Makaleler

BİR SEYİT RIZA EKSİKTİ

Tutuklu Milletvekillerimizin sorunları çözülmüş, dolayısıyla İzmir Milletvekilimiz Mustafa Balbay ile Zonguldak Milletvekilimiz Mehmet Haberal tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmışlar. Aynı şekilde Ergenekon, Balyoz ve Oda Tv Davası sanıkları tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmışlar. Yüzyılın Soygunu Hareketi olan Deniz Feneri Davası kaldığı yerden tekrar başlamış. Suriye’de Devlet Başkanı Beşşar Esat isyancıları bastırmış. Hatay bölgesi teröristlerden temizlemiş. Günlük yaşam normale dönmüş. İç savaş yüzünden Hatay’ı terk edenler geri evlerine dönmüşler. Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölgesinde yapılan operasyonlar neticesinde tüm bölge teröristlerden temizlenmiş. Söz konusu bölgelere barış egemen olmuş. Çocuklar gönül rahatlığı içinde okullarına gidip gelmeye başlamışlar. Bölge halklarına huzur ve barış gelmiş. Yazılı ve görsel medya üzerinde sürdürülen baskılar sona ermiş. Yargı eskiden olduğu gibi yeniden bağımsızlığına kavuşmuş. Memleketin bölünmesine yol açan Yeni Anayasa çalışmaları bertaraf edilmiş. Meclisten geçen Büyük Şehir Yasası tekrar görüşülmek üzere Türkiye Büyük Millet Meclisine geri iade edilmiş. İşsizlik ve yoksulluk yerini zenginliğe bırakmış. Yolsuzlukların hesabı sorulmaya başlamış.4+4+4 adlı kesintili eğitim yasasından geri dönülerek tekrar 8 yıllık kesintisiz eğitime geçilmiş. Atatürk ilke ve Devrimleri tekrar ders kitaplarına girmiş. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Cumhuriyet Bayramı,19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı eskiden olduğu gibi yine tüm yurtta coşkuyla kutlanmaya başlamış. Devlet Efkanı eskiden olduğu gibi tekrar 10 Kasım günü Atasını anmak için Anıtkabir’e akın etmişler. İşte tüm bu olumlu gelişmeler meydana gelmişte şimdi sıra Dersim İsyancısı Seyit Rıza’nın itibarını iade etmeye gelmiş. Hay Allah razı olsun Hüseyin Aygün’den. Biz de ne zamandır Seyit Rıza’nın itibarı geri iade edilecek diye merak edip duruyorduk.

Dersim İsyancısı Seyit Rıza’nın olmayan itibarını iade etmeye çalışan, Cumhuriyet Halk Partisinin çok değerli Dersim Milletvekili Hüseyin Aygün’den başkası değil. Hani şu PKK militanlarının kaçırdığı Cumhuriyet Halk Partili Milletvekili olan Hüseyin Aygün. Hani şu kırk yıllık Cumhuriyet Halk Partilileri ‘’ kafatasçı ‘’ olarak niteleyen Hüseyin Aygün. Hani şu. kaçırıldığı yerde PKK Teröristleri tarafından sultanlar gibi ağırlanan Hüseyin Aygün. Hani şu serbest bırakıldıktan sonra geri dönerken PKK Teröristleri ile sarmaş dolaş olan Milletvekilimiz Hüseyin Aygün. Günlerce kamuoyunda PKK’lı teröristleri barış elçileri olarak niteleyen Milletvekilimiz Hüseyin Aygün. İşte şimdi bu Milletvekilimiz ülkenin bütün sorunlarını çözmüş de şimdi Dersim İsyancısı Seyit Rıza’nın itibarını iade etmeye hazırlanıyormuş. Hüseyin Aygün’e itibarı iade işlemlerinde kolaylıklar diliyorum. Hatta ve hatta önümüzdeki genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi İktidar olursa Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Hüseyin Aygün’ü ‘’İtibarı iade Bakanı’’ yapmasını salık veriyorum.

Peki, Seyit Rıza’nın itibarı iadesi ile bu iş bitecek mi? Kesinlikle hayır. Hele bir Hüseyin Aygün’nün kanun teklifi bir kabul edilsin. Ondan sonra sırada daha Şeyh Sait var. Seyit Rıza aklanırda Şeyh Sait aklanmaz mı? Onun da itibarını TR 705 kodlu Milletvekilimiz Sezgin Tanrıkulu üstlenir. Genel Başkanın TESEV Kurucuları arasında yer aldığı bir yerde TR 705 Kodlu Milletvekillerin olması gayet normaldir. Hüseyin Aygün’den sonra bir kanun teklifi de Sezgin Tanrıkulu verdi mi her şey yoluna girer. Zaten İktidar partisi Cumhuriyet Halk Partisini nereden vurabilirim diye hesap yapıyor. Alın işte size gündemi değiştirme malzemesi. Hem Cumhuriyet Halk Partisini içten yaralama hem de gündemi değiştirme malzemesi. Böyle Milletvekilleri olduğu müddetçe İktidar Partisinin sırtı yere gelir mi? Mümkün değil. Ben de iktidar Partisinin Genel Başkanı olsam tabi ki aynı yöntemi uygularım.

Şimdi siz Suriye Politikasında çuvallamışsınız. Amerika Birleşik Devletleri ile oluşturduğunuz ( SUK ) yani Suriye Ulusal Konseyi, Devlet Başkanı Beşşar Esat karşısında yenilmiş. Tabi dolayısıyla siz de yenilmişsiniz. Eski Dışişleri Bakanı Hillary Clınton, sizin oluşturduğunuz Suriye Ulusal Konsey’ini lav etmiş. Merkezi sizden alıp Katar’a taşımış. Yeni yapılanmada sizi devre dışı bırakmış. Amerika Birleşik Devletleri öbür taraftan sizin kendi düşmanız olan PKK ile mücadelenizde de sizi yalnız bırakmış. PKK’nın diğer bir kolu olan PYD’nin Suriye’de yer edinmesine olanak sağlamış. ABD, şimdi de İsrail’in Filistin’i vurmasına destek veriyor.Yapılan telefon görüşmeleri de bir fayda etmemiş.. Komşularımız ile sıfır sorundan çok soruna geçmişiz. Yani neresinden bakarsanız bakın Ülke olarak köşeye sıkışmış durumdayız. Yani İktidar Partisinin uyguladığı politikalarının iflas ettiği bir dönemde Başbakan tabi ki üzerindeki eleştiri bombardımanlarını dağıtması gerekiyor. Başbakan’ın bunun için pek çaba sarf etmesine hiç gerek yok hani. Malzeme her zaman hazırda bekliyor. Malzemeye yem olacak Cumhuriyet Halk Partililerde hazır durumda. Ne diyelim tencere yuvarlanıyor ve kapağını buluyor. Ben Hüseyin Aygün’e Allah akıllar versin diyorum. Cumhuriyet Halk Partililere de Allahtan sabırlar diliyorum. Daha diyeceğim çok şey var ama şimdilik burada kesiyorum. Yazımı yine bir Atasözümüz ile noktalayacağım.’’Anlayana sivrisinek az, anlamayana davul zurna az.’’.İşte bu kadar.19.11.2012

SAİT BALCI

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title