODA TV’den Mert Taşçılar da aynı konuyu dün köşesine taşıyarak bu haber ile ilgili belgeler yayınladı. Atatürk Orman Çiftliği’nin ABD’lilere verildiğini belgeledi. Anlayacağınız iktidar partisi Atatürk’ün vasiyetini FETÖ’ye arka çıkan ABD’lilere vermişler.

Mert Taşçı’nın yayınladığı belgelere göre Atatürk Orman Çiftliği’ndeki bir kısım arazinin ABD’lilere satışı 1983 yılında başlamış. O dönemin iktidarı bu araziyi ABD’lilere satabilmek için 24 Mayıs 1983 yılında çıkarılan bir yasayla Atatürk Orman Çiftliği’ni Gazi Üniversitesi’ne devretmişler. Gazi Üniversitesi daha sonra bu araziyi kendilerine başka bir yerde bina yapmaları karşılığında TOKİ’ye devretmiş. Nihayetinde Atatürk Orman Çiftliği’nin 1 Nolu arsası 11.04.2014 yılında ABD’lilere verilmiş.

İsterseniz şimdi biraz geriye dönelim. Savcı Sadrettin Sarıkaya 07.02.2012 tarihinde MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ı tutuklamak üzere ifadeye çağırıyor.17 / 25 Aralık 2013 yılında ise iktidar partisinin 4 eski Bakan’ına Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu düzenleniyor. 01.01.2014 ve 19.01.2014 tarihlerinde de MİT TIR’larına operasyon düzenleniyor. Bu operasyonların arkasında ABD ile FETÖ’nün olduğuna dair herhangi bir şüphe yok. FETÖ’nün arkasındaki gücün ABD olduğuna dair de herhangi bir kuşku yok. Yine FETÖ’nün ABD’nin bilgisi olmadan iktidar partisine herhangi bir operasyon yapma şansı da yok. Bu durumda iktidar partisine yönelik yapılan operasyonların arkasında ABD’nin olduğu açık ve net bir şekilde anlaşılıyor.

Şimdi sade de geleyim. Cumhurbaşkanın Erdoğan kaçak FETÖ’cü askerleri vermeyen Alman vekilleri İncirlik Hava Üssü’ne girmelerine müsaade etmemişti. Fakat Erdoğan FETÖ’nün liderini koruyan ABD’ye İncirlik Hava Üssü ile ilgili herhangi bir sınırlama getirmedi. ABD halen daha İncirlik Hava Üssü’nü tepe tepe kullanıyor. Hatta ABD buradan kaldırdığı uçaklar ile PYD ile birlikte IŞİD’e karşı birlikte operasyonlar düzenliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın defalarca istemesine rağmen FETÖ’yü vermeyen ABD üstüne üstlük Rıza Sarraf’ı tutukladı. Erdoğan ikinci bir şoku da ABD’nin Halkbank Dış Yatırımlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hakan Attila’yı tutuklaması ile yaşadı.

Gelişen olayları şimdi tekrar gözden geçirelim. ABD 07.02.2012 yılında MİT Müsteşarına operasyon düzenlemişti. Yine ABD 17 / 25 Aralık’ta iktidar partisinin 4 Bakanını da kapsayan Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu ile Erdoğan’ı tam kalbinden vurmuştu. ABD bunlar ile de yetinmedi. 01.01.2014 ve 19.01.2014 tarihlerinde de MİT TIR’larına FETÖ aracılığı ile operasyon düzenletmişti. Ancak tüm bu olup bitenlerden sonra 11.04.2014 tarihinde Atatürk Orman Çiftliği ABD’lilere verilmiş.

Şimdi burada yanıtlanması gereken çok önemli bir soru var. O da ABD’nin iktidar partisine yapmış olduğu tüm bu operasyonlardan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan nasıl olur da Atatürk Orman Çiftliği’ni ABD’lilere verir? İktidar partisinin Atatürk ile ilgili hassasiyetlerinin olmadığını biliyorum. İktidar partisine göre Atatürk Orman Çiftliği ha ABD’lilere verilmiş, ha İngilizlere verilmiş. İktidar partisi açısından bu konu o kadar önemli değil. Ancak benim burada sorgulamak istediğim konu, ABD’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı yapmış olduğu tüm bu operasyonlardan sonra Atatürk Orman Çiftliği ABD’lilere nasıl verilir? FETÖ’cü askerleri vermeyen Alman vekilleri İncirlik Hava Üssü’ne sokmayan Cumhurbaşkanı Erdoğan nasıl olur da FETÖ’yü vermeyen ABD’ye Atatürk Orman Çiftliğini verir? Erdoğan nasıl olur da cari açığın büyük bir bölümünü kapattığını söylenen Rıza Sarraf’ı tutuklayan ABD’ye Atatürk Orman Çiftliği’ni verir? Erdoğan nasıl olur da Rıza Sarraf bağlantısı yüzünden Halkbank Dış Yatırımlar Genel Müdür Yardımcısını tutuklayan ABD’ye Atatürk Orman Çiftliği’ni verir? Ve Erdoğan nasıl olur da 17 / 25 Aralık Operasyonu’nun arkasında bulunan ABD’ye Atatürk Orman Çiftliği’ni verir? Yine Erdoğan nasıl olur da MİT Müsteşarına ve MİT TIR’larına operasyon düzenleyen FETÖ’nün arkasında bulunan ABD’ye Atatürk Orman Çiftliği’ni verir?

Baştan da söylediğim gibi Atatürk Orman Çiftliği’nin talan edilmesi ve kime verileceği ile ilgili İktidar partisinde herhangi bir hassasiyetin olacağını sanmıyorum. Ancak burada sorgulanması gereken konu önemlidir. FETÖ’cü askerleri vermeyen Alman vekilleri İncirlik Hava Üssü’ne sokmuyorsanız kardeşim, o zaman Atatürk Orman Çiftliği de ABD’ye veremezseniz. 16.08.2017

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title