Makaleler

BESLE KARGAYI OYSUN GÖZÜNÜ-2

sait-balciİşte sonunda beklenen yine oldu. Beslediğimiz kargalar gözümüzü oymaya başladılar. Bu kadarla da yetineceklerini hiç sanmıyorum. Her geçen gün biraz daha vahşileşecekler. Her geçen gün biraz daha şımaracaklar, ta ki arkalarındaki AKP İktidarının desteği bitene kadar. Akçakale’yi yolgeçen hanına döndürmüşler ya işte yine aynı şekilde ellerini kollarını sallayarak geçeceklerini sanmışlar. Ne de olsa misafirlerimiz ya o yüzden olsa gerek. Şimdiye kadar Akçakale sınır kapısından kendi evlerine girer gibi girmiş çıkmışlar ya çıkmışlar ya o yüzden. Sen sağ ben selamet. Oh ne ala memleket. Umarım bu eli kanlı teröristler kendi memleketlerinde bile bu kadar sorumsuz yaşamamışlardır. Bu sefer eskiden olduğu gibi sorumsuzca geçişe izin verilmemiş olacak ki olanlar olmuş. 1 Polis şehit edilmiş 9 kişi de yaralanmış. Türk bayrakları ayaklar altına alınmış. Memleketi idare eden bir hükümet var mı yok mu belli değil. Gelişen olayları bastırabilecek irade var mı? Hiç sanmıyorum. Yöre halkının kaldığı aciz durumdan hesap sorabilecek bir yürek var mı? Daha doğrusu bu teröristlere hesap soracak bir hükümet var mı?

1 Mayıs’ta Taksim alanına İşçi Bayramını kutlamaya gelen işçilere etmediği eziyeti bırakmayan siyasi iktidar bir avuç çapulcu teröristin hakkından gelemiyor iyi mi? Bu ne biçim idaredir? Bu ne biçim yönetimdir? Varlığı kanıtlanamayan terörist örgütleri ile mücadele ettiği için demokrasi nutukları atan siyasi iktidar, ellerinde otomatik silahlar ile dolaşan bir avuç çapulcu teröristin hakkından gelemiyor. Yeri geldi mi koskoca Ortadoğu’nun efeliğine soyunan siyasi iktidar, ülkesinin vatandaşlarını, gözü dönmüş teröristlerden koruyamıyor. Bu eli kanlı teröristlere ellerine silah verip Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esat’a karşı savaşmaya gönderiyorsunuz ama onlar geri gelip silahlarını size doğrultuyorlar, iyi mi? Memleket de herkes özgür ya o yüzden olsa gerek. Siyasi iktidar bu rezaletin bu fiyaskonun hesabını mutlaka vermelidir. Eskiden görevini savsaklayan adı yolsuzluklara karışan siyasiler görevi ne olursa olsun istifa ederlerdi. İstifa mekanizması zaten böyle durumlar için vardı. Ancak ileri demokrasiyi yaşadığımız bu dönemde toplumda kabul görmüş bu alışkanlıklar da değişti. Bu dönemde görevinizde ne kadar başarısız olursanız olun yine hiçbir şey değişmiyor. İşte Akçakale sınır kapısında oluşan olaylar da yarın unutulup gidecek. Geriye ise terörist saldırısına uğramış bir halk kalacak. Geriye yine başarısız bir Dışişleri Bakanı kalacak ancak koltuğunda oturmaya devam ediyor olacak.

Özgür Suriye Teröristlerinin Akçakale sınır kapısında çıkardıkları kargaşanın bir nedeni de Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esat karşısında bir varlık gösterememiş olmalarıdır. Arkalarında koskoca ABD ve İsrail olmalarına karşın Baas rejimini devirememiş olmalarıdır. İşte bu yüzden bu teröristler Esat’ı deviremeyince çılgına dönmüşlerdir. Bu teröristlerin basına yansıyan katliamlarını görmüşsünüzdür. Ülkesine sahip çıkan Suriyeli vatandaşları öldürmekle kalmıyorlar aynı zamanda bir de başlarını gövdelerinden ayırıyorlar. Bu şekilde de objektiflere poz verme cesaretini gösteriyorlar. İşte biz de maalesef bu denli gözü dönmüş bu teröristlere kucak açıyoruz. Onlara silah ve mühimmat yardımında bulunuyoruz. Onlara kendi vatandaşımızdan önce sağlık yardımlarından yararlandırıyoruz. Kendi vatandaşlarımızdan daha fazla koruduğumuz bu eli kanlı teröristlerin bize çiçek sunmalarını da bekleyemezdik herhâlde.

Bu güne değin hiç bir devlet terörizm ile prim vererek mücadele etmemiştir. İşte en basit Amerika Birleşik Devletleri örneği bile ortada duruyor. ABD bugüne kadar hangi terör örgütünü desteklemişse, hangi terör örgütünü kullanmışsa eninde sonunda da en çok zararı da o terör örgütünden görmüştür. İkiz kulelere 11 Eylül’de yapılan saldırılar buna en güzel örnektir. ABD şimdi de İsrail ile birlikte Suriye’de Beşşar Esat’a karşı sağda solda ne kadar terörist varsa onları kullanmaktadır. İşte kullanılan bu teröristler bugün Akçakale’de silahları bize doğrultmuşlardır. Bu teröristler Suriye savaşı bittiği zaman kandırıldıklarını anladıkları an bu sefer de silahlarını terörizmin baş destekleyeni ABD’ye doğrultacaklardır. ABD’de patlayan bombalar belki de bu durumun habercisidirler. Öyleyse ne diyelim? Besle kargayı oysun gözünü.06.05.2013

SAİT BALCI

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title