BugünMakaleler

DÖNÜP TE ARKANIZA BİR BAKIN KARDEŞİM?

Almanya’yı konuşma hakkı vermedi diye topa tuttunuz eleştirdiniz. Keza yine Hollanda’nın seçimlerden sonra görüşelim çağrısına aynı tonda karşılık verip ortalığı toz dumana kattınız. Belçika, Danimarka ve Avusturya’ya bile nefret dilinizden nasibini aldı. Yetmedi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Kaya’yı kara yoluyla Hollanda’ya sokmaya çalıştınız. İzin verilmeyince feryat figan edip Avrupa ülkelerindeki demokrasiyi eleştirdiniz. Sanki ülkeyi demokrasi ile yönetiyormuşsunuz gibi Avrupalı devletlere demokrasi dersi vermeye kalktınız. Siz önce kendinize bakın kardeşim. Ülkeyi nasıl yönettiğinize bakın. İnsanları nasıl ayrıştırdığınıza bakın.

Peki, kardeşim geriye dönüp te şöyle bir arkanıza baktınız mı? Almanya ve Hollanda sizin bakanlarınıza konuşma hakkı vermedi de, siz muhalefet partililerine konuşma hakkı verdiniz mi? Seçim kampanyasının eşit şartlarda geçmesi adına bir adım attınız mı? Muhalefet Partilileri eşitsizlik olmasın diye Almanya ve Hollanda’ da ki toplantılarını iptal ettiler. Peki, kardeşim referandum oylamasında eşitsizlik olmasın diye siz yurt içinde hangi adımı attınız? HAYIR, kampanyası sürdürenlere hangi kolaylığı gösterdiniz de, Avrupa ülkelerine karşı feryat figan ediyorsunuz? Siz önce kendinize bakın kardeşim. Kamu sektöründe çalışan insanlar korkudan görüşlerini bile açıklayamaz hale geldiler. Siz hangi demokrasiden bahsediyorsunuz?

15 Temmuz’dan bu yana ülkeyi OHAL ile yönetiyorsunuz. FETÖ ile mücadele dediniz at izi it izine karıştı. Kurunun yanında yaş da yandı. Yüzlerce insanı işten atıp mağdur ettiniz. Ancak FETÖ’nün siyasi kanadına dokunmadınız. FETÖ’nün siyasi ayağına dokunmayacaksanız FETÖ ile ne diye mücadele ediyorsunuz kardeşim? Siyasi ayağına dokunulmayan bir terör örgütü ile mücadele edilebilir mi? Siz kimi kandırıyorsunuz kardeşim?

Daha dün Gezi Parkına sahip çıkan insanlara acımadan biber gazı sıktınız. Tazyikli su sıktınız. Bununla da yetinmediniz insanlara kurşun sıktınız. TOMA’ları insanların üzerine saldınız. Uyguladığınız aşırı şiddet yüzünden Camilere sığınan insanlara bile iftira attınız. Cami de içki içtiler dediniz. Başörtülü bacının üstüne işediler dediniz. İnsanlara akla hayale gelmeyen iftiralar attınız. Milletimize bu baskıları Avrupalı ülkeler yapmadı kardeşim. Toplumun muhalif kanadına yönelik baskıları sizler yaptınız. Toplumu sizler ayrıştırdınız. Demokrasiyi ileri demokrasi yalanı ile sizler ortadan kaldırdınız. 15 Temmuz’dan bu yana da ülkeyi OHAL ile yönetiyorsunuz. Şimdi kalkıp ta sanki ülkeyi güllük gülistanlık içinde yönetiyormuşsunuz gibi Almanya ile Hollanda’nın bakanlarınıza yönelik tutumundan dolayı demokrasi kahramanı kesiliyorsunuz. Siz önce arkanıza dönüp kendinize bir bakın kardeşim.

Arkanıza dönüp baktığınız zaman neler göreceksiniz biliyor musunuz? Kendi iktidarınızı korumak için kutuplaştırdığınız insanları göreceksiniz. Parçalanan ailelerin dramlarını göreceksiniz. Psikolojisi bozulan bir toplum göreceksiniz. İmam Hatip Yurtlarında tecavüz edilen erkek çocukları göreceksiniz. PKK ile yapmış olduğunuz müzakerelerden sonra yüzlerce güvenlik görevlilerimizin şehit düştüğünü göreceksiniz. FETÖ ile yapmış olduğunuz ortaklıktan sonra 15 Temmuz gecesi darbeye karşı çıkan masum insanların şehit düştüğünü göreceksiniz.

Peki, kardeşim nereye kadar? Toplumu daha nereye kadar sürükleyeceksiniz? İnsanları daha nereye kadar ayrıştıracaksınız? Yeter artık kardeşim. Yeter. Her şeyin de bir sınırı vardır. Sizin gibi düşünmeyenler de bu vatanın evladıdır. Onlar helal süt emmiş insanlardır. Farklı düşünüyorlar diye onları ötekileştiremezsiniz. Böyle bir hakkınız yok. İnsan hakları diye bir kavram var. Bu ayrıştırıcı politikalarınıza artık bir son verin. Bir son verin de, toplum da kurtulsun siz de kurtulun.17.03.2017

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title