BugünMakaleler

DARBE KOMİSYONU GÜLEN İLE GÖRÜŞECEKMİŞ

cropped-DB32A183F424-3.jpg

15 Temmuz FETÖ / ABD darbe girişiminin ardından TBMM çatısı altında bu darbeyi araştırma komisyonu kurulmuştu. Bu komisyona AKP’den Burdur Milletvekili Reşat Petek, Erzincan Milletvekili Serkan Bayram, Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, İstanbul Milletvekili Ravza Kavakcı Kan, İstanbul Milletvekili Mihrimah Belma Satır, İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık, Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal, Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Bursa Milletvekili Zekeriya Birkan, CHP’den İstanbul milletvekilleri Zeynel Emre, Aykut Erdoğdu ve Sezgin Tanrıkulu ile İzmir Milletvekili Aytun Çıray, HDP Mardin Milletvekili Mithat Sancar ve MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan seçilmişti. Komisyonun Başkanlığına da AKP Burdur Milletvekili Reşat Petek seçilmişti.

AKP Burdur Milletvekili Reşat Petek’in başkanlığında toplanan 15 Temmuz Darbe Araştırma Komisyonu geçenlerde ilk toplantısını yaptı. Bu toplantıda AKP’li komisyon üyesi Serkan Bayram ‘’Gülen’in dinlenmesini talep ediyorum’’ demiş. Serkan Bayram’ın bu önerisine diğer komisyon üyeleri de destek vermişler. Böylelikle bu araştırma komisyonu ABD makamlarının onay vermesi durumunda ve Gülen’in kabul etmesi durumunda Pensilvanya’ya gideceklermiş. Darbe girişimi, direk muhatabı olan Fethullah Gülen Hoca Efendi’ye sorulması bana da çok mantıklı geldi. Çünkü işi birinci elden muhataba sormak, muhataptan öğrenmek en doğru karardır. Hem böylelikle muhterem Hoca efendiye darbe girişimini ne zaman planlandığı da sorulabilir. Bu iş için ne kadar bütçe ayırdığı sorulabilir. Bu darbe girişimini kimlerle birlikte organize ettiği sorulabilir. Darbe girişiminde görev alan askerlerin ve emniyet güçlerinin listesi istenebilir. Böylelikle devletimizin savcıları da boşu boşuna darbe girişiminde görev alanları arama zahmetinden de kurtulmuş olurlar. Hatta sayın muhterem Hoca Efendiye şu an aranmakta olan Adil Öksüz’de sorulabilir. Daha henüz yakalanamayan örgütün etkili diğer isimleri de sorulabilir. Fethullah Hoca Efendiye yeni bir darbe planlayıp planlamadığı da sorulabilir. Atalarımız bile ‘’sormak ayıp değil, bilmemek ayıp’’ demişler. Bizimki de işte o hesap.

CHP’li üyeler ise bu konuda Ahmet Necdet Sezer, Abdullah Gül, Recep Tayyip Erdoğan, Ahmet Davutoğlu, Efkan Ala, İdris Naim Şahin, Bülent Arınç, Yalçın Akdoğan, Bekir Bozdağ, Sadullah Ergin, Hüseyin Çelik, Melih Gökçek, Kadir Topbaş, Rıfat Hisarcıklıoğlu, Hulusi Akar, Hakan Fidan, Mehmet Kılıçlar, Hilmi Özkök, Yaşar Büyükanıt, İlker Başbuğ, Necdet Özel, Işık Koşaner, Ümit Dündar, Yaşar Güler, Salih Zeki Çolak, Ali Suat Ertosun, Osman Ak, Cevdet Saral, Hanifi Avcı, Hasan Atilla Uğur, İsmail Hakkı Pekin, Nedim Şener, Ahmet Şık, Yavuz Selim Demirağ, Fehmi Koru, Yıldıray Uğur, Henry Barkey, Gönül Tol, Mensur Akgün, Ahmet Zeki Üçok gibi isimlerin dinlenmesini talep etmişler. Ben darbeyi Araştırma Komisyonundan bu isimlerin dinlenmesi izninin çıkacağını pek zannetmiyorum. Ama yine de eğer darbeyi araştırma komisyonu bu isimleri dinleme kararı alırlarsa özellikle Abdullah Gül, Recep Tayyip Erdoğan, Ahmet Davutoğlu, Efkan Ala, İdris Naim Şahin, Bülent Arınç, Sadullah Ergin, Hüseyin Çelik, Melih Gökçek, Kadir Topbaş, Hakan Fidan, Hilmi Özkök ve Fehmi Koru’nun dinlenmesini isterim.

Ben bu listeye ilaveten Nazlı Ilıcak, Ahmet Altan, Mehmet Altan, Mehmet Baransu, Perihan Mağden, Mustafa Ünal, Murat Aksoy, Yılmaz Odabaşı, Mustafa Ünal, Cafer Solgun, Hilmi Yavuz, Mümtazer Türköne, Şahin Alpay ve Hidayet Karaca gibi isimlerin de ilave edilmesini son derece yararlı görmekteyim. Madem bu isimler FETÖ örgütüne üye olmaktan dolayı tutuklandılar. O halde bu darbe girişimini onlardan başka kim daha iyi bilebilir ki? Gülen’e darbe girişimini sormak için Pensilvanya’ya gidilmesi planlanıyorsa, pekâlâ bu darbe girişiminden dolayı tutuklananların yanına da gidilebilir. Giderken yanlarına tatlı falan da alırlarsa iyi olur. Böylelikle cezaevinde hem tatlı tatlı konuşarak hasret giderirler, hem de darbe girişimini sorarlar. Sizce de öyle değil mi.11.10.2016

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title