Makaleler

ERGENEKON’A BAĞLANACAK BAŞKA DAVA VAR MI?

Sait Balcı
Ergenekon Davasında sona yaklaştığımız bu günlerde halen daha bu dava ile birleştirilecek yeni davalar aranıyor. Ergenekon Dava Dosyası ile birleştirilen davalar yetmemiş gibi yeni davalar aranıyor. Bu kadarına da pes diyorum yani. Ergenekon ve Balyoz Davalarında yargılanan aydınların vatanın namusunu ve laik Cumhuriyeti savunmaktan başka ne suç işlemişlerdir? Hükümeti devirmek için darbe mi yapmışlardır? Vatanı soyup soğana mı çevirmişlerdir? Memleketin itibarına kara leke mi sürmüşlerdir? Komşularımıza karşı savaş tohumları mı ekmişlerdir. Memletin birliğini ve düzenini mi bozmuşlardır? İnsanlara kin ve nefret mi aşılamışlardı? Nedir bu kin ve nefret?

            Yüreklerini kin ve nefrete kaptırmış olan iktidar sahipleri bu dava uğruna kullanmadıkları insan kalmadı neredeyse. İşte bunlardan birisi de 8.Cumhurbaşkanı Turgut Özal. Daha önceki bir yazımda da yazmıştım. Turgut Özal’ın ölümünü de bu davaya bağlayabilirler demiştim. Şu ana kadar bu öngörüm gerçekleşmedi ama gelişmeler o yönde gidiyor. Adli Tıp Kurumu daha raporunu açıklamadan, yandaş basın hemen sazı eline aldı. Adli Tıp Raporu daha açıklanmadan bu yandaş basın hemen Turgut Özal’ın zehirlendiği yönde yaygaraya başladı. Sanki bu yandaş arkadaşlar Adli Tıp Uzmanlarından daha uzmanlar. Madem bu yandaş arkadaşlar bu konularda çok uzmansa Turgut Özal’ın cesedini neden Adli Tıp Kurumuna götürüyorlar? Merhum Turgut Özal’ın naşı mezardan çıkarıldığı gibi doğruca bu yandaş arkadaşların ofisine götürülse daha iyi olmaz mı? Hem böylelikle vakit de kaybedilmezdi. Böylelikle Turgut Özal’ın nasıl öldürüldüğü ile ilgili istendiği gibi bir rapor hazırlanırdı. Bu duruma göre de Turgut Özal’ın zehirlenmesi Ergenekon Davasına bağlanır giderdi. Ergenekon ve Balyoz Davalarını bugünlere kadar uyduruk deliller ile taşıyan iktidar sahipleri maalesef merhum Turgut Özal’ın ölümü ile ilgili emellerine şu ana kadar ulaşamamış görünüyorlar.

Adli Tıp Kurumu da geçenlerde Turgut Özal ile ilgili raporunu açıkladı. Adli Tıp Kurumu, iktidar sahiplerinin öngörülerinin aksine Turgut Özal’ın ölümünde herhangi bir zehirlenmeye yol açan bir durum saptamadıklarını açıkladılar. Ancak iktidar sahipleri bu rapordan memnun olmadılar. Halen daha Turgut Özal’ın ölümü ile ilgili endişeleri devam ediyormuş. Yahu Ergenekon ve Balyoz Davalarında ıslak ve kuru imzaları lehinize bu Adli Tıp Kurumundan çıkartmadınız mı? Bilgisayarlara sonradan yüklenen virüslü dosyaların Adli Tıp Kurumunca ‘’söz konusu bu dosyaların ne zaman yüklendiği belirlenememiştir’’ diye rapor çıkartan sizler değil misiniz? Şimdiye kadar Adli Tıp Kurumunu işinize geldiği gibi kullanmadınız mı? Şimdi sözüm ona bu kurumun Turgut Özal’ın ölümü ile ilgili raporunu niye kabul etmiyorsunuz? Adli Tıp Kurumu size bağlı bir kurum mudur? Affedersiniz ama bu kurum sizin noteriniz midir? İstediğiniz zaman istediğiniz raporu çıkaracak öyle mi? Bugüne kadar istediğiniz raporları istediğiniz gibi çıkartmanıza rağmen halen daha demek ki bu kurumda söz konusu raporları çarpıtmak istemeyen çalışanlar var. O zaman tez zamanda Adli Tıp Kurumunu da yeniden yapılandırıverin de olsun bitsin bari.

Adli Tıp Kurumunun düzenlemiş olduğu rapora göre Turgut Özal zehirlenmediğine göre demek ki bu ölümden birileri sorumlu tutulamayacak. Daha doğrusu Turgut Özal’ı Ergenekon Terör Örgütü zehirlememiş. Dolayısıyla bu durum maalesef Ergenekon Davasına ilave edilemeyecek. Turgut Özal’ın ölümü de Ergenekon Davasına katılması çok iyi olurdu ama şimdilik bu mümkün görünmüyor. Ancak yine de iş işten geçmiş sayılmaz. Bir bakarsınız Adli Tıp Kurumu yeniden bir rapor yayınlayıverir. Olur, mu olur. Nede olsa burası Türkiye Cumhuriyeti değil mi? Medeni ülkelerde böyle şeyler olmaz ama bizde mümkündür. Bizde her şey mümkündür.

Burada aslı olan merhum Turgut Özal’ın neden öldüğünü araştırmak ortaya çıkarmak değil. Aslı olan Turgut Özal’ın ölümü üzerinden Ergenekon Davasına yeni bir boyut kazandırmaktır. Özal ailesinin henüz bu gerçeği görememiş olması da ayrı bir durum. Artık Özal ailesinin bu gerçekleri görmeleri gerekiyor. En azından İktidar sahiplerine Turgut Özal üzerinden siyaset yapılmasına Özal isminin kullanılmasına müsaade etmemeleri gerekiyor.17.12.2012

SAİT BALCI

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title