BugünMakaleler

DEMOKRASİ NÖBETLERİ MEYVESİNİ VERMEYE BAŞLADI

cropped-DB32A183F424-3.jpg

15 Temmuz Darbe Girişiminin ardından başlayan Demokrasi Nöbetleri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kaçak Saray’da düzenlediği son miting ile sona erdi. Bundan sonra halkın vermiş olduğu bu destek ile Anayasa çalışmalarına ağırlık verilecek. İlk etapta Mini Anayasa Paketinin Meclisten çıkartılması düşünülüyor. Bu paketin içinde de 657. Sayılı Devlet Memurları Kanunu var. Hükümet şimdilik bu kanuna odaklanmış durumda.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu çalışana iş güvencesi sağlıyordu. Ancak bu kanun öteden beri de Erdoğan’ın tepkisine neden oluyordu. Yani Erdoğan’a göre iş güvencesi memurlara bol geliyordu. İsterseniz bu konuda Erdoğan’a bir kulak verelim. Sonrasında devam ederiz.

“Bu devlet, kendi parasıyla kendi aleyhine çalışan kişileri besleyemez. Bunun için de devlet memurlarıyla ilgili mevzuatın köklü bir şekilde değiştirilmesi gerekiyor”
“İçi çürümüş. Devletin malı deniz mantığını 657 ile kullanabilirsiniz. Dünyanın hiçbir yerinde artık memur işçi ayrımı yok, sadece çalışan var”

Anlayacağınız Erdoğan şimdi de 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa göre çalışan memurlara kafayı takmış durumda. Bu kanunda yapılacak olan bir değişiklikle devlette çalışan memurların iş güvencesi ellerinden alınmış olacak. Bundan böyle bu memurlar işten kolaylıkla atılabilecek. Aynı zamanda görevden alınanların mahkeme kararıyla geri dönmeleri de zorlaştırılıyor. Eş durumundan dolayı büyük kentlere tayin hakkı da ellerinden alınıyor. Yeni düzenlemeler Mini Anayasa Paketi içinde yer alacak. Büyük bir ihtimalle muhalefet partilerinin desteği ile de yasalaşacak. Ne diyelim? Şimdiden hayırlı olsun. Demokrasi Nöbetleri ile Erdoğan’a verilen destekler böylelikle meyvesini vermeye başladı. Eğer Erdoğan’a biraz daha destek verilirse tüm memurların işten atılması da sağlanabilir. Ben buradan aziz milletime ha gayret diyorum. Biraz daha destek verirseniz sıra kıçınıdaki donunuza gelecek diyorum. Daha ne diyeyim?

Erdoğan 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nu değiştirme amacını Fethullah Gülen Terör Örgütü’nün kamu çalışanlarını ayıklamaya dayandırıyor. Evet, bu kanun ile Fethullah Gülen Terör Örgütü adına çalışan memurları işten atabilirsiniz. Bu terör örgütü ile bu şekilde de etkin bir şekilde mücadele edebilirsiniz. Peki, bunun kriteri nedir? Yani elinizde herhangi bir kanıt olmadan bu memurları nasıl ayırt edeceksiniz? Onların alınlarında FÖTÖ Terör Örgütü’mü yazıyor? Terör örgütüne yardım ve yataklık etmek zaten suç. Bu örgüt adına çalışan memurlar zaten yakalandıktan sonra gerekli cezaları alacaklar. Peki, şimdi durduk yerde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nu neden değiştiriyorlar? Herkese potansiyel FÖTÖ gözüyle bakılabilir mi? Muhalif olan çevrelere FETÖ gözüyle bakılabilir mi? Peki, her bir memur AKP’li olmak zorunda mıdır? Yani kendinden olmayan her bir vatandaşa terörist muamelesi ile bakılabilir mi? Peki, bu ayrımcılığa demokrasi denir mi? Varın bunlara da siz karar verin.

Ülke olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Şu an itibarıyla her şey birbirine karışmış durumda. Bu millet bir taraftan Erdoğan için demokrasi nöbeti tutuyor, diğer taraftan da bunun karşılığı olarak kazanılmış hakları ellerinden geri alınıyor. Şimdi düşünüyorum da Aziz Nesin aptallık oranını az bile söylemiş.12.08.2016

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title