BugünMakaleler

BARBAROS’U ÇEKECEK MİYİZ?

sait-balci- ortam dosyası

UĞUR MUMCU’YU VE DEVRİM ŞEHİTLERİNİ UNUTMA!
DENİZ FENERİNİ UNUTTURMA!
SOMA VE ERMENEK MADEN KAZALARINI UNUTMA!
GEZİ PARKI EYLEMLERİNDE KAYBETTİĞİMİZ 6 ŞEHİDİMİZİ UNUTTURMA!
17– 25 ARALIK YOLSUZLUK VE RÜŞVET ÇARKINI UNUTMA!
KAÇAK SARAYI VE MALİYETİNİ UNUTTURMA!
PKK İLE MÜZAKERE MASASINA OTURANLARI UNUTMA!
VE GÜNDEM DEĞİŞTİRMELERİNE ASLA KANMA!

Yunanistan’da yapılan erken seçimlerinin sonuçları Batılı ülkeleri etkilediği gibi ülkemizi de derinden etkilemişti. Hatta seçimlerin nasıl kazanılacağına dair herhangi bir fikri olmayan Cumhuriyet Halk Partisinin önde gelen siyasetçileri bile bu sonuçların haziran ayında ülkemizde yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimlerinin Cumhuriyet Halk Partisi lehine etkileyeceğini dile getirmişlerdi. Ben de bu konuda ‘’SYRIZA BİZE İLHAM OLUR MU? ‘’ başlıklı yazımda yanıt vermiştim. SYRIZA’nın ülkemizdeki karşılığının Cumhuriyet Halk Partisi olmadığını da dile getirmiştim. Ülkemizdeki seçim koşullarının Yunanistan’daki seçim koşullarından farklılıklar taşıdığını söylemiştim. Bu yüzden SYRIZA’nın seçim zaferinin Cumhuriyet Halk Partisini iktidara taşımasının mümkün olmadığına değinmiştim. Halen daha aynı görüşteyim.

Bugün asıl yazmak istediğim konu ise Cumhuriyet Halk Partisinin ileri gelenlerinin halen daha aynı görüşte olup olmadıklarıdır. Çünkü kazanmış olduğu seçim zaferi ile bir anda dikkatleri üzerine çeken Başbakan Çipraz, geçen gün ilk yurt dışı gezisini yaptığı Güney Kıbrıs Rum Cumhuriyeti’nde ülkemize ‘’Barbaros’u çekin’’ diye çağrı yapmış. Çipras’ın yapmış olduğu bu çağrıya Başbakan Ahmet Davutoğlu yanıt verdi mi bilmiyorum. Belki vermiştir de ben kaçırmış olabilirim. Neyse, ben asıl Ahmet Davutoğlu’nun yanıtından çok, SYRIZA’nın zaferinin kendilerine ilham kaynağı olacağını düşünen Cumhuriyet Halk Partisinin ileri gelenlerinin Çipras’ın bu açıklamasından sonra ne düşündüklerini merak ediyorum. Özellikle Hüseyin Aygün’ün ne düşündüğünü merak ediyorum. Çünkü Hüseyin Aygün hatırlayacağınız üzere daha önce ‘’Türkler Ege’de etnik temizlik yaptı’’ demişti. Hüseyin Aygün belki de şimdi Çipras’ın ülkemize yapmış olduğu bu çağrıya olumlu yaklaşılmasını isteyebilir. Ne de olsa ülkemiz Kurtuluş Savaşları döneminde Yunanlılara etnik temizlik yapmış ya o yüzden. Barbaros’u çekerek belki Yunanlılardan özür dileme fırsatımız da olur. Ne dersiniz?

Seçim sarhoşu olan Yunanistan Başbakanı Alexis Çipras’ın haddini bilmez açıklamalarının Barbaros ile de sınırlı kalmayacağını şimdiden söyleyeyim. Burada önemli olan diğer bir konu ise iktidar partisinin Çipras’ın savurduğu tehditlere nasıl karşılık vereceğidir. Yok, eğer Başbakan Ahmet Davutoğlu ‘da Hüseyin Aygün gibi düşünüyorsa vay halimize.

Yarın tekrar görüşmek üzere esen kalın.03.02.2015

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title