BugünMakaleler

ÇANAKKALE ZAFERİNİ KUTLAMA KARDEŞİM

sait-balci- ortam dosyası

UĞUR MUMCU’YU VE DEVRİM ŞEHİTLERİNİ UNUTMA!
DENİZ FENERİNİ UNUTTURMA!
SOMA VE ERMENEK MADEN KAZALARINI UNUTMA!
GEZİ PARKI EYLEMLERİNDE KAYBETTİĞİMİZ 6 ŞEHİDİMİZİ UNUTTURMA!
17– 25 ARALIK YOLSUZLUK VE RÜŞVET ÇARKINI UNUTMA!
KAÇAK SARAYI VE MALİYETİNİ UNUTTURMA!
PKK İLE MÜZAKERE MASASINA OTURANLARI UNUTMA!
VE GÜNDEM DEĞİŞTİRMELERİNE ASLA KANMA!

Çanakkale Valiliği, Çanakkale Savaşlarının 100. yıldönümünde Mehmetçik Abidesinin bulunduğu bölgeyi vatandaşlara yasaklandığını duyurmuş. Valilik aksi yönde bir karar almış olsaydı şaşardım doğrusu. Helal olsun Çanakkale Valiliğine. Vali dediğin böyle olur zaten. Vali dediğin böyle hizmetlerle anılır. Çanakkale başka türlü de temsil edilemezdi zaten. Türk Ordusunun işgal kuvvetlerini yenilgiye uğrattığı Çanakkale zaferinin kutlanacağı 18 Mart gününü halka açmak işgal kuvvetlerine de saygısızlık olurdu. Böyle bir hassasiyeti düşündüğü için Çanakkale Valiliğine teşekkür ediyorum. Aynı zamanda Çanakkale Valisini işgal kuvvetlerinin uğradığı yenilginin kutlanmaması adına gösterdiği çabalardan dolayı da, Nobel Barış Ödülüne aday gösterilmesini salık veriyorum.

Vali almış olduğu bu karar ile hiç şüphesiz iktidar partisini de memnun etmiştir. Çünkü bunların fıtratında Osmanlı kafası var. Osmanlı’nın çöküş dönemleri var. Bir ulusun topyekûn işgal edilmesi var. İngiliz sömürgesi altında yaşama isteği var. Amma velakin Avrupalı ülkeler gibi hür ve bağımsız olarak yaşama isteği yok. Yok kardeşim. İllaki Emperyalist ülkelerin egemenliği altına girecekler. Onların sömürgesi olacaklar. Türkoğlu Türk olarak yaşamak onurlarını kırıyor. Kişiliklerini rencide ediyor. Başka ne diyeyim?

Bana göre bütün suç Atatürk’te. Vallahi öyle. Hiç kimse kusura bakmasın ama Atatürk’te çok suç var. Baktın ki Kurtuluş Savaşlarının kazanılmasına rağmen halen daha İngiliz sömürüsü altında yaşamak isteyenler var. O zaman toplayacaksın bu İngiliz hayranlarını. Bindireceksin bir gemiye. Sonra da teknenin yönünü İngiliz donanmalarının geldiği yöne çevireceksin. Ve sonra geminin motorunu çalıştıracaksın. Gidiyorlar mı, gitmiyorlar mı bakacaksın. Ha baktın pişman olanlar var, açacaksın kucağını. Yok, halen daha İngiliz boyunduruğu altında yaşamak istiyorlarsa, o zaman da özledikleri memlekete postalayacaksın. Ve onları İngiliz sömürüsü altında yaşama hakkından asla mahrum etmeyeceksin. Çünkü onlar böyle yaşamak istiyor. Kendilerini İngiliz sömürüsü altında daha güvende hissediyorlar. İnsan böyle bir haktan mahrum edilir mi?

Şimdi sen gel de bu memleket de Çanakkale savaşlarının 100. yılını kutla. Kutlatmazlar kardeşim, kutlatmazlar. İngiliz işgal kuvvetlerinin uğradığı yenilgiyi kutlatmazlar. Ha memleketin işgal edilmesini kutlayacaksanız o zaman iş başka. Ülkenin parçalanmasına yol açan böyle bir işgali kutlamak isterseniz her türlü kolaylıklar sağlanır. Kutlamaların coşkulu geçmesi için tüm valilikler de seferber olur. Ülkenin her bir yerinden ücretsiz otobüsler de kaldırılır. Televizyon kanalları da naklen yayın yapar. Yeter ki Türk Milletinin zaferle çıktığı Kurtuluş Savaşlarını kutlama kardeşim.

Yarın tekrar görüşmek üzere esen kalın.04.02.2015

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title